Gösterim: 913
Eklenme: 20 Haziran 2008
Saat: 12:25
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Seat Exeo

VW Grubu kanatları altında yer alan İspanyol otomobil üreticisi SEAT’ın yeni nesil sedan modeli, EXEO adıyla yollara çıkacak. 2009 yılında üretim bandından indirilerek, satışa sunulacak olan SEAT EXEO, markanın model yelpazesinin genişlemesinde ve satış adetlerini artırmak yolunda önemli bir dönüm noktasını temsil edecek.

SEAT’ın hem kompakt hem de orta sınıfa yönelik olarak geliştirdiği ve konsept aşamasında Bolero olarak adlandırılan yeni nesil sedan modelininin üretim hattından “EXEO” adıyla çıkacağı SEAT yetkilileri tarafından açıklandı. 2009 yılında satışa sunulması hedeflenen ve markanın yeni segmentlere girişini müjdeleyen EXEO, adını Latince’de “ötesine geçmek” veya “daha ileri gitmek” anlamına gelen “Exire” kelimesinden alıyor.

Markanın mevcut model yelpazesini genişletecek olan ve satış adetlerini artırma yolunda önemli bir dönüm noktasını temsil eden EXEO, diğer SEAT modellerine göre farklı isim koduyla da ön plana çıkacak. Yeni nesil sedan modeli, mevcut SEAT Toledo modelinin bir üst segmenti olan B segmentinde, markanın temsilcisi olarak yerini alacak.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2015. Her hakkı saklıdır. Kaynak göstermeden alıntı yapmayınız.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com