Gösterim: 900
Eklenme: 3 Ekim 2008
Saat: 12:28
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Seat Exeo

SEAT’ın B segmentindeki ilk sedan modeli olan EXEO, Paris Motor Show’da tanıtılıyor. Yeni nesil common rail dizel motorlarla donatılan ilk SEAT modeli olma özelliğine de sahip EXEO’da, MP3, MPEG4, IPOD, USB, Bluetooth için bilgi-eğlence sistemine sahip ilk navigasyon sistemi de mevcut…

SEAT, 4-19 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olan Paris Motor Show’da, B segmentindeki ilk sedan modeli olan EXEO’yu uluslararası platformda otomobilseverler ile tanıştırıyor. Bu yeni, sportif  sedan, İspanyol otomobil üreticisinin model gamındaki genişlemenin ilk adımı.

EXEO ile B segmentinin dinamik ve sportif sürücüleri için bir otomobil sunduklarını belirten SEAT’ın Başkanı Erich Schmitt, “Üstelik şimdi A segmentinin üstüne çıkmak isteyen mevcut müşterilerimiz için de bir aracımız var. EXEO, kalitenin bilincinde olan, keyif için otomobil kullanan ancak, maliyetlerin farkında olup, düşük yakıt tüketimiyle düşük emisyonlara dikkat eden, şirket otomobili kullanan kişiler için de iyi bir alternatif teşkil edecek” dedi.

4,60m uzunluğundaki EXEO’da dinamik ve zarif tasarım, çeviklik, güvenlik, performans ve yüksek konfor en önemli karakteristik özellikler olarak göze çarparken, dinamik ve çevre açısından güven veren motor yelpazesi de öne çıkıyor. Üç benzinli (102 HP’ den 200 HP’ye kadar) ve üç de son nesil common rail sistemli dizel motorla (120 HP’den 170 HP’ye kadar) pazara sunulacak olan Yeni EXEO’nun bu altı motorunun beşi, daha yüksek performans, daha az yakıt tüketimi ve emisyon sağlayan turbo özelliğine sahip. Altı EXEO motorunun tamamı da ileride yürürlüğe girecek Euro 5 standardını karşılıyor.

En yeni nesil navigasyon sistemi, çoklu işleve ve bağlantıya sahip (MP3, MPEG4, IPOD, USB, Bluetooth) yeni bilgi-eğlence sistemi gibi özelliklerin bulunduğu EXEO’da ayrıca, havalandırma sistemine güç sağlayan solar hücrelerin bulunduğu açılır tavan gibi donanımlar da sunuluyor.

Sportif sürüş dinamikleri ve çevik kullanım sağlamak amacıyla dört bağlantılı ön süspansiyon ile trapezoid bağlantılı arka süspansiyonun yer aldığı EXEO, birinci sınıf teknoloji ve birinci sınıf kalite sunuyor. Araç, Ibiza’nın segmentinde lider konumda olmasını sağlayan kalite güvencesiyle aynı paralelde Martorell-İspanya’da üretilecek.

2009 ilkbaharı itibarıyla Reference, Stylance ve Sport olmak üzere üç versiyon olarak sunulacak Yeni SEAT EXEO’nun fiyatı Avrupa’da 22.000 Euro’dan başlayacak.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2015. Her hakkı saklıdır. Kaynak göstermeden alıntı yapmayınız.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com