Gösterim: 1.320
Eklenme: 3 Mart 2009
Saat: 12:36
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Seat Exeo

5-15 Mart tarihleri arasında bu yıl 79’uncusu düzenlenecek olan Cenevre Otomobil Fuarı’nda SEAT yepyeni modelleriyle yer alıyor.

SEAT, bu yıl içinde pazara sunmayı planladığı modellerin ilk gösterimini Cenevre MotorShow’da gerçekleştiriyor. Bu yıl 79’uncusu düzenlenen fuarda SEAT, yakın zamanda tanıtımını yaptığı yeni sedanı Exeo modelinin station versiyonu Exeo ST’yi, tamamen yenilenmiş bir görünüm ve common rail dizel motora sahip Leon ve Altea ailesi modellerini ve sadece 99 g/km CO2 değeri ile en iyi emisyon seviyelerine sahip León ECOMOTIVE Konsept prototipi gibi pazardaki en yeni, en modern ve en güncel modellerini sergiliyor.

Exeo’nun aile boyu versiyonu geliyor…
SEAT’ın sedan modeli olan ve geçtiğimiz günlerde Avrupa’sa yollarla buluşan modeli Exeo’nun motor ve donanım seçenekleriyle özdeş olan Exeo ST, Temmuz ayında Avrupa’da pazara sunulacak. Yeni Exeo ST muhteşem bir pratiklik ve işlevsellik içeriyor. Aile tarzı ve yeni arka kapısı daha geniş bir erişim ve düz bir yükleme alanı sağlayarak yük kapasitelerini ve konforu artırıyor. Yeni model, eşyaların tavana kadar yüklenmesine izin vererek sedana göre daha fazla saklama hacmiyle öne çıkıyor. Üstelik Exeo ST eşyaların yolcu bölmesine düşmesini önleyerek güvenliği artıran üst bagaj ağı ile de donatılmış durumda.

Sedanla karşılaştırıldığında aradaki tek fark, 4,666 metrelik gövde uzunluğunda ve 442 litrelik bagaj hacminde yatıyor. Bu model tamamen, Barselona yakınlarındaki Martorell fabrikasında üretilecek.

Orta seri gelişiyor
SEAT’ın Cenevre MotorShow’da sunduğu bir başka yenilik de Leon modeli ve Altea model ailesinin yeni dış ve iç görünümü.

Yapılan geliştirmeler neticesinde, SEAT’ın orta model serisinde ciddi bir dış tasarım değişimi yaşanıyor; yeni bir tampon, daha küçük SEAT logosu ve daha şık krom çerçevesiyle yeni tasarımlı ızgaranın ön plana çıktığı değişimlerde ayrıca, daha geniş farlar, kapı aynaları ve daha iyi bir görüş için daha geniş bir arka cam göze çarpıyor. Ayrıca yeni arka kapı ve arkadaki başka unsurların yanında yeni far grupları da tasarımdaki diğer yenilikler. İçeride ise gösterge paneli, orta konsol ve kapı panelleri önemli bir değişimden geçirilerek ergonomik açıdan modern bir yolcu bölmesi meydana getirilmiş.

170 hp gücündeki 2.0 TDI motorda common rail teknolojisinin yer aldığı beş benzinli ve dört dizel motor versiyonun bulunduğu yelpazede, iki yeni benzinli motor müşterilerin seçimine sunuluyor: 7 ileri DSG vites kutusuyla temin edilen 160 hp gücündeki 1.8 TSI ve León FR ile Altea Freetrack için özel olarak sunulan 211 hp gücündeki 2.0 lt TSI ve 105 hp gücündeki 1.9 lt TDI motorun dışında, sıralı otomatik DSG vites kutusu ile donatılmış tüm modeller, direksiyon üzerinde bulunan vites değiştirme butonlarına sahip.

Sergilenen yeni modeller, Referans, Style ve Spor donanım seviyeleriyle birlikte kapsamlı bir donanım seçeneği içeriyor. Kendiliğinden engelleme mekanizması olarak görev yapan geliştirilmiş ABS sistemi olan “XDS sistemi”, ilk defa yeni Leon donanım seçenekleri arasında sunuluyor. Diğer yeni donanım seçenekleri arasında, yokuş kalkış desteği, gündüz farlı çift xenon AFS farları, yeni iklim kontrolü ile yeni ses/müzik donanımı, dönüşe duyarlı ön sis farları, ön ve arka park sensörleri ve yeni navigasyon sisteminin ekranında görülebilen optik park sistemi yer alıyor.

Leon ECOMOTIVE Konsept: Segmentinde bir rekortmen
Otomobillerinin emisyon seviyelerini ve yakıt tüketim değerlerini düşürmek adına kendinden emin adımlarla ilerleyen SEAT, Cenevre Motorshow’da yeni SEAT Leon Ecomotive konsept’ini ilk defa görücüye çıkarıyor.

Prototip, türetildiği temel modele oranla ortalama yakıt tüketim değerlerini ve emisyon seviyelerini düşürmeye büyük bir katkı sağlayan DPF partikül filtresi ve common rail teknolojisi ile donatılan yeni 105 hp gücündeki 1.6 TDI motora sahip. Bu motor,  her 100 kilometrede 3.8 litre gibi muazzam bir yakıt tüketimi ile 99 g/km’lik CO2 emisyonları sergileyerek Leon ECOMOTIVE konsept otomobilinin, VW Golf Bluemotion ile birlikte segmentindeki en ekolojik otomobil olmasını sağlıyor.

SEAT model gamındaki tamamen yeni iki işlev olan yeni “Otomatik Start/Stop sistemi” ve fren enerjisi geri kazanım işlevi sayesinde toplamda 20 g/km kadar bir emisyon miktarı indirilmiş. Yeni ekolojik Leon, kısa süre sonra markanın ECOMOTIVE serisine katılarak, diğer Ecomotive versiyonları yanındaki yerini alacak.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com