Gösterim: 1.411
Eklenme: 5 Mayıs 2006
Saat: 17:15
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Seat Ibiza Cupra

SEAT’ın en başarılı ve en çok tanınan modellerinden biri olan Ibiza, hem dış hem de iç tasarım olarak geçirdiği etkileyici değişim sonrası Türkiye’de satışa sunuldu.

SEAT’ın en başarılı ve en çok tanınan modellerinden biri olan Ibiza, hem dış hem de iç tasarım olarak geçirdiği etkileyici değişim sonrası Türkiye’de satışa sunuldu.

Ibiza’nın gövdesi yeniden tasarlandı, sportif ve dinamik özellikleri çok daha fazla ön plana çıkartıldı. Yeni SEAT Ibiza’nın daha da yüksek kaliteli malzemeler kullanılan iç mekanında, büyük gelişmeler göze çarpmaktadır. Ön panel ve kapı panellerinde kullanılan kaplamalar, yeni dokusu ve renkleriyle Yeni Ibiza’ da yer alan değişikliklere bir örnektir. Aynı durum, eskisine kıyasla çok daha modern ve gözalıcı olan iç döşeme için de geçerlidir.

Petek tasarımlı ızgarasıyla yeni ön tampon, Cupra dışında Yeni Ibiza’nın tüm donanım versiyonlarında ortaktır. Ayrıca ikiz farlar dışında – 100 hp veya daha yüksek motor gücüne sahip olan modeller için – egzoz ucunun arka kısımlarının görülür olması da yeni özellikler arasındadır. Koyu kırmızı renkteki arka farlar daha net görülebilmektedir, aynı zamanda “Ibiza” logosu da, SEAT modellerinin en son kuşağında olduğu gibi, artık bagaj kapağının ortasında yer almaktadır. Yeni Ibiza’ da jantlar 15 inç olup, 195/55 ebadında lastikler kullanılmıştır, Sport donanımlarda ise 16 inç jantlar kullanılmaktadır. FR ve Cupra modellerinde, her versiyonu farklı tasarıma sahip 17 inçlik jantlar kullanılmıştır.

İç tasarımda, gösterge paneli ile kapı panellerinde yapılan modifikasyonların yanısıra, özellikle yeniden dizayn edilen direksiyon simidi ve vites topuzu dikkat çekmektedir.

Ibiza FR, daha özel, daha sportif

Yeni SEAT Ibiza FR, hem iç hem de dış tasarım olarak çok daha seçkin bir görünüme kavuşmuştur. Dış tasarımında sadece bu modele özgü olan, daha geniş hava giriş kanallarına ve bal peteği biçimli ön ızgaraya sahip ön tampon dikkat çekmektedir. Plaka kısmı ise siyah renkle daha da belirginleştirilmiştir. Arka tamponda da farklı özellikler mevcuttur: “Ibiza” logosu tüm donanım seviyelerinde olduğu gibi bagaj kapağının ortasında yer almakta, “FR” logosu ise sağ tarafta bulunmaktadır. Diğer farklı özellikler ise şunlardır: özel tasarımlı 17 inç jantlar ve ikili krom egzoz çıkışları.

FR’ ın iç kısmı, mükemmel yanal destek sağlayan koltuklar ile bu modele özel direksiyon simidi, vites kolu ve iç döşemesi sayesinde daha sportif bir görünüme kavuşmuştur. Ibiza FR, deri direksiyon simidinin alt kısmında ve vites topuzunda yer alan metalik FR logosu ve ön koltuk sırtlıklarının üst kısmında yer alan “FR” logosuyla farklı ve sportif bir tarz yaratmaktadır.

Geniş model yelpazesi

Yeni Ibiza serisi Türkiye’de altı farklı donanım paketi ile piyasaya sunuldu: Reference, Elegance, Stylance, Sport, FR ve Cupra. Yeni Ibiza’nın bu altı farklı donanım paketi tüketicilere farklı seviyelerde konfor ve güvenlik özellikleri sunuyor, bu donanım paketleri içerikleri dolayısıyla Ibiza’nın kendi sınıfında donanım-fiyat karşılaştırmasına bakıldığında çok daha avantajlı bir durumda olmasını sağlıyor.

Yeni Ibiza 8 farklı motor seçeneği ve altı farklı donanım paketi ile, pazarda tüketiciye en zengin model çeşitliliğini sunabilen ürünler arasında yer almaktadır.

Bu motor seçenekleri, tanınmış ve etkinliği kanıtlanmış güç ünitelerine sahiptir.

Benzinli motor seçenekleri:

1.4 lt 75 hp
1.4 lt 75 hp Otomatik
1.4 lt 100 hp
1.8 lt 20V 150 hp
1.8 lt T180 hp

Dizel motor seçenekleri:

Eski versiyonda 1.4 lt 75 hp olarak sunulan dizel motor Yeni Ibiza’da 1.4 lt 80 hp olmuştur.

1.4 lt TDI 80 hp
1.9 lt TDI 130 hp
1.9 lt TDI 160 hp

FR ve Cupra versiyonları altı vitesli düz şanzımana sahiptir. Tüm motorlar Euro IV emisyon standartlarına uygundur.

Üst sınıf şasi

Yeni SEAT Ibiza’da, aracın genel yapısı değiştirilmemiştir. Şasi, mevcut Ibiza modelindekiyle aynı kalmıştır ve araçlarda Martorell’deki Teknik Merkez’ de geliştirilen “Hareketli Şasi” kullanılmıştır. Reference, Elegance ve Stylance donanımda standart şasi, Sport donanıma özgü şasi, FR donanım için daha da ileri bir versiyon ve Cupra’ nın kendi özel versiyon şasisi ile birlikte, dört farklı şasi mevcuttur.

Yeni SEAT Ibiza Türkiye’de 23.550 YTL’den başlayan tavsiye edilen peşin indirimli anahtar teslim fiyatlarıyla satışa sunuldu. Ayrıca lansman dönemine özel olarak Yeni SEAT Ibiza için tüketicilere 3 farklı kredi kampanyası seçeneği sunuluyor. Bu kredi kampanyalarında tüketici dilerse;

– özel faizli kredi kampanyasını

veya

– 3 ay ertelemeli kredi kampanyasını

veya

– kredi tutarının %30’unu son taksitte ödeyebileceği auto credit ( balon ödeme) seçeneğini kullanabiliyor olacak.

Yeni Ibiza ile ilgili daha detaylı bilgiye, SEAT Yetkili Satıcı’larından veya 0 212 335 04 02 nolu Yeni SEAT Ibiza danışma hattından ulaşılabilinir.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com