Gösterim: 1.923
Eklenme: 6 Şubat 2013
Saat: 00:02
5.00 avg. rating (97% score) - 1 vote
Chevrolet 100.Yıl Filmi

En soğuk kış günlerinde dahi spor arabalar sürmenin zevkine varmak mı istiyorsunuz? Bunun için bazı basit ipuçlarını uygulayabilirsiniz.

En soğuk kış günlerinde dahi spor arabalar sürmenin zevkine varmak mı istiyorsunuz? Bunun için bazı basit ipuçlarını uygulayabilirsiniz.

Doğru lastikler kullanın
Sıcaklıklar sıfırın altına düştüğünde standart yüksek performanslı lastikler etkisini yitirir. Yolda kalmak için sürüşünüzü kış için tasarlanmış ürünlerle yapın. Kalıcı bir kış lastiği ve tekerlek kombinasyonu her zaman daha iyidir. Bu şekilde, lastiklerinizi jantlarınıza çıkarıp taktıkça ortaya çıkan basınç sızıntılarından kaçınmış olursunuz.

Önünüzü temizleyin
Kendinizi yola vurmadan önce arabanızın kaputundaki ve tavanındaki birikmiş karı fırçayla temizleyin. Aksi takdirde alt tabaka eriyebilir, buz tutabilir ve kayarak yan aynaları kırabilir, silgeçleri kesebilir ve hatta kaportayı delebilir. Ayrıca spor arabanızın hava girişlerini ve kapaklarını kontrol edin. Yağ soğutucuları, radyatörler ve fren kanallarının işlevlerini sürdürebilmeleri için temiz hava akışına sahip olmaları gerekir.

Kurutun
Araç içine nemlendirici unsurlar eklendikçe camlarınız buğulu olur.. Araca binmeden önce ayakkabılarınızın çamurunu ve karlarını silkeleyin – zaten kim çamurlu ve tuzlu paspas ister ki? Tabii ki nefes alacaksınız, bu durumda havalandırmayı açın; rutubeti gidermeye yarayacaktır.

Nazikçe çalıştırın
Eski spor arabalarda benzin deposunu dolu bulundurmayı unutmayın. Çünkü içindeki nemli hava arabayı çalıştırmayı güç hale getirebilir. Her ne kadar motorunuzu blok ısıtıcıyla destekleseniz bile aracın diğer kısımlarının da ısınmaya ihtiyacı olacaktır. Yolda ilk 10 dakika sakin bir sürüş yapın.

Cool görünün

Kapakları görüşü engelleyen kar fırtınasında dahi açık tutarak arabanızı kusursuz gösterin. Yoldaki pislikler ve aşındırıcı tuzla baş etmek için kış öncesi cilalama şarttır. Bu düzeni haftalık oto yıkama ziyaretleriyle koruyun. Eğer çok titizseniz görünmez taş koruyucular da vardır. Bu dayanıklı plastik film şeritler aracın burnu, ön farları ve tamponu gibi hassas bölgelere kalkan olurlar. Uçuşan taş parçaları boyanızı aşındıramaz.

Tabii ki her zaman sıfır opsiyonu da vardır – aracınızı bahar gelene kadar garajda saklarsınız. Ancak çok az dikkat ve bakımla, koşullar ne kadar sert olursa olsun aracınızı hızlı biçimde yolda tutarsınız. Artık aracınız şık.

Etiketler:
Kategori: Araç Bakımı, Magazin
Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com