Gösterim: 1.331
Eklenme: 28 Mart 2009
Saat: 15:05
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Skoda Yeti

2009 Cenevre Otomobil Fuarı, Škoda Auto için bir kilometre taşı niteliğindedir. Geçmişte Cenevre Fuar’ında tanıtılan Tudor veya Roomster gibi çalışmalar ve prototipler, Çek markasının imajını bariz biçimde etkilemekle beraber ticari başarısına da katkı sağlamıştır.

Kompakt SUV Yeti’nin lansmanı ile, Škoda Auto gelenekçiliğin genç, canlı ve her şeyin üstünde çevre bilinci ile uyumlu olabileceğini kanıtlıyor. Bu araç, dünyada halen faal ve en eski otomobil fabrikalarından biri olan Çek markasının gittikçe büyüyen çevreci sosyal kitleler tarafından kabul görmeyen ve bu nedenle daralan SUV segmentine yanıtıdır. Yeti, son derece dinamik kullanım özellikleri, olağanüstü alan ve eşsiz kullanım kolaylığı sunarken yakıt tüketimi, kompakt sedan sınıfında bile örnek gösterilen modellerden daha azdır. Yeti’nin düşük emisyon değerleri, SUV segmentini yeniden tanımlamaya yardımcı olacak standartlar sunmaktadır. Tasarımı ile sağlamlık ve güven sunarken görünüşü güler yüzlü ve şık olan Yeti, Škoda’nın ürün gamına beşinci model olarak girmiştir.

Octavia GreenLine: Üstün Yakıt Ekonomisi
Octavia GreenLine tüketimi optimize edilmiş markanın otomobil yelpazesini tamamlıyor ve  benzer, standart aile araçlarına son derece etkin bir alternatif sunuyor. Yeni bir dizi önlem ile  üstün yakıt ekonomisi sağlıyor. Bunlara aracın kaportası ve altındaki aerodinamik geliştirmeler ile aracın ağırlığının azaltılması dahildir.

Tüketimi optimize edilmiş modelin en önemli özelliği tamamen yeni motorudur, bu motorun yakıt ekonomisi çok titiz geliştirme aşamalarından sonra hedefine ulaşmıştır. Sonuç, sadece 116 g/km CO2 emisyonu üreten 1.6 litre TDI motordur; bu, 100 kilometre başına 4.4 litre ortalama dizel yakıt tüketimi anlamına gelir. Common rail enjeksiyonu sayesinde, dört silindirli güç ünitesi özellikle sorunsuz çalışır ve yüksek çekiş gücüne sahiptir. 77 kW (105 Hp) güç ve 1900 dev/dak’ta 250 Nm’lik azami tork ile, Octavia GreenLine sınıfının üstünde bir performans sunuyor. Kullanılan standart dizel partikül filtresi (DPF), çevre dostu özellikleri tamamlıyor. Octavia şimdi Fabia ve Superb GreenLine modelleri ile birlikte, Škoda Auto’nun yakıt tüketimi optimize edilmiş araçların Škoda programını tamamlıyor.

Fabia Scout Yaşama Zevki Veriyor
Fabia Scout ile, Škoda Auto genelde fonksiyonellik ve ekonomi açısından tercih edilen kompakt araç segmentine duygusal bir yön kazandırıyor. Scout, popüler Combi modelini yaşama zevki veren ve güvenilir bir stil yansıtan son derece bireysel bir otomobil haline getiriyor. Škoda Auto, Fabia Scout’ta da mevcut Roomster Scout ve Octavia Scout modellerinin başarılı formülünü uyguluyor. Gövdedeki spesifik tasarım unsurları, bu modele özgü bazı donanım detayları ve iki benzinli ve iki dizel motordan oluşan akıllıca tasarlanmış motor seçenekleri yeni Fabia Scout’u günlük seyahatlere çıkmak ve boş zamanda doğaya küçük kaçamaklar yapmak için doğru bir ortak haline getiriyor.

Rallilerin aranan otomobili: Fabia Super 2000
Fabia Super 2000’in Cenevre Otomobil Fuarında sergilenmesi, Škoda Auto`nun geçmişine tam bağlılığının göstergesidir: 19. yüzyılın başlarından bu yana marka dünyaca ünlü yarış ve ralli şampiyonlarında sadece düzenli olarak yer almakla kalmayıp birçok önemli başarı  elde etmiştir.Fabia Super 2000 ile, Škoda Auto çağımızın motor sporları ile yakın ilişkisini vurguluyor ve bu sezon önemli rallilerde yarışarak bunu tamamlayacaktır. Geçen yıl yapılan kapsamlı testlerin ardından, Fabia Super 2000 bu işe kendini başarıya adamış ralli sürücüleri için aranan bir baz model olmuştur. Rakiplerinin aksine, Škoda Auto ayrıca hiç eksilmeyen bağlılığıyla 2009’da uluslararası rallilere katılacakmaya devam edecektir.

Otomobil duyguları, Škoda Auto’nun model gelişiminde giderek önem kazanmaktadır. Teknoloji ve tasarım alanında dikkatli geliştirme sayesinde, Škoda markası rüştünü ispat etmiş ve kamuoyu oluşturan lider firmalar arasında yerini almıştır. Mevcut tasarımlarımız fonksiyonelliğin dışında, yaşama zevki , kaliteyi ve stilinde belirgin güvenilirliği ifade eder. Škoda Auto, Cenevre’de bunu teyit eden bu dört çalışmayı sergiliyor. Neredeyse tamamen yenilenmiş ürün gamı ile, Škoda Auto en genç model yelpazesine sahip markalardan birisi konumundadır.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com