Gösterim: 1.327
Eklenme: 28 Mayıs 2010
Saat: 16:18
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Skoda Yeti

Farklı ve üstün teknolojiyle donatılarak SUV Segmentinde Skoda’yı ilk kez temsil eden Yeti’nin dizel motor seçeneği 2.0 TDI  performansıyla göz kamaştırıyor. Şehiriçi günlük kullanım kadar arazi şartlarına da uyumuyla kullanıcılardan tam not alan Yeti 2.0 TDI, dizel motoru tercih edenlerin gözdesi oldu. Türkiye’de piyasaya sunulduğu günden bu yana büyük ilgi ile karşılanan Yeti, kısa zamanda stoklarını tüketti.

Türkiye’de piyasaya çıktığı günden bu yana başarılı bir satış grafiği çizen Skoda 2.0 TDI Yeti, 140 ile 170 Hp arasında değişen güç seviyeleriyle beklentilerin üzerinde bir performans sergiliyor. Yeti donanımında bulunan 4 tekerlekten akıllı çekiş sistemi Haldex, kuru yol ve normal sürüş şartlarında önden çekişle yol alırken, yol ve hava şartlarının gerektirdiğinde ve ihtiyaca göre çekiş otomatik olarak arka tekerleklere yönlendirilıyor. 4×4 çekiş sistemini destekleyen, yokuş kalkış, iniş asistanları ve bozuk yol şartlarına uyarlanmış ABS, ASR ve EDL sistemlerini barındıran Off-Road fonksiyonuyla Yeti sürücüsüne bozuk yol şartlarında güven veren bir sürüş keyfi sunuyor. 2.0 TDI dizel motor seçeneğinin tamamı direkt enjeksiyon sistemi (direct common rail injection) ve dizel partikül filtresi standart olmak üzere iki performans seviyesinde sunuluyor.

Bu motor gamının en özel ürünü 1750-2500 d/d ile sağladığı maksimum 350 Nm torklu ile 125 kW  (170HP) gücündeki dizel motordur. Ortalama tüketimi 6,1 litre olan bu güçlü motor 0-100 km/s hızlanmasını 8.4 saniyede tamamlıyor.  Bu güçlü motor, çarpıcı performans ve tüketim değerleri sunarken, 159 g/km CO2 emisyonuyla çevreye olan saygısını ortaya koyuyor. Egzoz gazı geri sirkülâsyonu –motor hız ve yüküne bağlı olarak- yakılan karışımın yüzde 60’ını alınan havanın içine yönlendiriyor ve bir katalitik konvertör ile düşük toksik gaz değerleri sağlanıyor.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com