Gösterim: 1.551
Eklenme: 28 Mart 2009
Saat: 15:04
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Skoda Yeti

Kompakt, çekici ve sürprizlerle dolu: Škoda Auto, Yeti modelinin Cenevre`deki tanıtımıyla birlikte, ürün gamını beş modele yükseltmenin sevincini yaşayacak.

4.2 metre uzunluğundaki beş kapılı bu model, markanın bilinen özelliklerine sahip. Çıkıntılı bir ızgaraya ve dost canlısı farlara sahip etkileyici ön kısım, Yeti`nin Škoda ailesinin bir parçası olduğunu vurgulamaktadır. Güçlü yan çizgiler ve tasarımı ile fark yaratan çamurluklar, Yeti`nin 17 inç tekerlekler üzerinde duran sağlam ve dayanıklı görünümünü onu ağır ve hantal gibi göstermeden ortaya çıkarmaktadır.

Yeti modeli, son zamanlarda popüler hale gelen ve sürekli büyüyen SUV pazarındaki çevresel konuların önemine Škoda Auto`nun verdiği zekice bir cevap gibi. Škoda sade biçimlendirilmiş gövdeye, yüksek koltuk konumuna ve çok yönlü tasarım işlevlerine olan talebi bu modelde karşılamış ve sağlamlığına rağmen dış görünümünde hantal bir araç yerine aktif bir araç sunmuştur. Yeti ayrıca çevre duyarlılığı, bagaj hacmi, güvenlik ve üstün yol tutuşu ihtiyaçlarını da eksiksiz olarak karşılamaktadır.

Özenle tasarlanmış yürüyen aksamlar, sürücüye otomobilin dış tasarımında vurgulanan unsurları yansıtabilme olanağı tanımaktadır: keyifli ve dinamik bir sürüş gibi. Yeti, üstün yol tutuş ve yüksek güvenlik unsurlarıyla diğerlerinden bir adım öne çıkmaktadır. Zarif dış görünümünün yanı sıra, sürücü ve yolcular bu otomobil içinde kendini emniyette hissedeceklerdir.

Tüm bu etkileyici unsurlar, turbo şarjlı ve son derece tutumlu motorlarla pekiştirilmiştir. Model seçenekleri içinde iki benzinli, üç dizel versiyon bulunmaktadır: Giriş ünitesi (önden çekişli) ve 4 silindirli 1.2 cc benzinli motor, turbo şarj güç üretimi sayesinde 77 kW güç üretmektedir (105 bg). Yakıt tüketiminde ise son derece makul rakamlara ulaşılmıştır.

Yeti modelinin diğer motor seçenekleriyse şöyle sıralanabilir:

Benzinli:
1.2l TSI 105 Hp (77 kW )(önden çekişli)
1.8l TSI 160 Hp (118 kW), (4 x 4)

Dizel:
2.0l TDI CR 110 Hp  (81 kW) (önden çekişli, 4×4)
2.0l TDI CR 140 Hp (103 kW); (4×4)
2.0l TDI CR 170 Hp (125 kW) (4×4)

Yeti, yük taşıma konusunda da son derece yeteneklidir. Bagaj bölmesi, arka koltukların çıkartılmasıyla 1760 litrelik bir hacme ulaşabilmektedir. Eşyaların güvenli bir şekilde yüklenip taşınabilmesini sağlamak için bagaj kapağı, bagaj filesi ve bağlantı halkaları mevcuttur. Yeti, zeki ve pratik otomobil anlayışını en önemli yeteneği olarak kabul eden bir ailenin üyesi olarak esnek ve pratik bir bagaj taşıma anlayışına sahiptir.

Yeti, sınıfında yeni bir çığır açmak için tasarlanmış zeki bir kompakt otomobildir. Mükemmel işçilik unsurları, yetenek ve yüksek çeviklik, her ayrıntıda görülebilmektedir. 4 x 4 versiyonları ise, arazi sürüşüne olan alışkanlıkları ve kusursuz çekiş güçleriyle ön plana çıkmaktadır. Bütün bu özellikler düşük emisyon salınımı ve yakıt tüketimiyle bir araya geldiğinde ise, ortaya her kesim tarafından kabul gören ve SUV sınıfına yeni bir soluk getiren bir otomobil çıkmaktadır.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com