Gösterim: 828
Eklenme: 25 Eylül 2010
Saat: 19:52
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Fiat Ducato

Fiat ile PSA Grubu’nun İtalya’da ortak faaliyet gösteren Sevel Fabrikası’nda üretilen 4 milyonuncu araç, Fiat Ducato Maxi oldu. Avrupa’da % 30 pay oranıyla sınıfının en çok tercih edilen aracı unvanına sahip Fiat Ducato, yılın ilk 6 ayında tüm Avrupa’da 54 bine yakın müşterinin ilk tercihi olmayı başardı. Ülkemizde ise 3 yılı aşkın bir süre zarfında 11 bini aşkın müşteri tarafından tercih edilen Fiat Ducato, farklı görünümü ve sunduğu konfora paralel yüksek seviyedeki pratik kullanım özellikleriyle de farkını belli ediyor. Türkiye’de 3 farklı karoser tipine ve iki farklı aks mesafeli versiyonuna sahip biçimde satışına devam edilen Fiat Ducato, mevcut kampanya kapsamında peşin indirimli 34 bin TL’lik ekonomik anahtar teslim satış fiyatıyla da ticaret erbaplarının gözdesi olmayı başarıyor.

1981 yılında tanıtılmasından bu yana satışa sunulduğu her pazarda pazar payı açısından etkin başarılara imza atan Fiat Ducato, İtalya’da Fiat ve PSA Grubu ortaklığıyla faaliyet gösteren Sevel Fabrikası’nda üretilen 4 milyonuncu araç unvanını da alarak banttan indi. 30 yıla yakın bir süredir Fiat Ticari Araçlar’ın amiral gemisi olarak ön plana çıkan Fiat Ducato, yılın son 6 ayında Avrupa pazarlarında ulaştığı 54 bine yakın satış başarısıyla da dikkatleri üstüne çekmeyi başarıyor. Ülkemizde ise son 3 yıl zarfında 11 binden fazla müşterinin tercihi olan Fiat Ducato, ülkemizde de “Van”, “Şasi” ve “Minibüs” karoser versiyonlarıyla kampanya kapsamında peşin indirimli 34 bin TL’den başlayan anahtar teslim satış fiyatıyla ticari araç kullanıcılarının ilgisine sunuluyor. 100 HP’den 157 HP’ye kadar değişen güçlerde 3 ayrı Multijet dizel motor seçeneğine de sahip olan Fiat Ducato’nun daha fazla yükleme ve yolcu taşıma kapasitesine imkan veren uzun aks mesafeli versiyonuyla 20+1yolcu taşıma kapasitesine kadar ulaşıyor.

Fiat’ın ticari araç konseptine bakış açısındanki yenilikçi farklılığı en iyi biçimde yansıtan Fiat Ducato, esnaf, dükkan sahipleri ve çiftçiler gibi serbest meslek sahiplerinin çok yönlü kullanımından ambulans ve okul minibüsüne; engelliler için özel toplu taşımadan yüksek güvenlik gerektiren zırhlı araca dönüşebilmesi gibi birçok farklı görevi yerinde karşılayabilir yapısıyla dikkat çekiyor. Opsiyonel olarak sunulan 4×4 çekiş sistemi ve Comfort-Matic 6 ileri vitesli otomatik şanzıman gibi özelliklerle de donatılabilen Fiat Ducato, ESP, ASR, LAC (Yük Dağılımı Kontrol Sistemi), HBA (Hidrolik Panik Fren Destek Sistemi), Hillholder (Yokuş Yukarı Kalkış Desteği) gibi aktif güvenlik unsurlarını yer aldığı ve isteğe bağlı olarak sunulan Güvenlik Paketi’yle de kombine edilebiliyor.

Bununla birlikte Fiat Ducato’nun Van versiyonlarında satın alınabilen Lüks Paket kapsamında ise otomatik klima, aracın arkasını gösteren video kamera, ısı yansıtmalı ön cam, direksiyondan kumandalı MP3 çalarlı müzik sistemi gibi donanımlar standart olarak sunuluyor.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com