Gösterim: 1.538
Eklenme: 11 Ocak 2015
Saat: 17:14
5.00 avg. rating (97% score) - 1 vote
2015 Seat Leon ST Cupra

Seat, hem gündelik yaşamın hem de performansın keyfini çıkarmaya olanak tanıyan modelini tanıttı: Yeni Seat Leon ST CUPRA. Üst düzey performansı, tarz ve kullanışlılıkla birleştiren Leon ST CUPRA, 1.470 litrelik yükleme hacmine sahip.

Leon ST CUPRA saatte 100 kilometre hıza yalnızca 6.1 saniyede ulaşıyor ve çok yönlü bir aracın aynı zamanda ne kadar hızlı olabileceğini gözler önüne seriyor. Göz alıcı tasarım ve kişiselleştirilebilir seçenekler Leon ST CUPRA’yı özel bir otomobil haline getiriyor.

Üst düzey kullanışlılık

SEAT’ın yüksek performanslı model serisini tamamlayan Yeni Leon ST CUPRA, performansı ve etkileyici dinamikleri, uzun yolculuklarda sunduğu rahatlık ve konforun yanı sıra kullanışlılık özellikleriyle fark yaratıyor. Yol tutuşu ve performans özelliklerinin yanı sıra Yeni Leon ST CUPRA’da bir başka özellik daha yer alıyor: Genişlik. Çevikliği sayesinde hem iş hem aile, hem sportif hem de hobi amaçlı kullanımı kapsayan mükemmel bir spor otomobil olarak ortaya çıkıyor.

Yeni Leon ST CUPRA, yüksek teknolojik özellikler ile sıra dışı bir performans sunuyor. Progresif direksiyon, CUPRA Drive Profile ve standart full-LED farlar bu otomobilde yer alan en son teknolojiye sahip diğer özellikler.

2015 Seat Leon ST Cupra Ön

2015 Seat Leon ST Cupra Ön

Olağanüstü sürüş performansı

Markanın en üst modeli olan DSG şanzımanlı CUPRA, 265 HP güç ve azami 350 Nm torka sahip ve tam anlamıyla sürtünmeyi azaltan bir model. Kalkışta hızlanma süresi ise 6,1 saniye. Saatte 250 kilometre olan azami hızı da dikkat çeken bir başka özellik. Tüm bunlara rağmen, yeni Leon CUPRA olağanüstü bir verimliliğe de sahip. Ortalama yakıt tüketimi 6,6 litre. Bu da 154 gram karbon emisyon miktarına eşit.

Hassaslık ve dinamikler için yüksek teknoloji

Her zaman olağanüstü dinamikler, hassas çeviklik ve etkileyici sportif karakterle eşanlamlı kabul edilen CUPRA, Leon ST CUPRA’da çıtayı daha da yükseltmiş. Aynı zamanda, uzun yolculuklarda şaşırtıcı derecede rafine olan konforuyla birlikte çok daha rahat bir sürüş sağlıyor. Emniyetli ve güvenilir yavaşlama sistemi, kırmızı kaliperlerle kendini gösteren CUPRA’ya özel, yüksek performanslı fren sistemi ile birlikte geliyor.

2015 Seat Leon ST Cupra Arka

2015 Seat Leon ST Cupra Arka

CUPRA Drive Profile

CUPRA Sürüş Profili, yeni Leon ST CUPRA’nın tüm özelliklerinin, sürücünün kişisel tercihlerine uygun bir şekilde geniş bir yelpazede uyarlanmasını sağlıyor. Comfort ve Sport modlarına ek olarak sunulan CUPRA modu da Martorell’deki mühendislerin özellikle odaklandığı noktaların başında geliyor. Bu ayar seçildiğinde gaza basıldığında otomobilin tepkisi özellikle çok daha hassas bir hale gelirken, DSG de en sportif vites değiştirme modunda çalışırken ses güçlendirici de turbo şarjlı motorun sesinin tam olarak ortaya çıkmasını sağlıyor. Progresif direksiyon da en sportif ayarda çalışıyor.

Duygusal ve güçlü tasarım

Duygusal tasarım, Leon ailesinin en güçlü olduğu yönlerden birisi. Yeni CUPRA ile bu özellik de bir adım ileriye taşınıyor. Geniş hava delikleriyle birlikte yeni ön ızgara yapısı ve full-LED farları, güçlü bir görünüm sağlarken, iki oval egzoz borusu arka tampon görünümünü destekliyor. Alüminyum alaşımlı jantlar CUPRA’ya özel olarak sunulurken, kırmızı fren kaliperleri ve hafif karatılmış yan ve arka camlar da otomobilin kendine has karakterini daha da vurguluyor.

İç mekanın odak noktası olan yeni CUPRA spor direksiyon simidi, kendine özgü, altı düz bir tasarıma sahip. Yine CUPRA’ya özgü koyu gri Alcantara koltuk döşemesi standart olarak sunulurken, dikişleri, yan yastıkları ve kapı panellerindeki ek parçaları beyaz olan tamamen deri döşeme seçeneği de opsiyonel olarak sunuluyor.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com