Gösterim: 17.831
Eklenme: 10 Temmuz 2014
Saat: 18:32
4.00 avg. rating (83% score) - 4 votes
Iveco Daily 2015

Üçüncü jenerasyon Iveco Daily tanıtıldı. Bugüne kadar 110 ülkede 2.6 milyon adetten fazla satış adetine ulaşan yeni Daily yıl sonunda Türkiye’de satışa sunulacak.

Yeniden tasarlanan Yeni Daily 2014, DNA’sının bir parçasını oluşturan klasik merdiven gövdeli şasisini koruyor ve şasi kabini versiyonuna ünlü serinin karakteristik özellikleri olan kuvveti, dayanıklılığı, çok yönlülüğü ve oldukça esnek gövde yapısını ekliyor.

Bileşenlerin %80’inin yeniden tasarlandığı bu yeni mimari, tek tekerli panelvan segmentinde Daily’nin performansını sınıfındaki en iyi seviyeye çıkarıyor, böylece binek araçlardaki sürülebilirlik ve konforun yanında kategorisindeki en iyi yük taşıma kapasitesine ve verimliliğine sahip olmuş oluyor.

2015 Iveco Daily Mavilerin Hepsi

2015 Iveco Daily Mavilerin Hepsi

Yeni Daily panelvan
Aracın ana boyut bileşenleri olan dingil mesafesi, toplam uzunluk ve kullanılabilir uzunluk arasındaki geliştirilen denge sayesinde yük taşıma verimliliği optimize ediliyor . 3000, 3520 ve 4100 mm’lik seçenekleri içeren revize edilmiş dingil mesafelerinin son ikisi, hem kısa arka uzantı hem de uzun arka uzantı seçenekleriyle sipariş verilebiliyor.

Daha uzun dingil mesafesine ve kısaltılmış arka uzantıya sahip yeni mimari, Daily’nin dar alanlardaki müthiş çevikliğinden ödün vermeden mükemmel bir yol tutuş performansı sunuyor. Uzun dingil mesafesi, binek arabalardakine benzer aerodinamiğiyle aracın performansını daha da artırıyor.

2015 Iveco Daily Panelvan Donus

2015 Iveco Daily Panelvan Donus

Şimdiye kadarki en yüksek kapasite
Kategorisindeki en iyi yük hacmine sahip 18 ve 20 m3’lük modellerle dingil mesafesi, toplam uzunluk ve taşıma uzunluğu arasındaki oranları revize edilen Daily panelvanın kapasitesi ciddi anlamda artırıldı. 20m3’lük seçeneği kapalı kasa panelvan sınıfında tek olma özelliği taşıyor.

Yeni Daily panelvan, bugüne kadar 7 tona kadar çıkan brüt araç ağırlığı (GVW) ve 4000 kg’a kadar çıkan yük taşıma kapasitesine sahip tek araç olma özelliği taşıyor.

2015 Iveco Daily Panelvan Forklift

2015 Iveco Daily Panelvan Forklift

Yeni Daily şasi kabini modeli
3,3 ve 7 ton arasında değişen GVW, 3000 ve 4750 mm arasında değişen dingil mesafesi ve 6190 mm’ye kadar çıkan toplam araç uzunluğuyla şasi kabini modelleri pazardaki en geniş seçenekleri sunuyor. Yeni Daily şasi modeli, sınıfında 4700 kg’a kadar çıkan kullanılabilir yük taşıma kapasitesine sahip tek araç olmasıyla da öne çıkıyor. Ön ve arka akslardaki maksimum yük değerleri de kategorinin en tepesinde yer alıyor.

2015 Iveco Daily Kasali Yan

2015 Iveco Daily Kasali Yan

En geniş ürün yelpazesinde her ihtiyaca uygun bir Yeni Daily
8000’in üzerindeki şasi, motor ve mekanik parça kombinasyonu sunan Yeni Daily’nin geniş ürün yelpazesinde panelvanlar, yarı pencereli panelvanlar, şasi kabinleri, şasi çift sıralı kabinler, şasi kaporta ve minibüs versiyonları bulunuyor. Oldukça çeşitli bu yapılandırma seçenekleri, ülkelerdeki nakliye işletmelerinin farklı gereksinimlerine göre çeşitli pazarlarda piyasaya sunulacak.

2015 Iveco Daily Beyazlar Uclu

2015 Iveco Daily Beyazlar Uclu

Üretim Kalitesi
Yeni Daily’nin üretimi, İtalya’nın Mantova şehri yakınlarındaki Iveco Suzzara fabrikasında ve şirketin üretim hatlarını yenilemek için yakın tarihte ciddi yatırımlarda bulunduğu İspanya’daki Iveco Valladolid fabrikasında yapılıyor. Dünyanın en önemli üretim standartlarından biri olan Dünya Standardında Üretim (WCM) programına iştirak eden her iki fabrika, sınıfındaki en yüksek puanları alarak gümüş madalyona layık görülmüştü. Fabrika organizasyonunun genelini dikkate alan bu entegre model, bütün üretim alanlarına uygulanarak kesintisiz süreçler ve ürün kalite geliştirmeleriyle sonuçlar optimize ediliyor ve çevresel sorunların yönetimiyle üretim atıklarının yok edilmesine özen gösteriliyor.

Yorumlar
 1. Mahmut dedi ki:

  Yeni Fiat Ducoto kadar şansı yok

 2. Fatih dedi ki:

  Ducato’dan çok daha fazla şansı var. Onun gibi basit, plastikten yapılma değil bu. 2008’dan beri kullanıyorum, Türkiye’ye geldiğinde sıfırını alacağım.

 3. Görkem dedi ki:

  Van of the year 2015 ödülü bu araca verilmiş.

 4. serkan boran dedi ki:

  1999 dan beri kullaniyorum. Cok harika seri. Güzel araba kullanışlı

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com