Gösterim: 1.763
Eklenme: 7 Haziran 2010
Saat: 18:29
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Kia Venga

Kia nın sadece Avrupa da, Avrupalı müşteriler için ürettiği tümüyle yeni, benzersiz şekilde ferah, dinamik MPV’si Venga, Türkiye’de satışa sunuldu.

Kia tasarım ekibi, Venga ile Avrupalı müşterilerin pratik ihtiyaçlarını karşılarken, gerçekten arzu edilebilir ve sürüşü keyifli bir araç tasarlamak fikriyle yola çıktılar. Ve aracın çarpıcı dış tasarımından ya da sürüş dinamiğinden ödün vermeden, son derece cömert bir iç mekan sunmak için var güçleri ile çalıştılar.

Kia Venga, şehirli bir ailenin ihtiyaç duyabileceği tüm kullanışlılık ve esnekliği sağlıyor. Ayrıca, bu segmentte şimdiye kadar sunulmuş olan en stil sahibi araç olma iddiasıyla yola çıkıyor. Yol performansı ve atikliği sınıfının normlarını aşıyor. Yaşam tarzları bir MPV gerektiren kullanıcılara tatmin edici, kullanması keyifli bir sürüş vaadediyor.

Kia Venga ülkemizde 1,6 lt. benzinli otomatik vites ve 1,6 lt. CRDi dizel motor düz vites olmak üzere 2 farklı seçenek ile satışa sunuluyor.

2 Uluslararası tasarım ödülü…

Kia Venga, lansmanının hemen sonra en prestijli uluslararası tasarım ödüllerinden olan IF ve Red Dot ödüllerinin her ikisini de alarak büyük bir başarıya imza attı. Tasarım kalitesinin yanı sıra işçilik, yenilik ve çevreye duyarlılık gibi bazı ölçütleri de dikkate alan iF ürün tasarım ödülünün uluslararası uzmanlardan oluşan jürisi, Kia Venga’yı bu ödüle layık gördü. 1953 yılından beri her sene verilen iF ürün tasarım ödülü, dünyanın tasarımda üstün başarı için verilen en önemli ödüllerinden biridir. 2010 iF ödülü için 16 ayrı kategoride 2,846 farklı ürün yarıştı. Otomobil, gemi, tren ve hava araçlarını kapsayan ‘Ulaşım Aracı Tasarımı’ dalında ödülünü Kia Venga kazandı.

Kia Venga nın kazandığı bir diğer uluslararası tasarım ödülü ise 2010 yılı Red Dot ödülü oldu. 2010 Red Dot uluslararası jürisi, 57 ülkeden 4,252 farklı ürünü mercek altına aldı. Jüri, ürünlerin kalitesini dokuz ana kriter üzerinden değerlendirdi: yenilik, işlevsellik, formel kalite, ergonomi, dayanıklılık, duygusal etki, ürün aksesuarları, kullanım kolaylığı ve çevreye duyarlılık. Ve değerlendirmeler sonucunda Kia Venga bu seçkin jüri tarafından ‘ürün tasarımı’ dalında 2010 yılı ‘Red Dot’ ödülüne layık görüldü.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com