Gösterim: 903
Eklenme: 1 Nisan 2009
Saat: 14:50
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Fiat Fiorino

Fiat S.p.A ve Koç Holding işbirliğiyle 41 yıldır Türkiye’de Fiat markalı binek ve ticari araç üretimi gerçekleştiren Tofaş (Türk Otomobil Fabrikası A.Ş.), 3 milyonuncu aracını üretti. Türkiyenin öncü otomotiv şirketi Tofaş’ın Bursa’daki 400 bin adet üretim kapasitesine sahip fabrikasında, 3 farklı marka için üretimi gerçekleştirilen Minicargo projesinin Fiat markalı yüzünü temsil eden Fiat Fiorino, Tofaş’ın ürettiği 3  milyonuncu modeli unvanını da kazanmış oldu. Hafif ticari araç pazarında yeni bir açılım yaratan ve satışa sunulduğu günden bu yana küresel anlamda büyük başarı elde eden Fiat Fiorino, VOTY jüri üyeleri tarafından “2009 Yılının Ticari Aracı” unvanını da kazanmıştı.

Koç Holding ve Fiat S.p.A.’nın eşit hissedar olduğu ve günümüzde Fiat Auto’nun dünya çapındaki önemli stratejik üretim merkezinden biri olarak dikkatleri çeken Tofaş (Türk Otomobil Fabrikası A.Ş.), Türkiye-Bursa’da kurulu fabrikasında üretimini gerçekleştirdiği 3 milyonuncu aracı banttan indirdi. Türk Otomotiv Sektörü’nde tartışmasız büyük bir değeri ve gücü ifade eden Tofaş’ın fabrikasında üretilen 3. milyonuncu araç ise “2009 Yılının Ticari Aracı” seçilen Fiat Fiorino oldu. 2007 yılının Aralık ayında üretimine başlanan ve 3 farklı markaya yönelik olarak bantlardan inen Minicargo projesinin Fiat markalı yüzünü temsil eden Fiat Fiorino, Tofaş’ın Türkiye pazarında hem de Avrupa ülkelerine ihracatta performansını arttırmada önemli rol oynadı.

7 bini aşkın çalışanıyla Türk Otomotiv Sanayii’nin öncü ve yenilikçi üreticileri arasında yer alan, Minicargo projesinin yanı sıra Fiat markalı bir diğer hafif ticari araç modeli Fiat Doblo, kompakt sedan Fiat Linea, markanın küçük sınıfta yer alan Fiat Albea ve Palio Sole gibi modelleri de üretmeye devam eden Tofaş CEO’su Ali Pandır, “Tofaş, bu başarılarının arkasında kurucuları Koç Holding ve Fiat’ın desteğini sürekli olarak hissediyor ve Fiat ağı içerisinde elde etmiş olduğu yeri hızla ve istikrarlı bir şekilde güçlendirmeye devam ediyor.

Tofaş olarak 3. milyonuncu aracımızı bugün banttan indiriyor olmanın sevincini ve mutluluğunu bu başarıyı borçlu olduğumuz çalışanlarımızla birlikte yaşıyoruz” diye ekledi.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com