Gösterim: 900
Eklenme: 4 Mart 2008
Saat: 18:31
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Toyota Urban Cruiser

İlk kez geçtiğimiz sene Frankfurt Motor Show’da konsept otomobil olarak sunulan IQ’nun, 2008 yılı sonlarında seri üretimine başlanması hedefleniyor. Toyota’nın yeni tasarımı olan IQ, şehir ulaşımında yeni bir çığır açıyor. Küçük şehir araçlarında yepyeni bir dönemi başlatacak IQ’nun toplam uzunluğu sadece 3 metre ve 3 yetişkinin rahatlıkla oturabileceği alanın dışında, bir çocuk ve bagaj için de uygun alan imkanı sağlıyor.

Geniş ve kullanışlı iç mekana sahip IQ, Toyota’nın yeni tasarım ve mühendislik harikası . Japon kültürüne özgü tasarım öğelerinden ilham alan IQ, araç tasarımında radikal bir değişimin yanı sıra çevreye duyarlı taşımacılığı da temsil ediyor. Toyota IQ, yüksek teknolojisi ve üstün güvenlik özellikleri ile de küçük arabaların basit ve emniyetsiz olduğu düşüncesini tamamen yıkıyor.

SUV konforuyla düşük yakıt tüketimi!

Toyota, Cenevre Motor Show’da yeni küçük SUV modeli ‘’ Urban Cruiser’’ın Avrupa tanıtımını da gerçekleştirdi. Toyota’nın yeni modeli hem şehir içinde kullanım kolaylığı sağlayan hem de tüm yol koşullarına da uygun küçük bir SUV. Hem SUV konforunu yaşamak hem de yakıt tasarrufu sağlamak isteyen sürücüler için mükemmel bir alternatif oluyor. Çevreye karşı duyarlılığı ile de ön plana çıkan Urban Cruiser, düşük CO2 emisyon değerlerine de sahip.

Konsept modeller

Toyota, süreklilik prensibi doğrultusunda, hibrid sistem ile beraber çalışan alternatif yakıt türleri ve yakıt tüketimini düşüren teknolojiler üzerine de çevreye duyarlı çalışmalarını da aralıksız sürdüyor. Bu doğrultuda geliştirdiği 2 yeni konsept araç, Toyota 1/X Hibrid FFV (Flexible Fuel Vehicle), i-Real ve Plug-in hibrid prototipini de Cenevre Motor Show’da tanıtıldı. Toyota tüm bu yeniliklerini 4 Mart 2008, Salı günü saat 14:15’te Cenevre Motor Show’da Toyota üst düzey yetkililerinin katılacağı bir basın toplantısı ile tanıttı.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2015. Her hakkı saklıdır. Kaynak göstermeden alıntı yapmayınız.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com