Gösterim: 834
Eklenme: 1 Mart 2009
Saat: 19:39
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

79. Cenevre Fuarı Toyota’nın iki dev prömiyerine ev sahipliği yapacak: Yeni Toyota Verso ve 3. Nesil Toyota Prius. Toyota’nın 2009 yılı için planladığı 13 model lansmanı kapsamında sunulacak bu yeni modeller aktarım organlarına yönelik kapsamlı teknolojik değişikliklerle de donatıldı; benzin ve dizel motor verimliliğine odaklanan Toyota Optimal Drive ve Hybrid Synergy Drive®.

• Yeni Verso Dünya Prömiyeri
• Yeni Prius Avrupa Prömiyeri
• Sürdürülebilir ulaşım amacıyla geliştirilen FT-EV, Plug-in Hybrid ve FCHV – adv konsept araçları

Cenevre’de Dünya Prömiyeri yapılacak Yeni Toyota Verso, MPV araçların pratiklik ve esnekliğini, binek otomobillerin konfor, şık tasarım ve sürüş keyfi ile birleştirerek otomobil severlerin vazgeçilmezi olmaya hazırlanıyor. Yeni Verso, Toyota Optimal Drive Teknolojisi sayesinde bir önceki nesline göre motor gücünde %20 artış ile yakıt tüketiminde ve karbondioksit (CO2) salımında %14’e varan oranda azalma sağlıyor. 5 motor seçeneği ile sunulan Yeni Verso, 2.0 D-4D motorundaki 140 g/km’ den başlayan karbondioksit salımı ile 7 kişilik oturma kapasiteli araçlar içerisinde sınıfının en iyisi.

10 yılı aşkın bir geçmişin üzerine inşa edilerek geliştirilen 3. nesil Toyota Prius, sektörün referans noktası olmaya hazırlanıyor. ECO-ICON konsepti ile tasarlanan Yeni Prius 0.25 Cd sürtünme katsayısı ile inovasyon, tasarım ve sürüş keyfi açısından yeni standartları belirliyor. Yeni Prius’un, hibrid motor parçalarının yüzde 90’ı daha kompakt ve hafif olarak yeniden tasarlandı.Performans yüzde 22 oranında artırıldı, bununla beraber karbondioksit (C02) salımı yüzde 14 düşürüldü. Daha çevreci olan Yeni Prius’un karbondioksit salımı sadece 89 g/km. Birleşik yakıt tüketimi de yüzde 10 oranında azaltılarak 3.9 l/100km değerine ulaşıyor.

Toyota, FT-EV, Plug-in Hybrid ve FCHV-adv konsept araçları da fuar standında sergilenecek. Toyota sürdürülebilir ulaşım hedefi doğrultusunda elektrikli, Plug-in hibrid  ve yakıt hücreli çevreci teknolojilerin gelişiminde de liderliğini sergiliyor.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com