Gösterim: 3.090
Eklenme: 10 Ağustos 2004
Saat: 19:06
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Ford Transit 2001

Ford Otosan Kocaeli Fabrikası’nda üretilerek, tüm Avrupa ve dünyaya ihraç edilen ve Ford Otosan’ın otomotiv sektöründeki liderliğine en çok katkı sağlayan Ford Transit ailesi, Yeni Ford Transit Ekstra Uzun Şasi ve Önden Çeker Ford Transit’le tamamlandı…
Bugüne dek Orta Ticari Araçlar pazarında 1t ve 2t taşıma kapasiteli araçlarla yer alan ve ürün gamında 2ton üstü taşıma kapasiteli araçlar ve 1t alt segmentinde önden çeker araçlar bulunmayan FordTransit ailesine eklenen Yeni Ford Transit Ekstra Uzun Şasi Araçlar ve Yeni Ford Transit Önden Çeker Araçlar bu eksikliği tamamlayarak, FordTransit’in Orta Ticari Araç Pazarı’ndaki liderliğini perçinledi.

FordTransit ailesinin yeni üyelerinin tanıtımı amacıyla düzenlenen toplantıda bir konuşma yapan Ford Otosan Genel Müdürü Turgay Durak, Ford Otosan’ın Orta Ticari Araç Pazarı’nda yıllardır süregelen liderliğini artan rekabet karşısında sağlamlaştırmak amacıyla piyasaya iki yeni ürün sunarak FordTransit ürün yelpazesini genişlettiklerini söyledi. Önden Çekişli Transit ile özellikle Kombi Van pazarında giderek artan kişisel kullanıma yönelik ve otomobil konforu sunan araç beklentilerini karşılayacaklarını söyleyen Turgay Durak, daha fazla yük ve daha fazla yolcu taşıma kapasitesi sunan Ford Transit Ekstra Uzun Şasi’yle de bugüne kadar hitap edemedikleri servis ve turizm taşımacılığı sektörüne giriş yapacaklarını belirtti.
Ticari araç pazarıyla ilgili bir değerlendirme de yapan Turgay Durak, 2004 yılının ilk yarısının, iç pazar talebi açısından 2003 yılının ikinci yarısındaki gibi canlı olduğunu belirterek, ilk altı ayda iç pazarda toplam 372,100 araç satıldığını ve bu rakamın 2003 yılının ilk altı ayına göre yüzde 219’luk büyümeyi ifade ettiğini söyledi.

Turgay Durak şöyle devam etti; ‘Ford Otosan olarak yılın ilk yarısında toplam 57,554 adet perakende satışla, 2002 ve 2003 yılında elde ettiğimiz Türkiye Otomotiv Pazarı Liderliğimizi 2004 yılının ilk yarısında da devam ettirdik. 2003 yılı sonunda yüzde 15.3 olan pazar payımızı ise yüzde 15.5’e yükselttik. Aynı dönemde 46,094 Transit Connect, 43,172 Transit ve 3,421 Cargo olmak üzere toplam 92,687 ticari araç ürettik. Bu üretimin yaklaşık yüzde 64’ü olan 59,565 aracı ihraç ettik ve yaklaşık 596 milyon euro ihracat geliri elde ettik. 2004 yılına ilişkin hedeflerimiz ise; 209,000 ticari araç üretmek, bu üretimin yaklaşık yüzde 65’i olan 135,000 aracı ihraç etmek ve yaklaşık 1,252 milyar euro ihracat geliri elde etmek. İç pazarda yaklaşık 125,000 araç satarak, 2002 ve 2003 yıllarında elde ettiğimiz liderliğini korumak.’

Turgay Durak, ‘Bildiğiniz gibi, İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) 500 Büyük Sanayi Kuruluşu sıralamasında, Tüpraş’ın ardından 2 katrilyon 425 trilyon 400 milyar 623 milyon lirayla ikinci, özel sektör sıralamasında ise birinci olduk. 500 sıralamasında ilk kez üretimden satışlarda bir özel sektör kuruluşu bu başarıya ulaşmıştır. Bizler için son derece gurur verici bu başarı, hedeflerimizde doğru yolda ilerlediğimizin bir kanıtıdır.’ dedi.

Toplantıda daha sonra Ford Otosan Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Aykut Özüner, yeni Ford Transit Ekstra Uzun Şasi ve Önden Çekişli Ford Transit’ler ile ilgili bilgiler verdi.

Ford Transit Ekstra Uzun Şasi

Ticari araçta Türkiye’nin lideri Ford Transit ailesine yük ve yolcu taşımacılığı için özel olarak geliştirilen yepyeni bir üye daha katıldı; Ford Transit Ekstra Uzun Şasi.

Güvenlik, sağlamlık, konfor, geniş iç hacim ve yüksek performans gibi özellikleri düşük kullanım ve bakım giderleriyle birleştirilen daha çok yolcu ve daha çok yük taşıyacak şekilde dizay edilen Ford Transit Ekstra Uzun Şasi, 350E (tek arka tekerli Panel/Camlı Van), 350ED (Çift arka tekerli Panel/Camlı Van), 350E (Tek arka tekerli minibus 12+1 kişilik), 430ED (Çift arka tekerli minibus 14+1 kişilik) ve 430ED Çift arka tekerli 17+1 kişilik minibus) olmak üzere, 7 farklı model ile tüketicilere sunuluyor.

Hem sizin, hem de sevdiklerinizin güvenliği için;
Ford Transit Ekstra Uzun Şasi, en son teknoloji ürünü güvenlik sistemiyle donatıldı. Gömme kilit sistemi, kilitli motor kapağı ve darbelere dayanıklı camlarla güvenlik önlemleri en üst seviyeye çıkarılan Ford Transit Ekstra Uzun Şasi, hırsızlara asla geçit vermiyor. Kilitlenmeyi önleyici fren sistemi ve elektronik fren gücü daılımı (ABS+EBD) Ford Transit Ekstra Uzun Şasi’de standart olarak sunuluyor. Ayrıca üstün darbe koruması sağlayan göde yapısı da Ford Transit Ekstra Uzun Saşi’nin sürücü ve yolcu güvenliği konusunda sınfının lideri olmasını sağlayan başlıca etkenlerden biri. Tüm bunların yanısıra, Ford Transit Ekstra Uzun Şasi’lerde sürücü hava yastığı standart.

Yüksek performans ve düşük maliyet,
Ford Transit Ekstra Uzun Şasi’de 130PS/320Nm’lik DuraTorq turbodizel motor kullanılıyor. 2,4 litrelik, 16 subaplı intercooler ile donatılmış turboşarjlı dizel motor bakım ve yakıt alma aralıklarını uzatarak Ford Transit Ekstra Uzun Şasi’nin kullanım maliyetini ve genel bakım giderlerini düşürüyor. Standart olarak sunulan 6 ileri 1 geri şanzıman ise Duratorq turbaşarj dizel motorun sağladığı gücü, torku ve yakıt ekonomisin en üst düzeye çıkarıyor.

Tüm Yükünüzü alır,
Ford Transit Ekstra Uzun Şasi, ticari araç kullanıcılarının yük bölmesi konusundaki beklentilerine kusursuzca cevap verebilecek şekilde geliştirildi.

14.3 m3’lük iç hacmiyle Ford Transit Ekstra Uzun Şasi daha fazla yük taşıma imkanı sunarken, 1885 mm’lik maksimum iç yükseklik daha uzun yüklerin taşınmasına imkan sunuyor. Ford Transit Ekstra Uzun Şasi 350E modelleri 5 adet Europalet taşıyabiliyor. Bununla birlikte, Ford Transit Ekstra Uzun Şasi Camlı Vanlar tüketicilerin kendi istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda minibüs dönüşümleri için tasarlandı.

Ford Transit Ekstra Uzun Şasi Minibüsler ise 12, 14 ve 17 kişilik yolcu kapasiteleriyle tüketicilere sunuluyor. 12 ve 14 kişi kapasiteli Ford Transit Ekstra Uzun Şasi Minibüslerde arka bölümde yer alan yük bölmesi yolcuların bagajlarının taşınması açısından oldukça büyük bir avantaj sağlıyor.

1885 mm’lik maksimum iç yüksekliğiyle yolcuların rahatlıkla ayakta yolculuk etmelerine imkan tanıyan Ford Transit Ekstra Uzun Şasi Minibüslerde opsiyonel olarak bir de Turizm Paketi; yatar arka koltuklar, kablosuz anons sistemi, önden ve arkadan üflemeli klima ve şapkalık sunuluyor.

Önden Çeker Ford Transit

1t alt segmentinde sunulan arkadan çeker FordTransit modellerine, değişen tüketici beklentilerini tam anlamıyla karşılamak amacıyla eklenen Yeni FordTransit Önden Çeker F serisinde, FordMondeo’larda kullanılan 125 PS’lik 2.0 TDCi motor kullanılmakta.

Özel olarak tasarlanan ve birçok uluslararası ödül kazanan Ford Transit’in tavizsiz standartlarında üretilen bu ticari araç, küçük bir aracın ataklığına ve manevra yeteneğine sahip. 5 ileri 1 geri vitesli düz şanzıman yumuşak ve kolay geçişlere sahip ve Transit’in derin yan camları gibi iyi düşünülmüş ayrıntılar sayesinde de sürücü mükemmel bir görüş alanına sahip.

Daha hafif yükler ve çekişin önemli olduğu durumlar için ideal bir seçim olan Önden Çekişli Transit, yük alanının tabanı alçaltılmasıyla, daha fazla yük alanı ve daha kolay yükleme ve yolcu iniş – binişlerini çok daha kolay hale getiriyor.

Önden Çeker Transit’lerin diğer bir avantajı da üstün manevra yeteneği ve sürüş hissi.
Önden Çeker FordTransit’lerde kullanılan havalı süspansiyon, sürüş kalitesi ve manevra yeteneği ile birleşince ortaya binek otomobiller seviyesinde bir kullanım çıkıyor. Sürücünün rahat etmesini, uyanık ve verimli olmasını sağlamak için kabinde Transit’in ün kazandığı aynı ergonomik tasarım sunuluyor

Standart güvenlik özellikleri arasında sürücü hava yastığı, üç koltukta da bütünleşik koltuk başlıkları ve üç noktadan bağlantılı emniyet kemerleri yer alıyor.

Önden Çeker FordTransit F Serisi, 300SF Van, 300SF Kombi, 300SF Kombi Van, 300SF JOURNEY Kombi ve 300SF JOURNEY KOMBİ Van olmak üzere 5 modelden oluşuyor.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com