Gösterim: 817
Eklenme: 25 Kasım 2005
Saat: 13:51
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Opel Zafira

Çok-işlevli, yedi-koltuklu Yeni Zafira dinamik tasarım ve yol tutuşu, birçok yenilikler, entegre eşya saklama bölmeleri olan tavanı ile, kompakt van segmentinde trendleri yeniden belirliyor. Sürekli Süspansiyon Kontrolü sistemli [CDC], uyumlu IDSPlus şasi, van segmentinde sürüş keyfi, aktif güvenlik ve konfora yeni bir boyut getirmektedir. Yeni Opel Zafira’nın SAFETEC güvenlik paketi, bu araç sınıfında eşsiz bir özellik olup çok sayıda yenilikçi teknolojiler ile tamamlanmaktadır. Yenilik ve değişim getiren bu teknolojilere, anılan şu sistemler dahildir:

Direksiyon-bağlantılı bi-xenon farlar ile Sürüşe Duyarlı AFL Far sistemi , Lâstik Basınç Kontrol Sistemi [TPMS] ve ABS acil durum frenleme olayında belirgin bir şekilde âni ışık veren fren stop lâmbaları, Yokuşta Kalkış Desteği [HSA], gibi… Zafira, AFL bi-xenon far sistemi özelliğini üzerinde taşıyan ilk kompakt van’dır.

Yeni Zafira’nın en ileri teknolojiler, verimli yakıt tüketimi ve çevre dostu özellikler ile birlikte dinamik sürüş performansını sağlayan değişik motor seçeneği bulunuyor. Bunlar; 1.6 Twinport (105hp), 1.8 (140hp), 2.0 Turbo (200hp), benzinli motorlar ve 1.9 CDTi (150hp) dizel motorlardır. Yeni Zafira’nın 1.6 TWINPORT modelinde manüel beş-ileri şanzıman, 1.9 CDTi modelinde ActiveSelect altı-ileri otomatik şanzıman, 2.0 Turbo’da manüel altı-ileri şanzıman ile sunuluyor. 2006 mart ayından itibaren 1.8 ECOTEC motorlu model ise ileri-düzeyde geliştirilmiş “Easytronic” beş-ileri şanzıman ile de sunulacaktır.

Zafira’nın donanım seviyeleri ise; baz modeli olan Essentia’da IDS interaktif sürüş sistemi, fren destek sistemi, Sürücü-yolcu-yan havayastığı, elektrohidrolik direksiyon, Flex 7® koltuk sistemi,dört yönlü ayarlanabilir sürücü koltuğu,aktif gergili kuvvet kontrol sistemli ön emniyet kemerleri, arka bagaj örtüsü ve aydınlatması, CC20 radyo/kasetçalar, dijital bilgi ekranı,klima, yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon gibi özelliklere sahip.

Bir üst modeli olan Enjoy’da Essentia modelindeki özelliklere ek olarak; CD 30 radyo/CD/MP3 çalar (direksiyondan kumandalı), deri kaplı direksiyon, ön yolcu koltuğu altında çekmece, ön sis farları, opsiyonel panaroma tavan sistemi, sayılabilir. Spor paketi veya ESPPlus paketi’de Enjoy donanımına sahip bir Zafira’da alabileceğiniz paketlerdir.

En üst donanım seviyesi olan Cosmo’da ise Enjoy donanımına ek olarak; perde havayastığı, altı yönlü ayarlanabilir sürücü koltuğu, grafik bilgi ekranı, ışığa duyarlı iç dikiz aynası, ışığa duyarlı otomatik farlar, elektronik iklim kontrollü klima, yağmur sensörü, ön kol dayama desteği ve yol bilgisayarı bulunmaktadır. Cosmo modelimizde ESPPlus Paketi, IDSPlus paketi ve Prestij paket alınabilir.

Kişilerin ihtiyaç ve isteklerini karşılayacak değişik donanım paketleride bulunmaktadır. Zafira’nın donanım paketleri ise; Spor Paketi, Hafif alaşımlı alüminyum jantlar ve yol bilgisayar Enjoy modelinde opsiyonel olarak sunulmaktadır . ESP Plus Paketi, ESP Plus ve Yokuşta Kalkış Desteği 1 .6 motorlu Enjoy ve Cosmo modellerinde opsiyonel olarak sunulmaktadır . IDS Plus Paketi, Sürekli Süspansiyon Kontrolü, TC, Hıza duyarlı parametre kontrollü elektro-hidrolik direksiyon, Spor Sürüş Modu ve alçaltılmış spor şasi 1.9 CDTi motorlu modellerde opsiyonel olarak sunulmaktadır . Prestij Paketi, CDC40 Opera radyo/CD çalar/6’lı CD değiştirici, elektronik hız sabitleyici (cruise control) ve park sensörü Cosmo modelinde opsiyonel olarak sunulmaktadır .

Akıllı Anahtar sistemi ise Enjoy ve Cosmo modellerinde opsiyonel olarak alınabilir.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com