Gösterim: 1.401
Eklenme: 24 Kasım 2010
Saat: 20:46
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Dacia Sandero

– Sandero, Logan Sedan ve Logan MCV 7 kişilik modellerinin LPG’li versiyonları 20.500TL’den başlayan fiyatlarıyla Dacia’nın ekonomi ve sağlamlık felsefesini bir adım daha ileriye taşıyor.
– LPG kitleri Dacia modelleri için özel olarak Landi renzo ile işbirliği sonucunda geliştirildi.
– Tüm Dacia ürün gamında olduğu gibi LPG’li modellerde de 3 yıl veya 100.000 km garanti sunuluyor.
– LPG’li modellerin bakım ve onarımı Renault-Dacia yetkili servisleri tarafından yapılacak.

DACİA FABRİKA ÇIKIŞLI LPG’Lİ MODELLERİNİ MÜŞTERİ BEĞENİSİNE SUNUYOR

Dünyada ikinci büyük LPG pazarı olan ve yılda 150 bine yakın aracın LPG’ye dönüştürüldüğü Türkiye’de, Dacia fabrika çıkışlı LPG’li araçlarını pazara sundu. Dacia LPG seçeneğini Logan, Sandero ve Logan MCV 7 kişilik binek modellerinde diğer tüm ürün gamında olduğu gibi 3 yıl veya 100.000 km garantili olarak veriyor.

Dünyanın önde gelen kit üreticisi Landi renzo ile yapılan işbirliği sonucunda geliştirilen LPG kitleri Dacia modelleri için özel olarak tasarlandı. En önem verilen konuların başında güvenlik ve çevre geldi. Türkiye pazarındaki potansiyel müşterilerle yapılan araştırmalar sonucunda LPG seçiminde ekonominin çok büyük rol oynadığı ancak LPG’nin güvenlik sorunları yaratabileceği yönünde endişelerin de bulunduğu görüldü. Dacia, pazarda yer alan bu endişeleri ortadan kaldırarak, ISO 14001 sertifikalı Pitesti fabrikasında Avrupa güvenlik normlarına (ECE 67-01) uygun şeklide güvenli ve güvenilir LPG sisteminlerini Logan Sedan, Sandero ve Logan MCV modellerinde için geliştirerek fabrika çıkışlı olmasını sağladı. Bunun yanısıra motor supapları güçlendirilerek kalibrasyon ve elektronik kontrol ünitesi Dacia modelleri için özel olarak yapıldı. Çelik ve diğer kompozit malzemelerden imal edilen ve son derece dayanıklı olan simit tipi LPG deposu 5 güvenlik aksesuarıyla güvenlik anlamında hiçbir endişeye yer bırakmayacak şekilde tasarlandı. Bu aksesuarlar: çek valf, %80 dolum sınırlayıcısı, debi sınırlayıcısı, elektro valf ve güvenlik supabıdır. Simit tipi LPG deposu stepne yuvasına sabitlenmiştir. Bu nedenle LPG’li Dacia modellerinde stepne yerine lastik tamir kiti sunulmaktadır..

Dacia LPG’yi geliştirirken güvenlikle birlikte kolay kullanıma da önem vermiştir. Bunun için LPG dolum ağzı benzin dolum ağzının hemen yanına konumlandırılmıştır. Böylelikle dolumda güvenlik ve kolaylık sağlanmış olmaktadır. Sürücünün rahat kullanımı için geliştirilen ışıklı yakıt kumandası sayesinde depoda ne kadar gaz kaldığı görünmekte ve buna göre LPG’den benzine geçiş kolaylıkla yapılabilmektedir. Kullanım modunu tercih imkanına sahip olan sürücü, dolu bir benzin deposu ve dolu bir LPG deposuyla 1200km’den daha uzun bir menzile yakıt almadan ulaşabilmektedir.

LPG lansmanı için Türkiye’deki satış ve servis noktaları eğitimden geçirildi. LPG’li Dacia modellerin sahipleri araçlarının bakım ve onarımlarını özel olarak eğitilmiş Renault-Dacia yetkili servislerinde yaptırabilecekler. Böylece başka bir servise gitmeye gerek kalmadan hem araçlarının hem LPG sistemlerinin bakımı için her 15000km’de bir tek bir servise gitmeleri yeterli olacak.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com