Gösterim: 790
Eklenme: 16 Şubat 2002
Saat: 13:15
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Ford Transit 2001

Ford Otosan ile Ford Avrupa arasında Ford Otosan Kocaeli fabrikası tesislerinin büyütülerek, üretim kapasitesinin 2004’den itibaren arttırılması için ön anlaşma yapıldı.

Bu olanak, Ford Avrupa’nın Belçika, Genk’teki araç üretim fabrikasını, Mondeo ve Transit üreten otomobil ve ticari araç üretim tesisinden, 2004’ten itibaren esnek çok modelli bir otomobil üretim tesisine dönüştürme planı ile ortaya çıktı. Genk’te bu yeni otomobillerin üretilebilmesi için Transit üretiminin başka bir fabrikaya taşınması gerekiyor.

Belçika’daki Transit üretiminin Ford Otosan’ın yeni Kocaeli fabrikasına aktarılması ve burada kapasitenin yılda 200,000 araca çıkarılması planlanıyor.

Ford Otosan Yönetim Kurulu, bu proje için 200 milyon dolara yakın bir kaynak ayırdığını açıkladı. Böylece, son 4 yılda yürütülmekte olan Ford Otosan yatırım projeleri 950 Milyon $’ a ulaşacak.

Ford Otosan Kocaeli fabrikası resmi olarak Nisan 2001’de açıldı. Transit’in yanında burada yeni Transit Connect’in de üretimi yapılacak. Özel olarak tasarlanan küçük bir ticari araç olan Transit Connect, yük alanı esnekliği ve güvenlik bakımlarından sınıfının lideri olmayı amaçlıyor. 6 Şubat 2002’de Amsterdam Ticari Araç fuarında tanıtımı yapılan Transit Connect’in piyasaya sunulması, Transit ailesini güçlendirecek ve Ford’un ticari araç ailesini genişletecek.

Transit Connect, geçen yıl ‘ Yılın Ticari Aracı ‘ ödülü de dahil olmak üzere toplam 19 uluslararası ödül kazanan ve Avrupa’daki hafif ticari araçlar pazarında yeniden liderliğe yükselen ve geniş beğeni toplayan Transit ailesinin en yeni üyesi.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com