Gösterim: 934
Eklenme: 15 Temmuz 2005
Saat: 19:30
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Ford Transit 2001

Ford’un 1965 yılında pazara sunduğu ve hafif ticari araç segmentinde yeni bir dönemin açılmasına neden olan aracı, Ford Transit 40. yılı kutlamaları Ford Otosan Kocaeli Fabrikası’nda düzenlenen bir törenle başladı. Törene Ford Avrupa Başkanı John Fleming, Koç Holding CEO’su Bülend Özaydınlı, Ford Otosan Genel Müdürü Turgay Durak ve Ford Otosan Yönetim Kurulu üyeleri katıldılar. ‘Banttan İndirme Töreni’ ile başlayan kutlamalarda yöneticiler de açıklamalarda bulundular.
Törenin açılış konuşmasını yapan Ford Otosan Genel Müdürü Turgay Durak ‘dünyanın önde gelen otomotiv markası 102 yıllık Ford ve Türkiye ekonomisinin gelişmesinde öncü olan 79 yıllık Koç’un işbirliğinin yeni bir başarısını kutluyoruz. Hem Avrupa’ya hem Türkiye’ye mal olmuş, ticari hayatın vazgeçilmez iş ortağı Transit’in 40. yılı Halen, Kocaeli ve Southhampton fabrikalarında üretilen efsane modelimiz 5. nesline ulaştı ve hala gençliğini ve heyacanını koruyor… Değişen koşullar ve müşteri ihtiyaçlarına gore pratik, akılcı çözümlerle üretilmeye devam edeceğini ve müşteri beklentilerinde ötesine geçeceğini biliyoruz’ dedi.

Transit tek başına bir başarı hikayesi…
77 yıllık Ford-Koç işbirliğinin 1997 yılından sonra çok daha güçlü bir şekilde gelişmesinin doğal bir sonucunun yaşandığını belirten Koç Holding CEO’su Bülend Özaydınlı ise ‘ Bu sure içerisinde pek çok başarı yaşanmıştır. Henüz 3 ay once Ford Otosan’ın ürettiği 1 milyonuncu aracın banttan indirilmesini kutladık. Bugün ise, Ford Otosan’ın son üç yıldır elde ettiği ve kimseye bırakmaya niyetli olmadığı Pazar liderliğinde en önemli paya sahip Transit’in 40. üretim yılını kutluyoruz. Transit başlı başına bir başarı hikayesi. Üretim rakamlarından da bunu anlıyoruz. Ford Otosan ilk üretime başladığı 1969 yılından bu yana tam 550.000 adet Ford Transit üretmiş. Transit ailesinin en küçük üyesi olan Transit Connect’in üretim adeti ise 230.000 adet. Ford Avrupa’nın 40. yılında ulaştığı rakam ise 5.milyonuncu Ford Transit olacak. Bu rakamlar Ford’un Avrupa’daki gücünü açıkça gösteriyor.’ dedi.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com