Gösterim: 765
Eklenme: 9 Aralık 2009
Saat: 14:20
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Fiat 500 Abarth 695 Tributo Ferrari

11 ay sonunda ulaştığı 71 bin 478 adetlik satış sonucuyla ulusal pazarda liderlik unvanını korumaya devam eden Fiat’ın yeni bayisi Medos Otomotiv, Koç Holding CEO Vekili Turgay Durak, Tofaş CEO’su Ali Pandır ve Fiat Marka Direktörü Okan Baş’ın da katıldığı bir bir organizasyonla İstanbul Kartal’da resmen hizmete açıldı. Açılış etkinliklerinde bir konuşma yapan Tofaş CEO’su Ali Pandır, Fiat’ın liderliğini güçlendirecek ve her geçen gün hem global hem de ulusal düzeyde büyüyen iş planına yakışan bir altyapı ve hizmet anlayışına sahip Medos Otomotiv’in Tofaş Ailesi’ne katılmasından dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi. Otomotiv, Araç Kiralama ve Enerji alanlarındaki hizmetleriyle yılda yaklaşık 190 milyon TL ciroya ulaşan Fdn Grup’un 8 bin metrekarelik alan üzerinde hizmet verecek olan yeni üyesi Medos Otomotiv, Fiat markalı otomobil ve hafif ticari araç modelleri için satış ve servis hizmeti sunuyor.

Tofaş çatısı altında yer alan ve Türkiye çapında 62 ilde, toplam 156 adet yetkili satış ve servis noktasına sahip Fiat Binek ve Ticari Araçlar’ın yeni bayi Medos Otomotiv, Koç Holding CEO Vekili Turgay Durak, Tofaş CEO’su Ali Pandır ve Fiat Marka Direktörü Okan Baş ile birlikte Tofaş üst düzey yönetiminin katıldığı bir törenle İstanbul Kartal’da resmen hizmete açıldı. Yaklaşık 12 milyon Dolarlık bir yatırımla faaliyete geçen Fiat Binek ve Ticari Araçlar’ın yeni bayisi olarak dikkat çeken Medos Otomotiv, 8 bin metrekarelik alan üzerinde 47 kişilik deneyimli personeliyle hizmet veriyor.

Çok sayıda VIP davetlinin de katıldığı açılış töreninde bir konuşma yapan Tofaş CEO’su Ali Pandır, Fiat’ın liderliğini güçlendirecek ve her geçen gün hem global hem de ulusal düzeyde büyüyen iş planına yakışan bir altyapı ve hizmet anlayışına sahip Medos Otomotiv’in Tofaş Ailesi’ne katılmasından dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi. İstanbul Kartal’da açılan Medos Otomotiv’de showroom, mekanik atölyeler, müşterek kaporta, boya atölyeleri, yedek parça depoları, aksesuar satış, KFK (Koç Fiat Kredi), Otoeksper (ikinci el satış hizmeti), misafir kafeteryaları ile idari ve sosyal birimler yer alıyor.

Ulusal Pazarın Lideri Fiat!

Tofaş çatısı altında yer alan Fiat Binek ve Ticari Araçlar, Kasım ayında elde ettiği 3 bin 476 adetlik binek+hafif ticari araç satışıyla Ocak-Kasım 2009 dönemindeki liderliğini pekiştirerek 71 bin 478 adetlik toplam satışa ulaştı. 2009 yılının 11. ayı sonunda 25 bin 486 adet otomobil, 45 bin 992 adet hafif ticari araç satışı gerçekleştirerek Türkiye’nin en çok tercih ettiği marka unvanını koruyan Fiat’ı başarıya taşıyan ise özellikle Tofaş tarafından üretilen Fiat Fiorino, Fiat Doblo, Fiat Linea ve Fiat Albea Sole/Palio Sole gibi modeller oluşturdu. 11 ay sonunda toplam satışının 64 bin 377 adetini yani satışlarının % 90’ını Tofaş’ın Bursa’daki fabrikasında üretilen modelleriyle gerçekleştiren Fiat, Türkiye’de üretim yapan global markalar arasında da toplam satışta yerlilik oranıyla yine zirvede yer alıyor.

Ocak-Kasım 2009 dönemi sonunda Türkiye’de toplam 204 bin 509 yerli üretim binek+hafif ticari araç satılırken, her 100 yerli araçtan 31’ini Tofaş Fabrikası’nın üretim bantlarından inen Fiat markalı modeller oluşturdu. 11. ay sonunda toplamda 155 bin 562 aracın satıldığı hafif ticari araç pazarında ise satılan her 100 araçtan 30’unu Fiat markalı modeller oluşturdu.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com