Gösterim: 1.644
Eklenme: 1 Kasım 2010
Saat: 10:11
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Volvo S60 R-Design

İstanbul Auto Show’da Türkiye tanıtımı gerçekleştirilen yeni V60 ve S60 R-Design modelleri, Volvo Cars standının ve fuarın yıldızları arasına girdi. Süper star Ajda Pekkan ve Behzat Gerçeker’in yönetimindeki ENBE Orkestrası’nın unutulmaz müzik ve dans ziyafetiyle örtüleri kaldırılan yeni modellerin tanıtımında; Volvo Cars Overseas Başkanı Lex Kerssemakers ve Volvo Car Türkiye Genel Müdürü Torben Eckardt da hazır bulundu. Torben Eckardt, otomobilin tasarımı, güvenliği ve teknolojisine hayran kalan Ajda Pekkan’a bir Volvo hediye etti.

Volvo Car Türkiye, 28 Ekim-07 Kasım 2010 tarihleri arasında CNR Expo Center’da gerçekleştirilen 13. Auto Show 2010 Fuarı’nda İskandinav tasarımı ve dinamizmini bir araya getiren, üstün teknoloji ürünü yeni modelleriyle göz kamaştırıyor. Türkiye’de ilk kez otomobil tutkunlarının karşısına çıkan yeni V60 ve S60 R-Design. Fuar öncesinde satışına başlanan yeni S60 ve yarış pistlerinden edinilen tecrübeyle şekillendirilen C30 Polestar da Volvo standının yıldızları arasında yer alıyor.

Volvo’nun Auto Show’da Türkiye lansmanını gerçekleştirdiği yeni V60 ve S60 R-Design modellerinin örtüsü, Süper star Ajda Pekkan ve Behzat Gerçeker yönetimindeki ENBE Orkestrası’nın unutulmaz müzik ve dans şovu eşliğinde kaldırıldı. Fuarın yıldız otomobilleri ve süper star Ajda Pekkan’ın buluşmasıyla bir yıldızlar topluluğu haline gelen Volvo standında bir sürpriz de yaşandı. Volvo Car Türkiye Genel Müdürü Torben Eckardt, yeni modelin tasarımı, güvenliği ve teknolojisine hayran kalan Ajda Pekkan’a kırmızı renkli bir Volvo S60 R-Design hediye etti.

Sportif sürücüler için: S60 R-Design

Yeni S60 R-Design, içeride ve dışarıda özel tasarım detaylarıyla birlikte Auto Show 2010’da yerini aldı. Otomobilin dışında, yeniden tasarlanan ve piyano siyahına boyanmış yeni ızgara bulunuyor. Çift egzoz çıkışı ve eşsiz beş kollu 18 inç Diamond jantlar da, sportif duruşu destekleyen diğer bileşenlerden birkaçı. Lansman rengi olarak Passion Red seçilmiş ancak S60 R-Design yedi renk seçeneğine daha sahip.

S60’ın yenilenmiş sırt bölümüne sahip sportif koltukları R-Design’da çok daha yüksek bir yanal destek sunuyor.Özel deri/dokuma kaplama, siyah ve seramik renklerinin yanı sıra tamamen siyah renkle de satın alınabiliyor. Kabinde aynı zamanda bu kaplamaya sahip direksiyon simidi, vites topuzu, spor pedallar ve paspaslar da bulunuyor. R-Design versiyonunun farklılıkları sadece görünümden ibaret değil. Şasi tamamen elden geçirilmiş. Süspansiyon sistemi sertleştirilmiş ama konfordan da asla ödün verilmiyor. S60 R-Design, keskin direksiyon tepkileriyle de sportif sürücüleri tatmin edecek.

Standart versiyonlarda olduğu gibi S60 R-Design’ın şasisi de sportif sürüş hissini kuvvetlendiren birçok elektronik sistemle destekleniyor. Viraj Çekiş Kontrol sistemi daha akıcı dönüşler sağlamak adına tork dağılımını gerçekleştiriyor. Bu sistem DSTC anti patinaj sisteminin daha da gelişmiş bir versiyonu. Viraj alırken otomobilin iç lastiğine fren uygulanırken, dış lastiğe daha fazla güç gönderiliyor. Böylece otomobile daha keskin bir viraj çizgisi kazandırılırken, önden kayma eğilimi de azaltılmış oluyor.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com