Gösterim: 1.016
Eklenme: 28 Nisan 2005
Saat: 18:05
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Toyota Yaris

Yaris son EURO NCAP testlerinde yetişkin yolcu güvenliği kategorisinde 35 puan alarak 5 yıldızla ödüllendirildi.

Bu, Toyota otomobillerin yetişkin yolcu güvenliği kategorisinde elde ettiği en yüksek puan. Ayrıca, Yaris yaya güvenliği kategorisinde 2 yıldızla ve çocuk güvenliği kategorisinde de 3 yıldızla ödüllendirildi.

Kompakt otomobil güvenliğinde sınıfının lideri Yaris, kompakt gövde boyu ve çok kısa ön çıkıntılarıyla zorlu bir mühendislik görevini başarıyla yerine getiriyor. Bu 5 yıldızlı ödül, Toyota’nın müşterilerine sunduğu yüksek güvenliğin tescillenmesi anlamına geliyor.

Yaris’te sürücü ve yolcu için ön hava yastıkları standart, yan hava yastıkları ise opsiyonel. Bunun yanı sıra, ön koltuklarda farklı alarm seviyelerine sahip emniyet kemeri uyarı sistemi bulunuyor. Yaris’in Minimum Kabin Deformasyonu Sistemi darbe enerjisini verimli biçimde dağıtıyor.

Yaris’in gövde yapısında kullanılan Toyota Minimum Kabin Deformasyonu Sistemi (MICS) teknolojisi, önden ve yandan çarpışmalarda oluşan enerjiyi gövde boyunca etkin biçimde yayarak yolculardan uzaklaştırıyor ve kabin deformasyonu riskini en aza indiriyor.

Dahası, Yaris gerçek otomobillerle gerçekleştirilen zorlu dahili çarpışma testleri standartlarına göre geliştirilen ilk Toyota otomobili. Bu çarpışma simülasyonlarında her iki araç da 55 km/sa hızla hareket ederken, iki tonluk bir araç Toyota aracına önden, yandan ve arkadan %50 oranda üstüne çıkacak şekilde çarptırılıyor.
Yaris, yetişkin yolcu güvenliği kategorisinde aldığı beş yıldızla Toyota Avensis, Corolla Verso ve Prius’un 5 yıldız geleneğini sürdürüyor.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com