Gösterim: 747
Eklenme: 13 Eylül 2007
Saat: 18:00
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Yeni Opel Corsa

Opel Corsa, 25.doğum gününü kutladı. 30 Ağustos 1982’de, Opel Corsa üretimi Zaragoza’da General Motors İspanya Fabrikası’nda başladı. Anılan yıldönümü, bu başarılı modelin dört neslinin sekiz milyonuncu adeti ile çakışıyor. Bir Corsa OPC, mağma kırmızısı bu otomobil, ECOTEC 1.6 litre 141 kW/192 hp turbo motoru ile, şimdiye kadar (büyük-ölçekli) seri üretimde çıkmış en güçlü Corsa’dır.

Zaragoza’dan gönderilen komponentlerin montajının yapıldığı Eisenach Fabrikası (Almanya)’da üretilen Corsa birimlerine yukarıdaki rakamı da eklersek, bu rakam Avrupa’da üretilen yaklaşık on milyonuncu Corsa’ya ulaşır.

GM’in Avrupa’da Meriva ve Combo modellerinin de üretildiği en büyük tesisi Zaragoza Fabrika’sının yaklaşık 25 yıllık varoluşu; bu tesislerin en ileri teknoloji ve sonuç olarak üretken süreçler,tasarımlar, kalite ihtiyaçları, yeni iş yöntemleri ve pazarın istek ve taleplerine göre adaptasyon alanlarındaki değişimlere tesislerin uygunluğu için sürekli gelişme süreci içinde olan bir sanayi fabrikasının tarihçesidir.

Corsa’nın tüm Avrupa’daki başarılı öyküsü, Corsa’nın önümüzdeki yıllarda en önemli, anahtar rol oynayacağı bir segmentte başladı. Almanya’da, örneğin 1995’ten 2001’e kadar birbirini takip eden 7 yıl için sınıfının açıkça bir (1) numarasıdır.

Corsa, yaklaşık % 16 pazar payı ile 2004 ve 2005’te İngiltere’de en çok satış yapan modeldir. 1982’den buyana İspanya’da 1,000,000 adetten fazla satılmıştır; en başından beri Figueruelas Fabrikası (Zaragoza)’da üretimi yapılmaktadır.

Ancak en çok rağbet gören popüler Corsa’nın rekor satışları, dolu kariyerinde önde gelen eşsiz yönlerinden yalnızca biri değildir. Ayrıca estetik, teknoloji ya da spor alanındaki başarıları da en önemli, anahtar vasıflarıdır. Bunun en iyi örnekleri arasında, 20’den fazla uluslararası tasarım ödülü bulunmaktadır.

Geçen yıl sonunda piyasada lansmanı yapılan dördüncü nesil Corsa’nın, markanın yeniden yaşama geçirilmesi ve güçlendirilmesi sürecinde iç yapıda yine en önemli, anahtar bir rolü bulunmaktadır. Yeni Opel Corsa; daha genç, daha yeni ve çekici bir tasarım sunar, daha temiz arıtımlı yeni motorları bulunmakadır. Bunun en iyi örneği, kilometre başına yalnızca 119 gram CO2 üreten yeni Corsa 1.3 CDTI’dır. Ayrıca kalite, en ön planda teknoloji ve maksimum güvenlik özellikleri sunar.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2015. Her hakkı saklıdır. Kaynak göstermeden alıntı yapmayınız.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com