Gösterim: 4.287
Eklenme: 9 Ağustos 2012
Saat: 13:28
4.00 avg. rating (87% score) - 1 vote
2012 Mercedes Benz SL

60 yıl önce Mercedes-Benz ürün yelpazesinde yerini alan ve dünyanın bir numaralı lüks roadster’ı unvanına sahip olan SL, bu segmentteki iddiasını sürdürerek yenilendi.

Yeni alüminyum gövde, çelik alternatifine kıyasla yaklaşık 110 kg daha hafif. Bu sayede yeni SL, daha hafif olması nedeniyle daha fazla dinamizm ve sürüş keyfi sunarken, daha düşük yakıt tüketimiyle de çevreyi koruyor.

Yeni SL, hızlanırken güçlü, virajlı yollarda çevik, tüm hızlarda yüksek performans sunan güçlü motorları ve konforlu süspansiyonuyla üstün bir sürüş keyfi sunuyor.

Mercedes Benz SL350 Arka Yan Görünüş

Mercedes Benz SL350 Arka Yan Görünüş

Roadster’a özgü spor özelliklerini daha da ön plana çıkaran, aracın ön kısmında belirginleşen ve sertleşen çizgileri ile klasik spor otomobillerde sunulan radyatör ızgarası, yeni SL’i de görsel olarak mevcut Mercedes-Benz spor otomobil ailesinin en prestijli üyesi haline getiriyor.

Yeni SL, tek bir düğmeyle aydınlık veya karanlığa geçiş yapabilen Magic Sky Control donanımlı panoramik açılır cam tavanı ile sürücünün isteğine ve hava koşullarına göre birkaç saniye içerisinde bir roadster’a veya bir coupe’ye dönüşebiliyor.

Mercedes Benz SL350 Ön Görünüş

Mercedes Benz SL350 Ön Görünüş

Teknolojik öncülüğü ile segmentinde çıtayı yükselten SL, sunduğu iki yeni yenilik Magic Vision Control ve Front Bass ile trend belirleyici olma geleneğine bağlı kalıyor.

Akıllı silme & yıkama sistemi olan yeni Magic Vision Control yenilikçi silecek konsepti ile yıkama suyunu her iki silme yönünde silecek lastiklerinin önüne uyguluyor. Sonuç olarak, su püskürtme sırasında, sürücünün görüşünü etkileyecek herhangi bir su sıçraması olmuyor, aynı zamanda ön cam mükemmel temizleniyor. Bir ilk olarak, kış aylarında sileceklerde kar birikmesini veya buz oluşmasını önleyen tamamen ısıtmalı silecek lastikleri de yeni SL’de opsiyonel olarak sunuluyor. Front Bass sistemi ise ayak alanının önündeki alüminyum yapıda bulunan boş alanların bas hoparlörleri için kullanılması ile aracın üstü açıkken bile temiz bas sesleri ile bir konser salonu kalitesinde ses ve müzik keyfini mümkün kılıyor. Her iki yenilik de yeni SL’de standart olarak sunuluyor.

Mercedes Benz SL350 Üstü Açık - Kabin Resmi

Mercedes Benz SL350 Üstü Açık – Kabin Resmi

Yeni SL 500’de sunulan V8 motor, 4663 cc’lik hacminin ürettiği 435 beygir gücü bir önceki versiyonuna göre yaklaşık %12 daha fazla güç üretiyor, yakıt tüketimi ise %22 kadar daha az. Aynı zamanda, %32’lik kazanç ile torku 530 Nm’den 700 Nm’ye yükseltildi.

Yeni SL 350’de sunulan V6 motor ise, motor hacmi 3499 cc’de kalmasına rağmen, 306 bg üretiyor. 100 km’de sadece 6,8 litre yakıt tüketen ve bu sayede bir önceki versiyonundan yaklaşık %30 daha ekonomik olan yeni SL 350, 370 Nm tork sağlıyor.

Mercedes Benz SL500 Arka Görünüş

Mercedes Benz SL500 Arka Görünüş

Yorumlar
  1. Ömer Atak dedi ki:

    Bu arabaya o ön farlar nedir öyle Allah aşkına. Hiç beğenmedim.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com