Gösterim: 10.169
Eklenme: 8 Temmuz 2012
Saat: 10:42
5.00 avg. rating (98% score) - 2 votes
Ford Ranger 2013

Yeni Ford Ranger, 49.900 TL’den başlayan fiyatla Türkiye’de satışa sunuldu. İlk etapta 4×2 versiyonuyla satışa sunulan Yeni Ford Ranger’da Ford Otosan tarafından geliştirilen 2.2 litrelik dizel motor yer alıyor.

Temmuz ayı itibarı ile Türkiye’deki satışına başlanan Yeni Ranger, hem iş hem de eğlence amaçlı kullanıma uygun  tasarlandı. Daha fazla yük taşıma kapasitesi ve sınıfının en iyi römork çekme yeteneğini sunan Ranger, aynı zamanda kullanıcılarını günlük yaşantısında da rahat ettirecek yenilikçi ve konforlu özellikleri de içeriyor. Ford’un dünya çapındaki kaynakları ve tesisleri kullanarak geliştirilen Yeni Ford Ranger, Temmuz ayı itibarı ile Türkiye’de satışa sunuldu. Manuel ve otomatik şanzımanla kombine edilebilen 2.2 litrelik global Duratorq motoru Ford Otosan tarafından geliştirilen Yeni Ford Ranger, 49 bin 900 TL’lik başlangıç fiyatına sahip.

Ford Ranger 2012 Ön Statik Resim

Ford Ranger 2012 Ön Statik Resim

“21. Yüzyıl Sağlamlığında”

Tasarımcıların “21. Yüzyıl Sağlamlığında” adını verdiği gergin ve kaslı hatlarla tasarladığı Ranger, Ford’a göre hem bir şantiye sahasında hem de lüks bir restoranın önünde bile dikkatleri üzerine çekebilecek şıklıkta. Önde kısa dingil çıkıntısı ve üç çubuklu ızgara var ve bu da global bir Ford pickup tasarım öğesi. Büyük ön farlar, aynalar ve belirgin tekerlek boşluğu çıkıntıları, Yeni Ranger’a bütünlük katan bir görünüm sağlarken saldırgan sportif duruşuna da katkıda bulunuyor.

Çift Kabin modelinin 1.21 metreküplük kasa alanı, 5,359 mm uzunluğu ve 1,850 mm genişliği Yeni Ranger’i, önceki nesil modelden daha büyük yapıyor. Buna rağmen 3.5 tura sahip direksiyonu sayesinde dar şehir sokaklarında rahatça manevra yapabiliceği açıklanıyor.

İç Hacim

Geniş bir yaşam alanı sunan Yeni ford Ranger’ın çift kabin modelinde B sütunu öne taşınarak sınıfının en iyi arka bacak mesafesi ve diz alanı sunuluyor. Geniş iç alanı bütünüyle kullanan Ranger Çift Kabin’de yer alan 23 eşya gözü, eşya alanı bakımından bütün rakiplerini geride bırakıyor. Derin orta konsol bölmesi 8.5 litre ve klimadan gelen bir çıkışın bulunduğu modellerde altı adede kadar içecek kutusunu serin tutabiliyor.

Ford’un teknoloji atılımlarının sürdüğü Yeni Ranger’da kullanımı kolay hale getiren daha güvenli ve eğlenceli pek çok özellik bulunuyor. Bluetooth, USB ve iPod bağlantısına sahip modellerde radyo, CD, iPod, USB, elektronik klima ve cep telefonu sesli olarak kontrol edilebiliyor. Yüksek donanım düzeylerinde çift bölgeli dijital klima ve hız sabitleyici sunulurken bazı modellerde 4.2 inçlik renkli ekran yer alıyor.

Ford Transit 2012 Arka Statik Resim

Ford Transit 2012 Arka Statik Resim

Motorlar

Yeni Ford Ranger’da müşteriler ilk etapta 2.2 litrelik dizel motor tercih edebiliyorlar. 2012 yılının son çeyreğinde Ranger Wildtrak modelinin satışa sunulmasıyla birlikte 3.2 litre silindir hacmine sahip 200 PS ve 470 Nm tork üreten motoru da 4×4 modellerinde satın alabilecekler.

Sadece 3 bin TL’lik farkla 6 ileri otomatik şanzımanla da satın alınabilen Ranger’da kullanılan 2.2 litrelik 4 silindirli dizel motor, daha geniş bir çalışma aralığında turbo basıncının hassas bir şekilde kontrol edilmesine olanak tanıyan değişken geometrili turboları kullanarak 375 Nm’lik tork ve 150 PS’lik güç sağlıyor. Geliştirilme süreci Türkiye’de Ford Otosan tarafından gerçekleştirilen bu motor böylece düşük devirlerde daha yüksek tork elde ederek daha iyi kalkış ve sürüş kolaylığı sağlarken motorun yakıt verimliliğini de artırıyor. 150 PS gücündeki 2.2 Duratorq dizel motor, 7.6 litre/100 km’lik ortalama yakıt tüketimi sunuyor.

Ford Ranger 2012 Araç İçi Resim

Ford Ranger 2012 Araç İçi Resim

Özellikler
Ranger’ın römork çekme ve sudan geçiş yetenekleri sınıfının zirvesinde yer alırken sahip olduğu motora bağlı olarak 3.350 kg’a kadar römork çekebilme ve 4×4 versiyonları için de tam yüklü halde 800 milimetre sudan geçebilme yeteneğine sahip. 2012 yılının son çeyreğinde ülkemizde satışa sunulacak 4×4 modeli ile Yeni Ranger daha üstün arazi yeteneğine kavuşturacak. Daha az yer kaplayan yeni bir ön diferansiyel, yenilenen arka dingil ve iyileştirilen elektronik kontrollü aktarma sistemi, sürücünün hareket halindeyken 120 km’s hıza kadar 4×2’den 4×4’e istediği zaman orta konsoldaki bir düğmeyi kullanarak geçmesine imkan veriyor. Offroad kullanımlarında daha da güvenli sürüş arzu eden müşterilere sunulan Çekiş Kontrol Sistemi, her bir tekerlekteki çekişi en üst düzeye çıkararak aracın dengesini koruyor.

Yeni Ford Ranger; daha fazla yetenekle birlikte binek otomobil sessizliği, daha az direksiyon gücü gereksinimi, daha net tepkiler ve yolda daha iyi denge sağlayan bütünüyle yeni şasi vadediyor.

Donanım

XL, XLT ve Wildtrak donanım versiyonlarıyla satılacak olan Yeni Ford Ranger’ın 49 bin 900 TL’lik tavsiye edilen anahtar teslim peşin fiyatına sahip giriş seviyesindeki XL versiyonunda siyah renkli, elektrikli ve ısıtmalı yan aynalar, 16 inç çelik jantlar, yük alanı içinde bağlantı noktaları, arka sis farı, klima, elektrikli ön ve arka camlar, tek dokunuşla açılıp kapanabilen sürücü camı, hıza duyarlı ön cam silecekleri, 4 hoparlörlü radyo/CD/MP3 çalar, sürücü ve ön yolcu ön hava yastıkları standart olarak bulunuyor.

56 bin 900 TL’lik tavsiye edilen anahtar teslim peşin fiyatına sahip manuel şanzımanlı Ford Ranger’ın XLT versiyonunda, XL’e ilave olarak ön sis farları, krom ön ızgara, elektrikli ve ısıtmalı krom yan aynalar, krom kapı kolları, krom yan basamaklar, krom spor barlar, karartılmış arka camlar, Hız Kontrol Sistemi, deri kaplı direksiyon simidi ve vites topuzu, direksiyondan kumandalı 4 hoparlörlü radyo/CD/MP3 çalar, 4 yönlü ayarlanabilen bel destekli sürücü koltuğu bulunuyor. Aynı zamanda 6 hızlı otomatik şanzıman ile tercih edilebilen Yeni Ranger’ın XLT donanım seviyesi otomatik şanzıman ile birlikte ise 59.900 TL’den satışa sunuldu.

2012 ranger

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com