Gösterim: 817
Eklenme: 1 Aralık 2006
Saat: 17:36
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Opel Astra SW

Tasarımda yepyeni vurgulamalar ve daha kompakt, daha güçlü ve ekonomik yeni motorlar serisine sahip yeni Opel Astra, Şubat 2007’den itibaren sunulacak. Mart 2004’teki ilk lansmanından beri 1.2 milyon adetten fazla satış yapan Astra, Avrupa satış istatistiklerinde lider bir rol oynuyor. Yeni Astra, 7 – 17 Aralık 2006 tarihleri arasında İtalya’da Bologna Otomobil Fuarı’nda dünya prömiyerini kutlayacak.

Geleceğin Astra müşterileri, 90 – 240 hp arasında tam on bir farklı motor seçeneğine sahip olacaklar. Astra motor serisi, iki yeni, son derecede verimli 1.6-litre benzinli motorlar ve iki 1.7 CDTI common-rail dizel motor üniteleri ile genişletilmiştir. Bu motorlar, geleceğin emisyon standartlarını şimdiden karşılamaktadır.

Ağırlığı en uygun duruma getirilen, değişken kam milli, yeni 1.6 ECOTEC (85 kW/115 hp), en çok satış yapan 1.6-litre TWINPORT motora (77 kW/105 hp) katılmaktadır. Beş-ileri Easytronic şanzıman sistem ile birleştirilen 115 hp motorlu Astra, 100 kilometre için yalnızca 6.3 litre yakıta ihtiyaç duyar. Her iki kam milinin sürekli değişken kontrolü, performans avantajlarının ana nedenidir. Bu Kam-Aşamalı sistem ile, valf zamanlaması, hız ve dört-valflı ünitenin yük menziline bağlı olarak değiştirilebilir ve sonuçta ideal performans ve yakıt tüketimi sağlanır. 125 kW / 170 hp çıkış güçlü 2.0-litre turbonun yerine geçen ve standart olarak altı-ileri vites ile piyasaya çıkacak olan yeni 1.6-litre turbo motor (132kW / 180 hp), yakıt tüketimini daha da azalttığı için büyük gurur duymaktadır. Bir önceki versiyon ile karşılaştırırsak, toplam yakıt tüketimi % 13’ten fazla azalarak 100 kilometre için 7.7 litreye indirgenmiştir.

81 kW/110 hp ve 92 kW/125 hp çıkış güçlü yeni 1.7 CDTI motorların her ikisi de altı-ileri manüel vites ile piyasaya çıkıyor ve common-rail püskürtme, girdap (swirl) kontrollü dört-supaplı teknoloji ve hiç bakım gerektirmeyen bir partikül filtresi özelliklerine sahiptir. İlkbahar 2007’den itibaren temin edilebilecek olan bu motorlar, 74 kW/100 hp ve 88 kW/120 hp 1.9 CDTI motor ünitelerinin yerine geçecektir. 20 Nm ve 40 Nm tork artışı ile 1.7 CDTI motorlar, tüm dikkatleri üzerinde toplayacak şekilde daha fazla güç ve daha düşük emisyon seviyeleri sağlamaktadır.

2004 yılında gerçekleşen ilk prömiyerinden beri modern Astra tasarım dilinin aldığı olumlu tepkileri gözönünde tutan tasarımcılar, yeni versiyonda çeşitli ayrıntılar üzerinde ince ayar yapmaya odaklandılar. Sonuçta yeni Astra, son derece çarpıcı, dikkat çekici birtakım ön ve arka tasarım öğelerine sahip. Beş-kapılı ve station wagon modelleri, şimdi artık entegre Opel logolu daha geniş bir krom ızgaraya sahiptir. Fark yaratan, dekoratif bir tasarım öğesi de daha belirgin şekilde vurgunan V-temalı tasarımdır. Kaporta ile krom ızgara arasındaki boşluk, görsel olarak azaltılmıştır. Sis farları tampona dah dinamik bir görünüm sağlayacak şekilde entegre edilmiştir. Astra’da diğer yeni ayrıcalıklı özellikler arasında, 3-D blok tasarımlı arka stop lâmbaları, ayrıca Astra Sport için krom-görünümlü far yuvaları bulunmaktadır. Astra GTC, şimdi coupé-benzeri üç-kapılı otomobilin sportif görünümünü daha da ortaya çıkaran petek tasarımlı ızgaraya sahip. Yeni Astra Station wagon’un tavanı son derece şık ve zarif bir alüminyum tavan rayına sahip olacaktır.

İç mekânda başlıca yenilenen özellikler arasında klima ve radyo kumandalarının krom çerçeveli olması, ayrıca ön panel ve kapılarda yeni dekor çıtaları dikkati çekmektedir. Cosmo versiyon, orta konsolda ve dekoratif panellerde lüks piyano lakesi yüzeyler ile zenginleştirildi. Son derece rağbet gören CD 30 MP3 bilgi-eğlence sistemi, ilkbahar 2007’den itibaren iPod’lar gibi dışsal audio için bir stereo bağlantı ile temin edilebilecektir.

Astra’nın yeni modeli, şu anda bile bu segment için olağanüstü olan birçok teknolojik özellikler sunmaktadır. Örneğin, Astra GTC, panoramik ön-cam ile sunulan tek seri üretim binek otomobildir. Panoramik ön-cam, aracın önünde oturanların başlarının üzerinden B-sütununa kadar uzanarak geniş bir görüş alanı duygusu yaratır. Diğer yandan, elektronik Sürekli Süspansiyon Kontrolü içeren IDSPlus sistem ile sürüş konforu ve güvenliğin fark yaratan, ayrıcalıklı bir boyutu sağlanmıştır. Yalnız lüks araçlarda ve çok özel spor otomobillerde bulabileceğimiz bu entegre şasi kontrol sisteminde, ESPPlus, ABS ve CDC sistemlerinin sensörleri ve kumanda üniteleri sürekli bilgi alış-verişinde bulunurlar ve sonuçta tüm sürüş durumlarında şasi ince ayarının ânında optimizasyonu gerçekleşir.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com