Gösterim: 1.077
Eklenme: 14 Haziran 2006
Saat: 19:54
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Ford S-Max

Ford Otosan’ın binek otomobil pazarında elde ettiği prestijli konumunu daha da güçlendirecek modeli Ford S-MAX Türkiye’de. Ford’un ürün gelişimine yaklaşımının yeni ürünü olan S-MAX, kendine özgü tasarımı ve donanım özellikleriyle kullanıcısına özel bir deneyim yaşatacak. Ford Otosan’ın 1996 yılında satışa sunduğu Ford Ka’yla başladığı ve Focus’la hızlandırdığı gelişim sürecinde, Mondeo, Fiesta, C-MAX ve Fusion’ın da pazara sunulmasıyla bugün bulundukları pozisyona geldiklerini ifade eden Ford Otosan Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Aykut Özüner, “Yılın ilk yarısını bitirmek üzere olduğumuz bu günlerde, binek araç pazarında ciddi bir atak içerisinde olduğumuzu ifade edebilirim. Çeşitli vesilelerle belirtmeye çalıştığımız gibi, Ford Otosan olarak, hemen her müşteri tipine göre bir aracımızı piyasaya sunuyoruz. Geçtiğimiz günlerde performans serisi araçlarımızı tanıttık. Bugün de kendi sınıfını oluşturacağını düşündüğümüz S-MAX pazara giriyor.” dedi.

Ürün öncelikli stratejimiz başarıyı getirdi…
Ford Otosan’ın müşteri beklentileri doğrultusunda gerçekleştirdiği geliştirme ve yeni ürün stratejisiyle başarıyı yakaladığını belirten Özüner, ‘4 yıldır otomotiv pazarı lideriyiz ve binek araç pazarında da ikinciliğe yükseldik. İthal otomobil bazında ise lider durumdayız. Yıl sonunda bu başarımızı öncelikle korumak sonra da yukarıya çekmek hedefindeyiz.’ dedi.

Duygulara hitap ediyoruz…
Elde edilen başarıyı kalıcı kılmanın ve daha ileriye taşımanın, insanların duygularına hitap edebilmekten geçtiğini belirten Ford Otosan Pazaralama Müdürü Serhan Turfan ise, ‘Bu gerekliliğinin farkında olarak, yeni bir sürecin içindeyiz. `Fordness’ adını verdiğimiz bu süreçte, kinetik tasarım ürünü araçlarımızla, müşterilerimizin yaşam tarzlarında yer edineceğiz. Bunun ilk adımını da S-MAX ile atıyoruz. S-MAX, Ford’un kinetik tasarım felsefesinin ilk ürünü. Bu özelliğiyle de bizim için oldukça önemli bir yere sahip.’ dedi. Serhan Turfan, Ford S-MAX’in, Titanium donanımı, 2.0L Duratorq TDCi 140PS’lik motor ve 6 ileri şanzıman ile, yaklaşık 64.900 YTL satış fiyatıyla Türkiye pazarına sunulacağını söyledi.

S-MAX sınıf yaratacak…
S-MAX’in teknik özellikleriyle ilgili bilgi veren Ford Otosan Otomobil Ürün Müdürü Kağan Dağtekin ise, ‘Belirttiğimiz gibi, S-MAX kinetik tasarım felsefesinin ilk ürünü ve tam olarak bir segmente yerleşmediğinden ötürü de, CD ile M segmenti arasında kendi sınıfını yaratan bir otomobil. Ford’un Türkiye’de pazara sunulan ilk 7 kişilik aracı olan S-MAX, sportif, geniş ve esnek olması özellikleriyle aktif, modern ailelere hitap ediyor.’ dedi.

Maximum esneklik…
S-MAX’in ‘Ford Tam Katlama Sistemi’ sayesinde esneklik anlamında yepyeni çözümler sunduğunu ifade eden Dağtekin, ‘Çeşitli yolcu ve yük kombinasyonları için en etkin bagaj hacmi sağlıyor. Kullanılan yeni teknolojiler, sürüşe, konfora ve performansa yeni boyutlar kazandırıyor. Ayrıca, akıllı güvenlik sistemi de yeni eklemelerle daha da kapsamlı hale geliyor.’ dedi. Dağtekin, “İlk planda Akıllı Güvenlik Sistemi (IPS), Tam Katlama Sistemi (FFS), ESP+TCS ve hız kontrol sisteminin standart olarak sunulacağımız S-MAX, önümüzdeki aylarda yeni bazı opsiyonel özelliklere de sahip olacak; İnteraktif Araç Dinamiği Kontrolü (IVDC), Yokuş Kalkış Desteği (HLA), Adaptif Hız Kontrol Sistemi, Yol Uyarıcısı ve Lastik Basıncı İzleme Sistemi (TPMS).” dedi.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com