Gösterim: 1.085
Eklenme: 4 Aralık 2009
Saat: 19:27
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Yeni Chevrolet Spark

Tamamen yenilenen Chevrolet Spark, Euro NCAP’in son güvenlik testinde dört yıldızlı güvenlik ödülünün sahibi oldu.

Yeni Spark EuroNCAP testi sonucu elde ettiği toplam puanla maksimum beş yıldız derecelendirmesinin sadece bir puan altında kalmıştır. Yeni Spark testlerdeki dört kategorinin üçünde beş yıldız ile ödüllendirilmiştir; Yetişkin Koruması, Çocuk Koruması ve Yaya Koruması kategorilerinde Yeni Spark en yüksek derecelendirme olan beş yıldızı elde etmiştir. Sadece dördüncü kategori olan Güvenlik Yardımı kategorisinde ise dört yıldız almıştır.

Chevrolet Avrupa Başkanı Wayne Brannon düşüncelerini şu cümlelerle dile getirmiştir “Yepyeni otomobilimizin kapsamı ve kriteleri zorlaştırılmış EuroNCAP güvenlik testlerinde göstermiş olduğu olağanüstü performans, göz alıcı tasarım ve mükemmel donanımın yanı sıra güvenlik konusunda Chevrolet markasının ne kadar hassas ve özenli olduğunun bir göstergesidir. Yeni Spark, Avrupa pazarlarında küçük otomobillere rağbet eden müşterilerin yüksek beklentilerini tamamen karşılamaktadır.”

Yetişkin Koruması testinde Yeni Spark, hareketli ve deforme olabilen bir bariyer ile gerçekleştirilen yandan darbeli çarpışma testinden 8 maksimum puan almayı başarmıştır. Yan uçtan çarpışma testinde 8 üzerinden 7,35 puan alarak da, daha şiddetli yandan çarpışmalarda yolculara üst seviye bir koruma sağlayacağını göstermiştir.

Çocuk Koruması testinde Yeni Spark, Çocuk Güvenliği Sistemi dinamik performans testlerinde maksimum puanı alarak, çeşitli çarpışma tiplerinde çocukların olası yaralanmalardan nasıl etkili bir şekilde korunacağını ortaya koymuştur. 1,5 ve 3 yaşlarında çocukları temsil eden çarpışma testi modelleri, Yeni Spark’ın koruyucu kabini sayesinde yandan darbe testlerinde güvenli bir şekilde korunmuş ve bulundukları yerde kalmışlardır.

Bu başarılar Yeni Chevrolet Spark’ın güçlendirilmiş yapısının tüm aktif ve pasif güvenlik özellikleri ile bütünleştirilmesi sonucunda elde edilmiştir. Mini otomobilin gövde yapısının yüzde 66’dan fazlasını yüksek dayanımlı çelik, bu yapının yüzde 16,5’lik kısmını da ultra yüksek dayanımlı çelik oluşturur. İkinci kısım genellikle alt gövdenin boylamasına kirişinde ve yan gövde yapısının ön ve orta sütunlarında kullanılmıştır. Bu yapı, aracın yandan çarpışma testlerinde yüksek bir performans ortaya koymasına katkıda bulunmuştur.

Yeni Chevrolet Spark’ın standart güvenlik donanımı sürücü, ön yolcu, yan ve perde hava yastıklarını kapsar. Ön koltuklardaki standart aktif gergili emniyet kemerleri ile, arka koltuklardaki yolcuların korunması ise üç adet üç-noktalı emniyet kemeri ile sağlanır. Yeni Spark’ın Yaya Koruması değerlendirmesinde beş yıldız ile derecelendirilmesi, aracın tamponu ve gövdesinin yaya güvenliğinin en üst seviyeye çıkarılması için en uygun hale getirilmiş olmasının bir sonucudur.

Yeni Spark Türkiye’de 2010 Şubat ayında piyasaya sürülecektir.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com