Gösterim: 792
Eklenme: 12 Kasım 2009
Saat: 14:00
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Yeni Fiat Doblo

Tofaş’ın Bursa’daki fabrikasında üretilerek ve dünyanın birçok ülkesine ihraç edilmeye başlanacak yeni Fiat Doblo’nun koltuklu versiyonun ardından Cargo versiyonu da yüzünü gösterdi. 2000 yılından bu yana 1 milyon adete yakın toplam üretimiyle dikkat çeken ve hafif ticari araç sınıfının referans modeli olma başarısını gösteren Fiat Doblo Cargo’nun yeni nesli, etkileyici tasarımı ve sürüş konforunun yanı sıra büyüyen boyutların etkisiyle gelişen yükleme özellikleri, farklı gövde ve motor seçenekleriyle ticaret erbabının vazgeçilmezi olmayı başaracak.

Tofaş’ın Bursa’daki fabrikasında 2000 yılından bu yana 1 milyon adete yaklaşan üretimiyle dikkat çeken Fiat Doblo’nun 3. nesil versiyonunun Cargo versiyonu da gerçek yüzünü gösterdi. Fikri mülkiyet hakları Minicargo projesinde olduğu gibi Tofaş’a ait olan yeni Fiat Doblo Cargo, performans ve işlevsel özellikleriyle sınıfının referans modeli olma unvanını devam ettirecek. Mevcut Fiat Doblo modelinden tamamen farklı olarak, yepyeni bir platform üzerine sınıfının konfor ve müşteri beklentileri göz önüne alınarak sıfırdan geliştirilen yeni Fiat Doblo Cargo, kübik biçimli ve etkin kullanım ve yükleme özellikleri sağlayan iç mekanı ve araç içine geçişi kolaylaştıran sürgülü yan kapılarıyla dikkat çekiyor. 2.2 metrelik iç mekan uzunluğuna, 3400 ile 4200 litre arasında değişen bagaj hacmine sahip yine Fiat Doblo Cargo, 1 tona varan yükleme kapasitesiyle de dikkat çekiyor. Kısa ve uzun aks mesafeli van versiyonlarının yanı sıra yüksek ve normal tavanlı olmak üzere farklı karoser tiplerine sahip olacak yeni Fiat Doblo Cargo’nun ayrıca normal ve uzun şasi tipleri de yine Bursa’da Tofaş Fabrikası’ndan üretilerek birçok ülkeye ihraç edilecek.

Yeni Platform, Şık Tasarım, Büyüyen Boyutlar!

2755 mm’lik aks mesafesiyle sınıfının en uzunu unvanına sahip olan yeni Fiat Doblo Cargo, hem profilinde hem de arka bölümdeki evrimsel değişikliklere ek olarak karakterini belirleyen yeni yüz tasarımıyla da fark yaratıyor. Gövdeyle mükemmel bir şekilde bütünleşen tamponlar ve yeni tip büyük ızgara ile bombeli kaput tasarımı ile sofistike özellikleri harmanlanan yeni Fiat Doblo, belirgin tekerlek boşluk kemeri ve eğimli omuz kuşaklarıyla güçlü ve atak bir yapı sergiliyor. Çift parçalı bagaj kapağının temel çizgileri, kolay erişebilirliği ve oldukça geniş bagaj bölümünün boyutlarını vurgularken, D sütununa konumlandırılmış dikine arka farlar, yeni Fiat Doblo’ya zerafet katıyor. “Sınıfının en iyisi” hedefiyle yollara çıkacak olan yeni Fiat Doblo, üstünde yükseldiği yeni platformunun avantajlarını kullanıcılarına yansıtacak.

4 Motor Seçeneği ve Start&Stop Sistemi!

Yeni Fiat Doblo Cargo, ilk etapta biri benzinli ve üçü dizel olmak üzere toplam dört motor seçeneğiyle üretilecek. Motor yelpazesinin tek benzinli motor seçeneğini oluşturan 1.4 litre 95 HP’lik benzinli güç ünitesi dışında Multijet teknolojili 1.3 litre 90 HP, 1.6 litre 105 HP ve 2.0 litre 135 HP’lik turbo dizel motorlar görev yapacak. Bununla birlikte ilerleyen dönemde Fiat’ın otomatikleştirilmiş maunel şanzıman sistemi Dualogic ile donatılmış bir başka turbo dizel motor seçeneği daha motor yelpazesine katılacak. Euro 4 ve Euro 5 normlarına uygun üretilen Yeni Fiat Doblo Cargo’nun motorları otomobil rölantideyken motoru da durduran Start&Stop (Çalıştır&Durdur) mekanizmasıyla da alınabilecek. Bu teknoloji ile donatılan Fiat Doblo Cargo versiyonları şehir içinde %10’a varan yakıt tasarrufu ve düşük karbondioksit salınımı değerleri sunacak.

Otomobil Konforlu Hafif Ticari Araç: Yeni Fiat Doblo Cargo!

Fiat Doblo Cargo’nun yeni nesli, bu sınıfta bir ilk olarak çift-bağlantılı tam bağımsız arka süspansiyon sistemi ile donatıldı. Bu güne kadar sadece üst sınıf otomobillerde görülen bu sistem sayesinde Fiat Doblo Cargo, her türlü yol yüzeyi ve yük koşulunda mükemmel seviyede yol tutuşu ve sınıfının standartlarının ötesinde konforu birarada sunacak. Ayrıca Yeni Doblo Cargo’da bu özelliklere ek olarak maksimum denge kontrolü için EBD’li ABS, yokuş kalkış yardımcısı Hill Holder ve ESP gibi sistemlere yer verilecek.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com