Gösterim: 912
Eklenme: 5 Mayıs 2005
Saat: 19:25
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Ford Focus 2005

Ford’un en çok satan otomobili Focus’un yeni nesli bu yıl Avrupa’da 100,000 adetlik satışa ulaşarak 2005’e hızlı bir başlangıç yaptı. Geçen yıl gerçekleştirilen 15,000 adetlik satışla birlikte şu ana kadar 115,000 adet yeni Ford Focus müşterilere teslim edildi. Yeni Ford Focus’un elde ettiği bu dikkat çekici satış rakamlarındaki en başarılı pazarlar İngiltere, İspanya, Almanya ve İtalya.

İlk üretimi Ford’un Almanya – Saarlouis’deki fabrikasında gerçekleştirilen ve İspanya Valencia’daki fabrikasında da 2005 Ocak ayında üretimine başlanan Yeni Ford Focus’un Rusya – St. Petersburg’daki üretiminin de yaz başında başlaması planlanıyor.

Türkiye satışları iyi gidiyor…

Mart ayında Focus station wagon’un lansmanıyla, dört gövde tipi de (3 kapı, 5 kapı, 4 kapı ve station) tüm Avrupa’da pazara sunulmuş oldu. Ford Otosan Pazarlama Müdürü Özgür Yücetürk, Focus SW gövde tipini Temmuz ve 3 kapı gövde tiplerinin Eylül ayında Türkiye’de de satışa sunulmasıyla, tüm ürün gamını tamamlayacaklarını belirterek şunları söyledi; ‘Ford’un en çok satan modeli olan Yeni Focus, Mart sonu itibarıyla Türkiye’de de satılmaya başlandı. Bugüne kadar gerçekleştirilen 1.200 adetlik satış rakamı öyle gösteriyor ki, yıl sonu itibarıyla 14.000 adetlik bir satışa
ulaşacağız. Bu rakamların, Ford Otosan’ın binek araçlar pazarındaki %10 olan payını da %11 mertebesine yükseltmesini bekliyoruz.”

Focus Türkiye’de de bir alışkanlık…

Yeni Ford Focus’un bütün Avrupa’da olduğu gibi Türkiye’de de çok iyi bir başlangıç yaptığına dikkat çeken Yücetürk, ‘Müşterilerimiz, Yeni Ford Focus’un öncelikle yeni dinamik görünümünü, yüksek kalitesini, üstün sürüş dinamiklerini, detaylı işçiliğin verdiği lüks hissini ve güvenliğini beğeniyor; bu özellikler birinci nesil Focus’u Türkiye pazarına sunduğumuzdan bu yana müşterilerimizin bizden öncelikli beklentisi. Yeni Ford Focus, müşterilerimizin ilk Focus’la yükselen beklentilerini fazlasıyla karşılıyor.” diye ekledi.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com