Gösterim: 1.019
Eklenme: 22 Eylül 2006
Saat: 20:03
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Yeni Ford Transit

Ford Otosan Kocaeli Fabrikası’nda üretilen 6. nesil Ford Transit, “2007 Yılının Uluslararası Ticari Aracı” ödülünü aldı. Ford Transit 2003 yılında da “Yılın Ticari Aracı” ödülünü kazanmıştı. 19 Avrupa ülkesini temsil eden ve önde gelen ticari araç gazetecilerinden oluşan bağımsız jüri paneli, yeni Ford Transit’e 2007 ödülünü “gelmiş geçmiş en çekişmeli ‘Yılın Ticari Aracı’ mücadelesi” sonucunda layık gördü. Ford Avrupa Başkanı ve Genel Müdürü John Fleming, “2006 birçok yeni hafif ve orta boy ticari aracın piyasaya sunulduğu kalabalık bir yıl oldu. Mücadelenin her zamankinden daha zorlu bir hale geldiği bu ortam, Ford Transit’in kazandığı bu ödülü daha değerli kılıyor” dedi.

2001 Transit ve 2003 Transit Connect’in başarısını izleyerek ‘Yılın Ticari Aracı’ ödülünü kazandıkları için mutlu olduklarını ifade eden Fleming, “Bu da Transit öyküsüne katkıda bulunan çok sayıda Ford Avrupa çalışanının kararlılığına uygun bir ödül ve takdir oluşturuyor”. dedi. “Yılın Ticari Aracı” jürisi de yaptığı resmi açıklamada, kararı açıklarken özellikle Ford mühendislerinin Avrupa’nın en iyi ticari araçlarından birini daha da iyi hale getirmesinden etkilendiklerini belirterek “Transit’in kullanım kolaylığı hem şehir trafiğinde hem de otoyolda mükemmel. Ayrıca, Ford tasarımcıları ve mühendislerinin diğer üreticilerden daha fazla bir şekilde potansiyel ve mevcut müşterilerle ilişkilerini sürdürerek bunların isteklerini ve ihtiyaçlarını yakından izlemesini de takdir ediyoruz.” şeklinde bilgi verildi.

Açıklamada ayrıca, “Ticari araç sürücülerinin binek araç sürücülerine göre daha fazla süreyi araçlarında geçirmeleri düşüncesinden yola çıkarak gerçekleştirilen bu çalışmalar, yeni Transit’in kabininin binek otomobillere yaklaşan bir düzeye getirilmesini sağladı. Yüksek ergonomik standartlar sadece sürücü koltuğu, direksiyon simidi ile vites kolunun konumuyla sınırlı değil, ayrıca büyük camlar ve iyi konumlandırılmış yan aynalar da çok yararlı.” ifadeleri yer aldı.

Özellikle, son Transit modelinde sunulan yeni özellikleri takdir eden ‘Yılın Ticari Aracı’ jürisi açıklamada, “Ticari araç kullanıcılarının isteklerinin sürekli izlenmesiyle yapılan, ön panele yerleştirilen vites kolu, kendi kendine şarj olan ve su geçirmez kontak anahtarı, yeni alçak tavanlı orta dingil mesafeli modelin ve ağır yük tipi ön dingile sahip modelin sunulmaya başlanması gibi yenlikler kararda belirleyici unsurlardan oldu.” dedi.

Yeni Dört Tekerlekten Çekişli Transit modelinin geliştirilmesini ve Ford’un yüke uyumlu Elektronik Denge Programı (ESP) sisteminin bütün dizel Transit van, minibüs ve kombi modellerinde Ocak 2007’den itibaren standart olmasını ve 2007 yılı içinde de diğer şasi kabin ve çift arka tekerlekli modellerde de sunulacak olmasını da takdir eden Jüri açıklamasında, “Yılın Uluslararası Ticari Aracı jürisi ticari araçlarla yüksek ve bazı Avrupa ülkelerinde hala yükselen sayıdaki kazalardan endişe duyuyor. Ford, ESP’yi standart olarak sunarak Avrupa Birliği’ndeki trafik güvenliğine önemli bir katkıda bulunuyor” dedi.

Transit’in önceden sahip olduğu güçlü özellikler de jüri tarafından vurgulandı. Bunlar arasında büyük yük alanına erişim kolaylığı ve yük bölümünün esnekliği, Transit’in hırsızlığa karşı koruma sistemleri, düşük tamir ve bakım masraflarını içeren düşük kullanım maliyeti ve Ford’un kapsamlı Ticari Araç Uzmanı yetkili servis ağı yer alıyor.

Bütünüyle yenilenen Ford Transit, müşterilere motorlar, gövde tipleri ve donanım bakımından çok daha fazla seçenek, daha yüksek düzeyde konfor, gelişmiş sürüş özellikleri ve şık, modern bir görünüm sunuyor. Ford ayrıca ticari araç sürücülerinin normalde binek otomobillerde bulunan konfor ve özelliklerden de mahrum bırakılmaması düşüncesinden hareketle, geliştirmeleri donanım düzeyi, ergonomi, konfor ve ayrıca direksiyon ile kullanımın iyileştirilmesi üzerinde yoğunlaştırdı.

Yeni Transit ayrıca temiz ve düşük tüketimli dizelleri de içeren bütünüyle yeni bir motor ailesine sahip. Buna ek olarak, Transit önden ya da arkadan çekişli olarak ve 2007’den itibaren de Dört Tekerlekten Çekişli olarak sunulacak. Yeni alçak tavanlı orta dingil mesafeli model (havalimanı gibi yeraltı parkları için ideal) ve acil servisler gibi sürekli olarak ağır donanımları taşıyan işletmecilere uygun ağır yük tipi ön dingil seçeneğini de içeren onlarca gövde tipi sunuluyor.

Fleming, “Transit ve kırk yıl içindeki başarılarıyla gurur duyuyoruz” dedi. “2007 Yılının Ticari Aracı ödülünü kazanmak, Transit’i ne olursa olsun rakiplerinin önünde tutma yönünde bizi daha da kararlı hale getiriyor”. dedi.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com