Gösterim: 1.116
Eklenme: 25 Eylül 2010
Saat: 12:02
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Honda Jazz Hybrid

Üstün teknolojisi ve geniş iç hacmi ile sınıfının lideri olan Honda Jazz, yeni Hybrid seçeneği ile B segmenti kullanıcılara ilk kez Hybrid teknolojisini sunuyor. Yeni Jazz Hybrid, Honda’nın diğer Hybrid modelleri olan Insight ve CR-Z’de olduğu gibi, her şarta uyumlu ve güvenilir olduğunu on yıldır yollardaki yarım milyondan fazla araç ile kanıtlamış IMA (Integrated Motor Assist) teknolojisiyle donatılmış. Yirmi yılı aşkın araştırma ve geliştrime çalışmaların ürünü olan IMA teknolojisinin yardımı ile Jazz Hybrid kullanıcısına düşük emisyon değerleri ve üstün yakıt ekonomisini bir arada sunuyor.

Yeni Jazz Hybrid, Honda Insight ile aynı motor ve şanzıman kombinasyonuna sahip. 1.3 litre i-VTEC motoru ile beraber çalışan elektrik motoru, motor ile şanzıman arasına yerleştirilmiş. Güç aktarımını CVT şanzıman ile gerçekleştiren yeni Jazz Hybrid, Insight ve Civic Hybrid modellerinde olduğu gibi aracın hareketini bazı orta ve düşük hız koşullarında  sadece elektrikli motorla sağlayabiliyor.

Yeni Jazz Hybrid dış tasarımında, mevcut Jazz modelinden yenilenmiş farları, yeni parlak stopları, yeni ön ızgarası, yeniden tasarlanmış çamurlukları ve bagaj kapağındaki krom çıta ile ayrılıyor. Yeni Jazz Hybrid, mevcut Jazz modelinin renklerine ek olarak yeşil opsiyonu ile de showroomlardaki yerini alacak.

İç mekanda koyu tek renk iç plastiklere kontrast yaratan mavi tonda aydınlatmalar, Jazz Hybrid’in kullanıcısına geniş ve ferah bir iç mekan hissi yaratıyor. Yeni Jazz Hybrid ile sunulan deri döşeme opsiyonu ile de Avrupada ilk kez bir Jazz modelinde deri döşeme seçeneği sunulmuş oluyor. Bazı Avrupa ülkelerinde 2011’in başlarında satışa sunulacak olan Jazz Hybrid’in fiyat ve teknik özellikleri, satışa başladığı dönemde belli olacak.

Jazz Hybrid ile birlikte, Paris Motor Show’da Honda standını ziyaret edenler, özel seri Civic HB,  2011 model Insight, CR-Z, mevcut benzinli Jazz, CR-V, Accord ve Accord Tourer’ın yanında kendine özgü V4 motoruyla yeni VFR1200F ve daha düşük emisyonlu 125 cc motorlu modern PCX motosikletlerini de görme şansını yakalayacaklar.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com