Gösterim: 1.411
Eklenme: 24 Haziran 2010
Saat: 18:26
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Kia Sportage 2011

Bir tarafta pazara her geçen gün eklenen yeni markalar, gittikçe artan bir rekabet ortamı, diğer yanda bu zorlu pazar şartlarında 5 yıl üstüste 4×4 segmentinde en çok satan ünvanını büyük bir başarıyla taşıyan bir model…. 2004, 2005, 2006, 2007 ve 2008 yılında SUV segmentinin lideri Kia Sorento, 2002 yılı Eylül ayında başladığı Türkiye macerasında 17,000’i aşan bir araç parkıyla ulaşılması çok zor bir başarıya imza attı.

2004 2008 yıllarında SUV sınıfının değişmez lideri olan Kia Sorento, Mayıs ayında, yenilenen yüzü, güçlü motor seçenekleri ve şık tasarımıyla segmentinde referans olma iddiasıyla pazardaki yerini aldı.

Yeni Kia Sorento nun geliştirilmiş motoru, son derece güçlü bir performans sunuyor. Yeni nesil 2.2 lt. CRDI sistemi, 197 ps güç 2500 rpm de 435 Nm tork üretiyor. Kullanılan yeni tip CRDI sistemi sayesinde ayrıca, çok düşük bir yakıt tüketimi de sağlanıyor. Yeni Kia Sorento’nun motor hacmi, eski modele göre küçülmesine rağmen, gücü 27 ps artırılmıştır. 2.2 lt. motor hacmi ve 197 ps gücüyle rakipleri arasında lider durumdadır.

Yeni nesil CRDI sistemi ve geliştirilmiş motor yapısı sayesinde 100 km de şehir dışı 6.2 lt. gibi sınıfında lider bir yakıt tüketim değerine sahip olan Yeni Kia Sorento, yüksek motor gücü ve torku sayesinde 0-100 km/h hıza 10.2 sn de çıkabilmektedir.

Yeni Kia Sorento da Tork on Demand prensibi ile çalışan Manyetik Kavramalı 4 Tekerlekten Çekiş sistemi (4 WD), aracın hızı 40 km/h e ulaşıncaya kadar devrede kalıp bu hızın üstünde devreden çıkmaktadır. Ayrıca araç 4 WD konumunda değilken bile aracın herhangi bir tekerleğinin patinaja düşmesi durumunda, 4 WD sistemi otomatik olarak devreye de girebilmektedir.

Artırılmış güvenlik özellikleri ile Yeni Kia Sorento, Euro NCAP tarafından yapılan çarpışma testleri sonucunda rakipleri arasından en yüksek puanları elde ederek 5 yıldız almıştır.

Motor gücü ve performans özelliklerinin yanı sıra Yeni Kia Sorento’da aktif güvenlik sistemi de oldukça geliştirilmiştir. Araçtaki Elektronik Stability Kontrol Sitemi (ESC) ile MDPS sistemi (Elektrik Takviyeli Direksiyon Sistemi) CAN network hattıyla birleştirilmiş olup, ESC sistemine ROP (Takla Önleme Sistemi), DBC (Yokuş İniş Fren Kontrol) ve HAC (Eğim Kalkış Destek) sistemleri de eklenerek aracın sürüş güvenliği ve konforu artırılmıştır.

Araçta ayrıca, NVH ses ve titreşim seviyesi oldukça iyileştirilmiştir. Bundaki en büyük etken ise kullanılan izolasyonun iyileştirilmesi olmuştur. İçerdeki ses seviyesi de 110 km/h de 64 db e düşürülmüş olup bu konuda Yeni Kia Sorento, rakiplerine göre oldukça avantajlı bir duruma gelmiştir. Örnek olarak RAV 4 un aynı şartlarda içerdeki ses seviye değeri 68 db iken CRV nin 65 db dir. Buna ek olarak rolantideki ses seviyesi 44 db ken Captiva 47 db, Qashqai 45 db dir.

Yeni Kia Sorento, eski modele göre 9,5 cm daha uzundur. Bagaj hacmi ise önceki modele göre 137 lt. artırılmıştır. (1047 lt).

Yeni Sorento da kullanılan, Geliştirilmiş Klima Yapısı (İyonizer teknolojili, koku ve küf önleyici klima sistemi) Kia araçlarında ilk kez kullanılan bir teknolojidir. Ayrıca yeni modelimizde kullanılan Panoramik Sunroof sayesinde iç mekanda ferahlık hissi artırılmıştır.

Yeni Kia Sorento tüm bu geliştirilmiş özellikleri, farklı ve dinamik tasarımı ile Türkiye de SUV pazarının lider oyuncusu olmaya devam edecek.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com