Gösterim: 1.355
Eklenme: 19 Aralık 2005
Saat: 17:07
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Seat Ibiza Cupra

• Yeni Leon, Danimarka’da “Yılın Otomobili”, İspanya’da ise “Yılın Genç Otomobili” seçildi.
• Altea, Makedonya’da “Yılın Otomobili”, “Yılın Filo Otomobili” ve kompakt kategorisinde “Auto Trophy 2005” ödüllerinin sahibi oldu.
• Ibiza, İngiliz dergisi “What Car?” tarafından üçüncü yıl da kendi kategorisinde “Yılın Otomobili” oldu.

• Yeni Leon, Danimarka’da “Yılın Otomobili”, İspanya’da ise “Yılın Genç Otomobili” seçildi.
• Altea, Makedonya’da “Yılın Otomobili”, “Yılın Filo Otomobili” ve kompakt kategorisinde “Auto Trophy 2005” ödüllerinin sahibi oldu.
• Ibiza, İngiliz dergisi “What Car?” tarafından üçüncü yıl da kendi kategorisinde “Yılın Otomobili” oldu.

Yeni Leon ödülleri toplamaya başladı.

Yeni Leon Danimarka’da aldığı “2006 Yılının Otomobili” unvanı da dâhil olmak üzere ödülleri toplamaya başladı. 26 otomobil uzmanından oluşan jüri heyeti, aday modelleri değerlendirirken emniyet unsurları, kullanışlılık, konfor, sürüş özellikleri ve fiyat gibi noktaları göz önünde bulundurdu.

İspanya’da “Ragazza” ve “Car and Driver” dergilerinin okurlarının verdiği oylar sonucunda, Yeni Leon “2005 Yılının Genç Otomobili” olarak ödüllendirildi. Her iki yayının da okuyucuları Leon’a özellikle genç ruhu, fiyatı ve performans kriterlerinde oldukça yüksek not verdiler.

Altea birçok ödülün sahibi oldu.

Altea 2005’de en fazla ödülü toplayan SEAT modeli oldu. Özellikle Makedonya’da, BMW 1 Serisi, Citroën C4, Dacia Logan, Ford Focus, Mitsubishi Colt ve Opel Astra gibi modellerle giriştiği zorlu rekabet koşulları altında elde ettiği “2005 Yılının Otomobili” ödülü bunlardan en önemlisiydi.

Ayrıca Altea, Alman otomobil dergisi “Autozeitung”un okuyucuları tarafından kendi kategorisinde yapılan oylama sonucunda da bir numara olarak gösterildi. “2005 Auto Trophy” yarışmasında ise “Kompakt – ithal araçlar” kategorisinde ödül yine Seat Başkanı Dr. Andreas Schleef tarafından alındı. Bu yıl on sekizincisi düzenlenen yarışmada yaklaşık 90.800 okuyucu, 25 farklı kategoride en iyi modeller için oy kullandı.

Altea, İspanya’da, kadın yaşam tarzı dergisi “Telva”nın düzenlediği ve www.estarguapa.com adresinde yapılan oylama sonucunda en fazla oyu alan arabaya verilen ödülü aldığı “12. Otomobil Ödülleri”nde onurlu bir rol üstlendi. Bu oylama Altea’yı Telva’nın kadın okuyucularına tasarım, kullanışlılık, teknik mükemmellik, cazibe ve düşük tüketim gibi bir arabada aradıkları özellikleri sunmaya en çok yaklaşan 8 araba arasına yerleştirdi.

Altea, ayrıca “Flotas“ dergisi tarafından dördüncü kez verilen “Yılın En İyi Filo Aracı” ödülüne de sahip oldu. Ford Focus ve Volkswagen Touran’ın da içinde bulunduğu 8 model arasında yapılan son oylamada Altea, karar jürisini özellikle mekanik etkinliği, aktif emniyet, ebatlar ve sürüş konforuna hayran bırakarak bu ödülün sahibi oldu.

Gerek ulusal, gerekse uluslararası birçok sektördeki uzmanların, uzman otomobil yayınlarının ve ayrıca dergi okuyucularının verdikleri bu ünvanlar SEAT Altea’nın pazardaki ödül sayısını 2 yıldan az bir sürede 12’ye çıkartmasına neden oldu. Böylece internet kategorisinde saygın “Ampe” ödülü dahil, reklam kampanyalarının yaratıcılığından ötürü de ödüller alan yeni nesil SEAT ürünlerinin başlangıç modeli olan Altea için önemli bir başarı kaydedildi.

Ayrıca, Altea’nın 2004 “Euro NCAP” testinde yaya güvenliği konusunda aldığı mükemmel sonuç Yeni Leon’un 2005’te yine aynı testte alınabilecek en iyi puanı almasıyla da desteklenmiş oldu.

Ibiza İngiltere’deki başarılarına devam ediyor

SEAT Ibiza üçüncü yılında kendi segmentinde “What Car? 2005 Yılının En İyi Arabası” ödülüne layık görüldü. Bu uluslararası ödül, Ibiza’ya, saygın İngiliz otomobil dergisi “What Car?” tarafından verildi.

Ibiza’nın bu modeli aynı ödülü 2003 ve 2004 yıllarında almış ve 2003 yılında da 18 kategori birincisinin katıldığı yarışmada dergi tarafından “What Car? 2003 Yılının Arabası” ünvanına da layık görülmüştü.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com