Gösterim: 1.407
Eklenme: 16 Nisan 2009
Saat: 20:05
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Dacia Logan MCV
 • Mart 2007’deki lansmanından bu yana 2 yıl gibi kısa bir zamanda Türkiye’de 11.000’in üzerinde satış gerçekleştirerek tüketicilerin kalbinde yer edinen Dacia Logan MCV yenilendi. Daha çekici çizgilerle yeniden tasarlanan Dacia Logan MCV, Mart 2009 tarihinden itibaren tüketicilerinin beğenisine sunuluyor.
 • Marka’nın yeni görsel kimliğini benimseyen dış hatları ve zenginleştirilmiş Lauréate versiyonu ile, Yeni Dacia Logan MCV, cömert ve güvenilir Dacia markasının yenilenme sürecine damgasını vuran ürünlerden biri. 2008 yılında ilk defa lanse edilen Sandero ile Logan Van ve yenilenen yüzüyle Logan sedan’dan sonra markanın en önemli silahlarından biri olan Logan MCV’nin de yenilenmesiyle marka tüketicilerin beğenisine yepyeni araçlarla çıkıyor.
 • Yeni Dacia Logan MCV, rakipsiz bir fiyat/iç mekân genişliği oranı, çok iyi düzeyde modülerlik ve çok yönlü kullanım özelliği ile aynı zamanda genel kabul gören güvenilirliği ile bugüne kadar başarılı olmasını sağlayan tüm avantajlarını yenilenen yüzünde de koruyor.
 • Yeni Dacia Logan MCV, tabii ki 3 yıl veya 100,000 km garanti avantajını da sunmaya devam ediyor.
 • Yeni Dacia Logan MCV, Dacia’nın Romanya’daki ISO 14001 belgeli Piteşti fabrikasında üretiliyor.
 • Yeni Dacia Logan MCV hem işinde hem de kişisel kullanım hedefleyenler için 5 kişilik, kalabalık aileler için ise 7 kişilik versiyonlar sunuyor.
 • YENİ DACIA LOGAN MCV, ŞİMDİ DAHA DA ÇEKİCİ

  Daha modern dış hatlar

  Yeni Dacia Logan MCV,daha önce Dacia Sandero ve Dacia Logan Sedan’da varolan yeni tasarımlardan yararlanıyor. Radyatör ızgarası daha büyük ve üzerinde Marka’nın yeni logosunu taşıyor. Ayrıca, üst tarafı standart olarak krom kaplamalı. Gövdeyi saran yeni ön tampon araca modern bir görünüm kazandırıyor. Farlar büyütüldü ve sis farlarına takılan karbon veya gövde renginde (versiyonlara göre) çerçevelerle aracın şıklığı daha da arttırıldı.

  Arkada da karoseriyi saran, reflektörlü yeni tip bir tampon var. Bu yeni tamponlarla, aracın uzunluğu 4,47 m’ye çıkıyor (önceki versiyona göre 2 cm daha uzun). Kasa rengi seçenekleri de arttırıldı : Bazalt Grisi, Atlantik Mavi ve Şimşek Mavi mevcut renk kataloğuna ekleniyor.

  Lauréate versiyonu daha zenginleştirildi

  Piyasada benzeri olmayan Logan MCV, lansmanından itibaren büyük bir ticari başarı yakaladı. Yeni Dacia Logan MCV Lauréate versiyonunda, ilk defa Sandero’da kullanılan daha modern ve işlevsel yeni ön paneli ile yeni tip bir konsol bulunuyor. Yeni kapı panolarının çizimi, daha ergonomik kapı çekme kolları ve şık dekorasyon çıtaları iç mekânın modern görüntüsüne katkıda bulunuyor. Direksiyonda oturan sürücü için, kumandaların ergonomisine ve gösterge tablosunda görüntülenen bilgilerin net ve okunabilir olmasına özel bir özen gösterildi. Yükseklik ayarlı direksiyon sürücü mahalini daha ergonomik ve sürüşü daha konforlu kılıyor. Lauréate versiyonunda, arka görüşü artırmak için, virgül şeklinde arka kafalıklar kullanıldı (ikinci sıradaki 2/3 – 1/3 katlanan sırtlığın orta koltuğunda ve üçüncü sırada 1/2-1/2 katlanan srıtlığın her iki koltuğunda).

  KANITLANMIŞ AVANTAJLAR

  Her zamanki gibi sıra dışı genişlikte oturma alanı ve modülerlik

  Yeni Dacia Logan MCV’nin 7 koltuklu versiyonunda, ikinci sırada üç, üçüncü sırada da iki uzun boylu (190 cm’nin üzeri) yetişkin rahatça yolculuk yapabilirler.

  2. sıra koltuğunda 1421 mm ve 3. sıra koltuğunda 1287 mm omuz genişlikleri ve 170 mm ve 174 mm olan diz mesafeleri ile, ikinci ve üçüncü sıralardaki yolcular koltuklarına rahatça oturabiliyorlar.

  Yükleme kapasitesi de rekor değerler sergiliyor. Kabin içindeki 54 litrelik yerleştirme alanlarının dışında, Yeni Dacia Logan MCV, 5 koltuklu versiyonunda 700 litre, 2 koltuklu versiyonunda ise 2,350 litreye varan bir yükleme kapasitesine sahip.

  7 koltuklu versiyonunda, 3.sıradaki arka banket, 1/1 veya 1/2 – 1/2 (versiyona göre) şeklinde katlanabiliyor, ikinci sıraya doğru yatırılabiliyor ve son derece kolay bir şekilde tekrar geri çekilebiliyor. İkinci sıranın modülerliği de dikkat çekici : ikinci sıra da, 1/3 – 2/3 oranlarında katlanabildiği gibi, ayrıca ön koltuklara doğru yatırılarak azami yükleme kapasitesi sağlanabiliyor. Ayrıca, ikinci sıraya üç çocuk koltuğu (ikisi yan koltuklarda Isofix bağlantılı olmak üzere) ve üçüncü sıraya iki standart çocuk koltuğu yerleştirme olanağı da var. Bütün bu kombinasyonlar, günlük hayatta son derece pratik olan Yeni Dacia Logan MCV’yi, birkaç saniye içinde yolcu taşıma aracından yüksek kapasiteli eşya taşıma aracına dönüştürebiliyor.

  Öncelik güvenlikte

  Yeni Dacia Logan MCV son nesil ABS Bosch 8.1 sistemine sahip (opsiyonel). Bu sistem bir elektronik fren dağıtıcısı (EBV) ile (ilk kez Dacia Sandero’da ve Yeni Dacia Logan Sedan’da kullanılan) acil fren yardımı (AFU) fonksiyonlarını içeriyor. Pasif güvenlik konusunda, Yeni Dacia Logan MCV (Lauréate versiyonu), çarpışma halinde diz üzerine gelen darbenin etkisini hafifletmek için yeni tip bir polipropilen ön panel ile donatıldı. Ayrıca, sürücü ve yolcunun bacaklarını korumak üzere, önde ayak altı dolgularının da (standart olarak) bulunduğunu hatırlatalım. Yeni Dacia Logan MCV’de, bütün koltuklarda, üç noktalı emniyet kemeri ve kafalıklar var (7 koltuklu versiyonda üçüncü sıradaki koltuklar da dahil). Yeni Dacia Logan MCV’de, sürücü ve opsiyonel olarak ön yolcu hava yastıkları bulunmaktadır.

  Motor gamı değişmedi

  8 supaplı 1.6 litre benzinli motor, Dacia Marka’sının temel özellikleri olan maliyet, sağlamlık ve bakım kolaylığı kriterlerini mükemmel bir şekilde yerine getiriyor karma çevrimde 100 km’de 7.8 litre gibi son derece kontrollü bir tüketim sergiliyor (7 koltuklu versiyonda). Dizel motorlarda gerçek bir referans olan 1.5 dCi motoru, hem dCi 70 bg versiyonuyla ve hem de daha dinamik dCi 85 bg versiyonu ile mevcut. Sırasıyla sadece 5.3 l/100 km ve 5.2 l/100 km (5 ve 7 koltuklu versiyonlar) tüketimleriyle dCi 70 bg ve dCi 85 bg versiyonları, pazardaki diğer dizel station-wagon modeller arasında son derece rekabetçi bir konumda yer alıyorlar.

  Fiyatlar her zamanki gibi çok uygun
  Yeni Logan MCV Nisan 2009 kampanyalı önerilen anahtar teslim fiyatları aşağıdaki gibidir.

  Yeni Logan MCV 5 Kişilik:
  Ambiance 1.6: 16.900
  Ambiance 1.5 dci: 20.100
  Laureate 1.6: 20.600
  Laureate 1.5 dci 70 bg: 23.900
  Laureate 1.5 dci 80 bg: 25.190’den başlayan fiyatlar.

  Yeni Logan MCV 7 Kişilik:
  Ambiance 1.6: 17.850
  Ambiance 1.5 dci: 21.200
  Laureate 1.6: 21.450
  Laureate 1.5 dci 70 bg: 25.000
  Laureate 1.5 dci 80 bg: 26.210’den başlayan fiyatlar.

  Yorumlar

  Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

  AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
  KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
  TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
  Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
  Bağlantılar: Citroen | GH.
  info@turkcar.com