Gösterim: 1.330
Eklenme: 8 Eylül 2010
Saat: 17:32
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Citroen C4

Tamamen yenilenen Citroën C4’ün seri üretim lastiği olan son nesil Michelin Energy Saver, karbondioksit emisyonunu 5 g/km azaltıyor ve lastik ömrü üzerinden benzinli araçlar için 90 litre, dizel araçlar için 70 litreye kadar yakıt ekonomisi sağlıyor.

Michelin ve Citroën, ortak bakış açısına sahip iki önemli Fransız markası olarak, rakiplerinden hep bir adım önde olma bağlılığıyla, işbirliği konusunda uzun bir geçmişe sahip.

Bu iki marka, geliştirme kapasitelerini artırmak için yeniden bir araya geldi. Tamamen yenilenen ve geçtiğimiz eylül ayında tanıtılan Citroën C4’te, bu otomobilin lansmanından kısa bir süre önce tanıtılan son nesil Michelin Energy™ Saver lastikleri standart olarak sunuluyor.

İki ortak, birlikte çalışarak rakipsiz enerji performansı sunan bir lastik üretti. Yeni Citroën C4’e takılan Michelin Energy™ Saver lastikleri CO2 emisyonunu kilometre başına 5 gram azaltmakta ve lastik ömrü üzerinden 90 litreye kadar yakıt tasarrufu yapmaktadır.*

Son nesil Michelin Energy™ Saver lastiklerinin gücü ve etkinliği, eşi görülmemiş performans dengesinde yatmaktadır. Çünkü bu lastik yakıt tasarrufunu iyileştirmeye önemli ölçüde yardım etmenin yanı sıra sürüş güvenliğini artırmakta ve mükemmel bir uzun ömürlülük sunmaktadır.

Energy™ Saver’ın bu üç alanın hepsinde gösterdiği üstün performans; çevresel verimlilik ve istisnai bir sürüş deneyimini birleştiren yeni Citroën C4’ün standartlarıyla tamamen uyumludur.

Bu çarpıcı başarı, Michelin ve Citroën arasındaki yakın işbirliğini ve uzun vadeli ortaklığı yansıtmaktadır. Michelin Energy™ Saver lastikleri, Citroën ürün gamındaki modellere ilk olarak takıldığından beri, iki şirket de yakıt tüketimini ve karbon emisyonunu sırasıyla yaklaşık 30 milyon litre ve 72 bin ton azaltarak, önemli kazanımlar elde etmişlerdir.

*2008 yılında piyasaya sürülen önceki nesil Michelin Energy™ Saver ile karşılaştırıldığında. Ortalama yakıt tasarrufu motorun türüne bağlı olarak 70 ile 90 litre arasında değişmektedir. Bu hesaplamalar ortalama Michelin lastik ömrü olan 45 bin kilometre üzerinden yapılmıştır (Michelin kurum içi kaynağı).

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com