Gösterim: 871
Eklenme: 11 Mayıs 2006
Saat: 17:12
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Opel Antara

IAA 2005’de sergilenen Antara GTC konsept modelinin gördüğü yoğun ilgi ve övgüleri gözönünde bulunduran Opel, Antara’nın beş kapılı seri üretim modelini piyasaya sunuyor.

Dinamik ve çekici tasarım, fonksiyonellik ve yüksek sürüş pozisyonunu çarpıcı bir teknoloji ile akıllı bir dört çekerde toplayan Opel, Antara ile Avrupa’da en hızlı büyüyen segmentlerden birinde yer almaya başlıyor.

Antara GTC konsept modeli geçen Eylül ayında Frankfurt’taki IAA’da ziyaretçilerin beğenisine sunulduğunda fuarın yıldızı haline gelmişti ve işte o zamandan bu yana şimdi üretim modelinin pazara sunulması hazırlıkları tamamlandı. Bu üretim modeli üç kapılı Antara GTC konseptinin coupe-benzeri sportif karakterini taşımaktadır. Antara beş koltuklu ve olağanüstü iç mekan çok yönlülüğü, dinamik ve zarif tasarımı ile büyüyen bir segmentte oldukça iddialı girmeyi hedefliyor.

Antara dünya premiyerini Paris’ teki Mondial de l´ Automobile’de yapacak (30 Eylül – 15 Ekim 2006).

Antara tasarımının özel karakteri, kalın kontrastlar ile vurgulanmaktadır. Alt bölümü çok güçlü görünmekte ve gövdesinde modaya uygun zarafeti ile sportif masküler görüntüsü vermek için birleştirilmiş kalın çizgiler bulunmaktadır. Kaput üzerindeki kat yeri ve büyük Opel logolu geniş krom çubuk ile vurgulanmış ızgara gibi dikkatle işlenmiş detaylar, otomobilin yüksek kalitesini ve marka kimliğini güvenle vurgulamaktadır.

Yüksek zemin aralığı, büyük jant tasarımı ve sahip olduğu olağanüstü koruyucu elementler, yeni Antara’nın karakteristiklerini ve ayrıca kompakt boyutları (uzunluk x genişlik x yükseklik: 4.57 x 1.85 x 1.70 metre) tanımlamaktadır. Geniş İç mekanda, ilk olarak dinamik SUV karakterinin altını çizen sportif hatlara sahip koltuklar göze çarpar. Karakteristik Opel dizaynına sahip ön panel ergonomik olarak yerleştirilmiş ve düzenlenmiştir. Merkezi bilgi ekranlı orta konsol, kokpite sürücü merkezli yerleşim sunmaktadır. Otomobil içerisinde diğer Opel modellerinden aşina olduğunuz yenilikçi bilgi-eğlence sistemleri bulunmaktadır.

Opel Antara için 3 değişik motor seçeneği sunulmuştur, hepsi de silindir başına dört supaplıdır. Opel Antara’nın 3.2 V6 benzinli motoru 224 hp’dir ve ActiveSelect otomatik şanzıman ile sunulacaktır. Active Select şanzıman ile sunulacak olan 150 hp, 2.0-litre Common-rail turbo-dizel motorlu modelin pazarda zirvede yer alması beklemektedir.

Antara’nın akıllı aktif dört çekiş sistemi, hızlanma esnasında çekişe bağlı stabilite ve artan sürüş dinamikleri gibi önden çekişin faydalarını ile daimi dört çeker özelliğini birleştirmektedir. Antara’da, her koşulda ön ve arka aks arasında optimum tork dağılımını güvence altına alan, elektronik kontrollü elektro-hidrolik diferansiyel bulunmaktadır. Sürüş aktarımı ABS ve Elektronik Stabilite Kontrolü sistemlerine tam olarak entegredir ve bu sayede sürüş kontrolü ve aktif güvenlik en üst seviyededir.

Diğer standart fonksiyonları içerisinde Hidrolik Fren Destek Sistemi (HBA-Hydraulic Brake Assist), Aktif Devrilme Koruması (ARP-Active Rollover Protection) ve (genelde Antara’nın segmenti için az rastlanır bir özelliktir) Yokuşta İniş Kontrolü (HDC-Hill Descent Contol) bulunmaktadır. Yokuşta İniş Kontrolü sayesinde gaz pedalının pozisyonu ile önceden seçilen sabit bir hızda Antara’nın dik yokuşlardan güvenli şekilde inmesini sağlar. Ön McPherson süspansiyon ve dört bağlantılı arka süspansiyon, Opel Vectra ve Signum modellerindekine benzer yüksek kaliteli şasi konsepti sunmaktadır. Fren sistemi, tekerleklerin tamamının üzerinde bulunan büyük boy soğutmalı fren disklerinden meydana gelmektedir.

Opel, şimdiye kadar genelde Avrupalı olmayan markaların egemen olduğu bir segmentte lider olmayı amaçlamaktadır. General Motors’un dünya çapındaki gelişim kapasitesinin yarattığı sinerji ile Antara gibi eşsiz bir marka karakterine, kendini ayrıştıran sportif bir tasarıma, yüksek kalite iç mekana ve dinamik şasi karekteristiğine sahip yepyeni bir otomobil yaratılmıştır.

Etiketler:
Kategori: Haberler, Markalar, Opel, Otomobil Haberleri
Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com