Gösterim: 2.084
Eklenme: 28 Şubat 2005
Saat: 12:47
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Opel Astra GTC

GTC 1.6 Twinport, 1.9 CDTi (150hp), ve 2.0 Turbo (200hp) motor seçenekleri , sport donanımı ile manuel vites seçeneği ile Nisan ayında satışa sunulacak.
# Çarpıcı görünüm: Etkileyici, dinamik tasarım.
# Güç ve hız: 200 hp’ye ulaşan, 234 km/saat maksimum hız.
# Çevik ve becerikli: Yenilik ve değişim getiren şasi teknolojisi ile, ileri güvenlik sunar.
# Çok özel: Eşsiz panoramik ön cam, yepyeni bir uçsuz bucaksız gökyüzü boşluk hissi ve görüş-alanı yaratıyor.
# Türkiye pazarında;

ESP Plus, Sürekli Süspansiyon Kontrolü, Çekiş Kontrol Sistemi ve ABS tüm GTC’lerde standart olarak sunulacak.

Yeni Astra GTC (Gran Turismo Compact) ile, belki de şimdiye kadar en heyecan verici Astra piyasaya çıkıyor. Bu yeni model, 2004 yılı sonundan itibaren siparişler için hazır ve Mart ayında Avrupa’da ve Nisan ayında da Türkiye’de pazara sunulacak … Yeni Astra neslinin üçüncü eşsiz modeli, GTC, 200 hp’lik gücü ve 234 km/saat maksimum hızı, sportif orantıları, eğim yapan, kemerli tavan tasarım çizgileri ile düzgün silüeti, gittikçe belirgin bir şekilde incelen ön ve arka çıkıntıları ile son derece çarpıcı bir tasarıma sahip. Gövde, 15 mm daha alçaltılarak otomobilin güçlü görünümü vurgulanmış. Etkileyici tasarımlı karoseri, tamamen yenidir – Sadece kaporta ve ön çamurluk, beş-kapılı Astra’dan alınmıştır. GTC’nin çok özel, bir opsiyon olarak sunulan panoramik ön cam ile daha da belirginleşir. Kaportadan B-sütununa kadar uzanan, uçsuz bucaksız gökyüzü boşluğu ile bir bütünlük duygusu, yepyeni bir görüş açısı yaratan panoramik ön cam, büyük-ölçekli bir üretim modelinde ilk kez sunulmaktadır. Panoramik ön cam, GTC’de dünya galasını kutluyor ve Nisan ayından başlayarak pazara sunulacak…

Astra GTC’nin dinamik görünümü yolda aksiyona dönüşür, ESPPlus sistemli, çok özel ayarlı IDS şasiye [Interaktif Sürüş Sistemi], çekiş kontrol sistemine, servo frenli ABS fren sistemi, Sürekli Süspansiyon Kontrollü (CDC – Continuous Damping Control) uyumlu şasi sistemi IDSPlus ve tüm elektronik şasi sistemlerinin ağ-yapısı halinde bütünleştirilmesi de bir opsiyon olarak hazırdır. IDSPlus ile, GTC sürücüleri, kokpitte bulunan tek bir butona dokunuşla bir spor mod ayarını harekete geçirebilirler. Bu da amortisör ayarını ve aynı zamanda gaz pedalı ve hidrolik direksiyon tepkisini yönetir. Otomatik ve Easytronic transmisyon sistemleri ile bağlantılı olarak, vites değiştirme noktaları da modifiye edilmiştir.

Türkiye’de ESP Plus, Sürekli Süspansiyon Kontrolü, Çekiş Kontrol Sistemi ve ABS tüm GTC’lerde standart olarak sunulacak.

Geniş-kapsamlı motorlar serisi: 90’dan 200 hp’ye kadar dokuz ECOTEC motor ünitesi

Astra GTC, içinden seçim yapabileceğiniz geniş bir dizi güçlü ve yakıt verimi yüksek ECOTEC motorlar ile piyasaya çıkıyor: Beş çeşit benzinli motor ünitesi (1.4 – 2.0-litre motor hacimli, 90 – 200 hp) ve dört çeşit CDTI common-rail turbo-dizel motorlar (1.3 – 1.9-litre motor hacimli, 90 – 150 hp). Serisinin en üstün motoru, 147 kW (200 hp), 2.0-litre hacimli güç ünitesi ve 110 kW (150 hp) 1.9 CDTI dizel motorun her ikisi de, Astra GTC’nin dinamik karakterine mükemmel uyum sağlar. Bu iki motor, altı-ileri manuel şanzıman ile piyasaya çıkmaktadır ve gerçekten çok keyifli sürüş sağlamaktadır. 200 hp Astra GTC Turbo, sıfırdan 100 km/saat hıza yalnızca 7.8 saniye içinde yükselir ve 234 km/saat maksimum hıza ulaşır. 150 hp 1.9 CDTI, kompakt sınıftaki en güçlü motorlar arasındadır. Bu motor ünitesi, yalnızca 2000 devir/dakikada 320 Nm maksimum tork geliştirir, maksimum hızı 210 km/saattir ve sıfırdan 100

km/saat hıza 8.9 saniye içinde çıkar. 1.8-litreye kadar motor hacimli tüm benzinli motorlar ve 1.7 CDTI, standart olarak beş-ileri manuel şanzıman ile piyasaya çıkmaktadır. Diğer yandan, 1.3 CDTI, iki 1.9 CDTI turbo-dizeller ve her iki 2.0-litrelik turbo benzinli motor üniteleri, fabrika-çıkışı olarak, altı-ileri manuel şanzıman ile teslim edilecektir. (1.7 CDTI için opsiyonludur.) Easytronic sistemli beş-ileri manuel şanzıman (1.6-litre benzinli modeller) veya dört-ileri otomatik şanzıman (1.8-litre benzinli modeller), opsiyonel olarak satışa sunuluyor.

Türkiye’de GTC 1.6 Twinport, 1.9 CDTi (150hp), ve 2.0 Turbo (200hp) motor seçenekleri , sport donanımı ile manuel vites seçeneği ile sunulacak.

Müşteri-yönelimli: Geniş-kapsamlı güvenlik ve konfor ekipmanları

Yeni GTC, dört model serisi olarak sunulmaktadır – Giriş-seviyesi versiyonu’nun yanısıra bu modeller Edition, Sport ve Cosmo’dur. Standart donanım şunları kapsar: IDS şasili geniş-kapsamlı SAFETEC güvenlik sistemi (ESPPlus, TCPlus, ABS ve servo fren sistemi de SAFETEC güvenlik sistemine dahildir), ayrıca ön hava yastıkları, göğüs/leğen kemiği için yan hava yastıkları ve baş için perde hava yastıkları… SAFETEC, de-kuplajlı pedallar [PRS – Katlanır Pedal Sistemi (Pedal Release System)], önde aktif kafalıklar ve arkada üç adet, yükseklik ayarı yapılabilen kafalık gibi özelliklere de sahiptir. Tüm GTC versiyonları, ön koltuklar için Kolay Giriş ve bellek fonksiyonu, ayarlanabilir ve ısıtma sistemli, elektrikli dış aynalar, elektrikli pencereler, elektronik hız sabitleyici, uzaktan-kumandalı merkezî kilit, bir polen filtresi ve 16-inçlik tekerler gibi konfor özellikler ile övünebilir.

Türkiye’de satılacak tüm GTC’ler sport donanım paketi ile sunulacak.

Çok özel, hiç benzeri olmayan: Dinamik ve etkileyici tasarım

Yeni Astra GTC, çok özel, hiç benzeri olmayan spor görünümünü, sportif orantılarına borçludur (uzunluk / genişlik / yükseklik: 4288 / 2033 / 1413 milimetre). Ön-panjurda bir destek elemanı üzerindeki Opel logosu ile dinamik, V-şeklindeki ön uç, kaputtan arkaya yolcu kabininin içine kadar akıp giden tipik ütü çizgisi, GTC’nin çok açık olarak Astra ailesinin bir üyesi olarak tanınmasını sağlar. Beş-kapılı modelden çok daha belirgin bir şekilde vurgulanan V-şeklindeki incelme, yeni tasarımlı bir tampon, modifiye bir ön-panjur ve daha büyük hava giriş menfezleri, GTC için çok özel ve kusursuz bir ön çehre (yüz) sağlar. Ön bölüm daha geniş gözükse bile, daha da azaltılan ön cephe alanına ve biraz daha iyileştirilen sürtünme katsayısı sayesinde (cD =0.32). GTC, beş-kapılı versiyondan yaklaşık % 4 daha fazla aerodinamiktir (cD x A = 0.66 m2).

Piyasaya yeni çıkan araç arkadan da çok farklıdır, seçkindir. Burada kromlu yüzeyler üzerine monte edilen iki blokta oluşan farlar, GTC’nin çarpıcı özellikleri arasındadır. Kromlu yüzeyler, kuyruk ışıklarını büyültürler ve bu araca arkadan yaklaşan sürücülerin bu ışıkları daha net ve açık bir şekilde görmelerini sağlarlar.

Astra GTC’nin profiline, geniş omuzlar, güçlü konturlu yan marşpiyeler ve ayrıca tipik kemerli, eğim yapan tavan tasarım çizgisi egemendir. Açısal arka yan pencereler ile birlikte, bu da özellikle sıkı, gergin bir profil yaratır. Bütün bunlar, yan pencerelere karışıp giderek tek bir düzgün yüzey izlenimi veren siyah B-sütunları ile daha ileri düzeyde vurgulanmıştır.

GTC; günlük işlevsellik ve geniş yer-boşluğundan hiç ödün vermeden sportif görünümüne ulaşır.

GTC, beş-kapılı Astra gibi aynı dingil mesafesine (2.61 metre) ve kargo hacmine sahiptir (380 litre). İç mekân boşluğunun daha esnek kullanımı için, arka koltuk sırtlıkları, 60:40 oranında bölünmeli (opsiyonel olarak 40:20:40) şekilde aşağı doğru katlanabilir. Tasarımcılar, gövde-omuzuna daha fazla sıkılık, gerginlik vermek için yan pencereleri tam oturacak şekilde içeri doğru çekmiş olsalar bile, GTC’nin arkasına üç yetişkin oturabilir.

1.günden itibaren kalite: Çağdaş üretim tesisleri

Yeni Astra GTC, Belçika’da, Anvers’te Astra tesislerinde üretilmektedir. Bochum (Almanya) ve Ellesmere Port (İngiltere)’de yerleşik diğer iki Astra fabrikası gibi, bu üretim tesisleri de, en yeni Opel modeli için otomobil üreticisinin yüksek kalite stadartlarını garantilemek üzere bir milyar Euro toplam yatırım hacmi ile modernize edilmiştir.

Tüm Opel müşterileri gibi, GTC alıcılarının da en üstün kaliteli bir ürün edindikleri gerçeği, zorunlu klasik garanti versiyonu yerine Opel tarafından sunulan iki-yıllık üretici firma garantisi ile en mükemmel şekilde vurgulanmaktadır. Aracın değerini zamana karşı yüksek derecede koruması, uzun servis aralıkları, düşük bakım volümleri ve servis-dostu tasarım ile araç sahipliği maliyeti daha da minimum düzeye iner.

2005 için, Astra GTC’nin üretimi, yaklaşık 60,000 adet kapasite olarak planlanmıştır. Opel’in pazarlama uzmanları, GTC’nin, toplam Astra satışlarının % 13 – 16’sını oluşturacağını tahmin etmektedirler (ülkeye bağlı olarak).

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com