Gösterim: 872
Eklenme: 29 Nisan 2004
Saat: 17:12
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Opel Astra GTC

Yenilikçi tasarım ve sürüş dinamikleri, yeni beş-kapılı Opel Astra’nın farklı, olağanüstü özellikleri 29 Nisan 2004 tarihinde Hezarfen Havalimanı’nda basın mensupları ile birlikte test edildi .
Opel’in en çok satış yapan modelinin bu üçüncü jenerasyonu Mayıs ayında Türkiye’de satışa başlamadan once Hezarfen havalimanında kurulan değişik istasyonlarda pilotların eşliğinde denendi. Yol tutuş, slalom, frenleme gibi testlerin yapıldığı alanın dışına çıkılarak uzun deneme sürüşleri ile de Astra’nın sürüş keyfi ilk kez Türkiye’de yaşandı.

Dinamik görünümü ile yeni Astra, kendini rakiplerinden ayırıyor ve kompakt segment sınırları dahilinde dış dünyaya çok net, açık bir sinyal veriyor. Dengeli orantılar, uyumlu, aerodinamik şeklinin esasını teşkil ediyor. Yenilikçi tasarım hatları, teknik bakımdan ince bir işçilikle yaratılan ayrıntılar, farklı, belirgin grafik tasarımlar Opel’in yeni beden dilinin altını çiziyor. (Ölçüleri, 4.25 metre uzunluk, 1.75 metre genişlik, 1.46 metre yükseklik ve 2.61-metre uzunluğunda bir dingil mesafesidir.) Beş-kapılı Astra’nın boyutları, sınıfının en büyükleri arasındadır.

Yeni Astra’nın tüm gelişim aşamalarında iç mekân çok önemli idi. Yüksek düzeydeki görsel ve dokusal kalite de bu önemi en iyi şekilde yansıtmaktadır. İç mekânın tasarım çizgileri, otomobilin dinamik dış kısmı ile mükemmel uyum sağlar. Tipik bir model tasarım ipucu da, kaputtan akıp gelen ve çok net, belirgin bir düzenlemesi olan orta konsolun üzerinden geçen çizgisidir. Astra’nın ön panelinde daha ileri düzeyde göze çarpan tasarım öğeleri arasında, üç-boyutlu göstergeler ve merkezî bir şekilde yerleşik, okunması çok kolay 6.5 inçlik monitör ekran bulunmaktadır. Estetiği daha da artırılan kontur tasarım çizgileri, daha yüksek yanal destekler, daha uzun minderler ve en uygun duruma getirilen ayarları ile yeni Astra’nın koltukları ileri düzeyde ergonomiktir.

Astra’nın arkada oturan yolcuları için zâten çok cömert miktarda olan bacak mesafesi, ek olarak 17 mm daha da artırılmıştır. Yeni Astra’da bagaj hacmide çok geniştir. Daha uzun bir dingil mesafesi Astra’nın genişlik ve ferahlığının en önemli anahtarıdır.

Tercihli olarak sunulan sürüşe uyumlu IDSPlus süspansiyon sistemi ve elektronik Sürekli Süspansiyon Kontrolü [CDC] sistemli yeni Astra’da konfor ve aktif güvenlik arasındaki dengenin tamamen yeni bir boyutu sunulmaktadır. Yüksek hızlı CAN bus sistemi bilgi-yolu aracılığıyla ESPPlus, ABS ve CDC sistemlerinin kumanda birimleri ve sensörlerinin bulunduğu entegre şasi kontrolü, yine kompakt segmentde galasını kutluyor. IDSPlus ile, Astra sürücüleri Sport butonuna basarak özel bir performans modunu aktif duruma getirebilirler. Bu şekilde fanatik sürücü için süspansiyon ayarları seçilir, direksiyon ve hız pedalının tepkisi buna göre uyarlanır, otomatik ve “Easytronic” şanzımanlar ile vites değiştirme noktaları daha yüksek bir devir/dakika menziline ayarlanır.

İleri düzeyde geliştirilmiş olan şasi ve motor teknolojisi ile birlikte yeni Astra, olağanüstü geniş-kapsamlı standart ve (SAFETEC de dahil) çeşitli güvenlik ekipmanları ile sunuluyor. Bu geniş-kapsamlı korumacılık sistemi, pasif ve aktif şu güvenlik özelliklerinden oluşmaktadır: Deformasyon bölgeleri olan yüksek düzeyde dengeli gövde , ESPPlus sistemli IDS şasi, TCPlus çekiş kontrolü, CBC Virajda Fren Kontrolü ve servo-fren ve dört diskli frenden oluşan ABS sistemi… Sürücü ve ön koltuk yolcusu için ön hava yastıkları, göğüs / leğen kemiği bölgesini koruyan yan hava yastıkları, önde ve dış arka koltuklarda baş için perde hava yastıkları, önde aktif kafalıklar, tüm yolcular için kucak-ve-omuz emniyet kemerleri, arkada ISOFIX çocuk oto-koltuk sistemi için iki adet montaj noktası, önden çarpışma durumunda Katlanır Pedal Sistemi [PRS] ve yükseklik/derinlik ayarlı direksiyon kolonu, tüm olarak SAFETEC paketi spesifikasyonlarıdır. Görsel ve akustik uyarı sinyalleri; sürücü ve ön-yolcuya emniyet kemerlerinin bağlanması gerektiğini hatırlatır.

Yeni Astra, beş ekipman paketi – Essentia,Njoy, Elegance, Cosmo, Sport- ve 1.4,1.6 benzinli,1.7CDTi, 1.8 ve 2.0 Sport motor seçeneği ile sunuluyor. Model yılı 2005 ile birlikte 2.0 Turbo 200 hp ve 1.9 CDTi motor seçenekleride altı ileri manuel vites ile sunulacak.

Standart spesifikasyonların artırılmasına rağmen, fiyatlar, benzeri modellere göre daha uygun. Değişik donanımlara göre değişik paketlerinde sunulduğu Yeni Astra’da ,yakıttan tasarruf sağlayan TWINPORT teknolojili, yeni 66 kW (90 hp) 1.4-litrelik motor ekonomik performans sağlıyor.

Astra, müşterinin ihtiyaçlarını karşılarken, ileri teknolojiyi gerçekten uygun fiyatlarda sunuyor. Yeni Astra’nın fiyatları 29.450.000.000 TL’den başlıyor.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com