Gösterim: 2.840
Eklenme: 24 Mayıs 2004
Saat: 17:14
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Opel Astra SW

Beş-kapılı yeni Astra modelinin çok başarılı lansmanından hemen birkaç ay sonra, yeni Astra ailesi yeni bir üyesine daha hoşgeldin diyor.
# Yenilikçi Astra tasarımı ile düzgün, bakımlı ve şık görünümlü bir station wagon.
# Bol yer-boşluğu için 2.70 metre dingil mesafesi ve 1570 litreye kadar kargo hacmi.
# Sürgülü arka koltuk sırası ve çok-yönlülük için FlexOrganizer sistem.
# 80 – 200 hp’lik dört çeşit CDTI common-rail dizel ve beş benzinli motor.

Yeni Astra station wagon, 20 – 30 Mayıs 2004 tarihleri arasında İspanya’da Madrid’de Uluslararası Otomobil Fuarı’nda dünya galasını kutluyor. Dinamik ve elegan station wagon Haziran ayı başlarında sipariş edilebilir ve Avrupalı bayiler bu otomobili Ekim ayında showroom’larında müşterilerinin beğenisine sunabilecekler… 2.70-metre dingil mesafesi sayesinde, yeni Astra station wagon’da yolcular ve bagaj için yeterli yer-boşluğu bulunuyor. İsteğe bağlı olarak sunulan sürgülü bir arka koltuk sırası veya FlexOrganizer sistem, 1570-litrelik kargo yer-boşluğunu daha da çok-yönlü yapıyor. Bütün bu özellikler, toplam beş benzinli ve dört CDTI “common-rail” dizel motordan oluşan geniş bir motorlar serisi ve ayrıca bu segment için olağanüstü bir teknoloji paketi ile tamamlanmaktadır. Bu teknoloji paketi, şunları kapsar: Elektronik amortisör kontrollü, interaktif IDSPlus şasi, direksiyon-bağlantılı AFL, dinamik viraj ışığı far sistemi ve bir de Römork Çekiş Denge programı.

Opel Başkanı ve Genel Müdürü Carl-Peter Forster, bu konuda şu açıklamayı yaptı: “Yeni Opel Astra station wagon ile kompakt station wagon segmentinde lider bir rol üstlenmek istiyoruz. Güvenli ve aynı zamanda çevik, becerikli sürüş performansından dolayı pozitif test sonuçları elde eden Astra beş-kapılı model gibi Astra station wagon da yine aynı sürüş dinamiklerini sunar. Bu özellik, şimdi son derece cömert bagaj bölmesi yer-boşluğu ile tamamlanmıştır. Bana göre Astra station wagon, Opel station wagon geleneğine dahil en mükemmel otomobillerden biri olmakla beraber çok çeşitli amaçlar için de kullanılabilir.”

Sürgülü arka koltuk sırası sayesinde, geniş, ferah iç-mekân şimdi daha da çok-yönlü…

Beş-kapılı versiyon ve önceki station wagon modellerinden yaklaşık dokuz santimetre daha uzun olan 2.70 metrelik dingil mesafesi ile, Astra station wagon (uzunluk / genişlik / yükseklik: 4.51/ 1.75/ 1.5 metre), bagaj bölmesi kapağının altında 530 litreye kadar çok cömert bir yük hacmi sunar.

Arka sıra koltuk ve koltuk sırtlıklarını aşağı doğru katlayarak (Koltuk sırtlıkları, standart olarak 60:40 oranında veya isteğe bağlı olarak 40:20:40 oranında katlanır), kargo kapasitesi yaklaşık 1570 litreye kadar genişletilebilir. Bu kapasite, bir önceki nesilden 1500 litrelik kargo kapasitesinden daha büyüktür.

İsteğe bağlı olarak sunulan sürgülü arka koltuk sırası, 897 mm’lik geniş, ferah bacak mesafesini (bir önceki nesilden 26 mm daha fazladır) yaklaşık 40 mm daha artırarak 936 mm’ye çıkartacak şekilde ayarlanabilir. Boylamasına toplam ayarlama menzili 105 mm olan arka koltuk sırası, bagaj için daha fazla yer-boşluğuna ihtiyaç olduğu zaman, kolayca öne doğru kaydırılabilir. Bu da yük kapasitesini 60 mm’den fazla artırarak 1135 mm’ye kadar çıkartır. Standart versiyonda ise yük kapasitesi 1072 mm’dir. Ön yolcu koltuğunun isteğe bağlı olarak katlanması ile birlikte maksimum yük uzunluğu 2.75 metreye kadar bile genişletilebilir.

Düz ve dik yan duvarları, tabanın altındaki bir eşya saklama bölümü, yan eşya saklama bölümleri ve bir de ek olarak 12-volt prizi ile yeni Opel Astra station wagon’un cömert bagaj bölmesi son derece çok-yönlüdür. Standart paslanmaz çelik kenar çerçeve, 582 mm’lik alçak bagaj bölmesi marşpiyesini çiziklerden, sıyrıklardan korur ve yüksek kaliteli görünümü tamamlar. Opel’in müşteri ihtiyaçlarını anlayış tarzını yeni bagaj örtüsü en iyi şekilde yansıtır. Yalnızca nazik bir dokunuş gereklidir ve son derece kullanışlı açma mekanizması, kolay yükleme sağlamak için bagaj kapağını çok düzgün ve sessiz bir şekilde geriye sarar. Vectra station wagon’da kendini zâten kanıtlamış olan, hem çok-yönlü kullanılarak hem de eşyaları güvenli bir şekilde saklamaya yarayan patentli FlexOrganizer sistem, anotlanmış alüminyumdan üretilen yatay yan çıta-raylar ile daha da zenginleştirilmiştir. Geniş-kapsamlı bir aksesuarlar serisi, her sürücünün çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yükleme için tahsis edilen yer-boşluğunun kişiye özel bir şekilde düzenlenmesini sağlar.

Sportif ve aynı zamanda şık ve zarif görünüm, dinamik şasi ve çok özel bir karavan-çekme paketi

Yeni Opel Astra station wagon, dinamik ön-ucu, tüm dikkatleri üzerinde toplayan üç-boyutlu arka farları ve fark yaratan yan pencere grafikleri ile, beş-kapılı hatchback’in yenilikçi tasarım çizgilerini devam ettiriyor. Opel Signum’dan da alışık olduğumuz yüksek kaliteli düz tavan çıta-rayları, siyah veya gümüş renginde olup station wagon’un şık ve zarif görünümünü vurgular.

İsteğe bağlı olarak sunulan, IDSPlus süspansiyon sistemli ve ayrıca elektronik Sürekli Süspansiyon Kontrolü sistemli (CDC) yeni Astra station wagon’da, konfor ve aktif güvenlik arasında tamamen yeni bir denge boyutu yaşayabilirsiniz. ESPPlus, ABS ve CDC’nin kumanda birimlerinin ve sensörlerinin yüksek hızlı CAN databüs sistemi bilgi-yolu aracılığıyla sürekli iletişim halinde olduğu bu entegre şasi kontrol ağ-yapısı (ICC), yeni Astra station wagon’un dinamik sürüş özelliklerini vurgulamaktadır. Yenilik ve değişim getiren Römork Çekiş Denge programı ve Yokuşta Kalkış Desteği (HSA) gibi daha ileri düzeydeki opsiyonlar, karavan çekme konusunda yeni modelin kaderini belirlerler.

Geniş motorlar serisi: Beş benzinli motor ve dört CDTI common-rail turbo-dizel motorlar

İlk olarak Bochum / Almanya’da ve kısa bir süre sonra da Anvers / Belçika’da üretilecek olan Astra station wagon, beş-kapılı Astra modeli gibi yine aynı geniş bir motorlar serisi ile piyasaya sunulacak. Motor hacimleri 1.4 ve 2.0 litre arasında ve güç çıkışları 80 – 200 hp arasında değişen dizel motorlar ve modern ECOTEC benzinli motor da bu motor serisine dahildir. Sınıfının en güçlü dizel motoru 150 hp 1.9 CDTI motorun yanısıra yeni 120 hp 1.9 CDTI motor da Astra serisi için dinamik dizel motor çeşitlerinin sayısını dörde çıkartır. 1.9 CDTI motorların her ikisi de isteğe bağlı olarak sunulan, hiç bakım gerektirmeyen modern ve ileri teknolojili bir dizel partikülleri filtresi ile sağlanabilir ve tüm Astra’lar Euro 4 emisyon standartlarına uyum sağlar.

Altı-ileri manüel şanzıman (Tüm 1.9 CDTI ve 2.0 Turbo motorlar için standart ekipmandır, 100 hp 1.7 CDTI için tercihlidir), beş-ileri manüel şanzıman, dört-hızlı otomatik (1.8 ECOTEC için isteğe bağlıdır) ve yakıt-tasarrufu sağlayan TWINPORT teknolojili 1.6-litre motor için sunulan Easytronic şanzımandan oluşur.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com