Gösterim: 970
Eklenme: 18 Mayıs 2006
Saat: 17:18
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Yeni Opel Corsa

Kendine güvenen bakışları, fark yaratan, gülümseyen yeni yüzü ile yeni Opel Corsa, 18 – 30 Temmuz 2006 tarihleri arasında Avrupa’nın trendler yaratan büyük metropol kenti Londra’da gerçekleştirilecek olan İngiliz Uluslararası Otomobil Fuarında, dünya prömiyerini kutlayacak. Güçlü, sportif hatları olan eşsiz tasarım, güvenli viraj dönüşleri için yeni geliştirilen şasi, bu sınıf için en yeni yüksek-teknoloji özellikleri, konforlu, ergonomik ve yüksek-kaliteli geniş bir iç mekânı ile Yeni Corsa mükemmel özellikler sunuyor.… 1982’den beri Avrupa’da 9.4 milyon adetten fazla satış yapan Opel’in popüler modelinin dördüncü nesli, Ekim 2006’dan itibaren satışa sunulacaktır.

Yeni Corsa üzerine çeşitli düşünceler yorumlar:

Carl-Peter Forster, Başkan, General Motors Europe: “Hassaslık, kesinlik, dinamizm: Kendine has otomobilleri seviyorum ve Corsa’da kesinlikle bu var… Bu da Opel markası için kendine son derece güvenli bir tanıtım elçisi yarattı. Kalitesi yalnızca en ince detaylarda kendini göstermekle yetinmiyor. Çevik, becerikli yeni şasisi ile sportif sürüşü kendine has bir keyfe dönüştürüyor.”

Hans Demant, Opel Genel Müdürü: “Parolam şudur: Küçük otomobil, büyük sürüş keyfi. Yeni Corsa’yı geliştirirken işte bütün bunlara sahiptik. Olağanüstü sürüş dinamikleri, mükemmel kullanım, yol-tutuş ve güçlü frenler – İşte bugün bir Opel markasından beklediğim özellikler…“

Niels Loeb, Baş Tasarımcı, Corsa Stüdyosu “Yeni Corsa ile cesur olma zamanı. Özellikle çarpıcı, coupe-benzeri, üç-kapılı yeni Corsa’nın iç ve dış dizaynı sayesinde bir eşi benzeri daha yok, sahibine kalıcı bir şekilde kendini iyi hissetme duygusu veriyor. Sürüş yapmak için çılgın bir heyecan duyuyor.”

Alain Visser, Üst-Düzey Yönetici Direktör, Avrupa Pazarlama, Adam Opel GmbH: “Heyecan verici, geleneksel olanı aşan, yaratıcı ve dinamik… Londra’nın yeni Corsa’nın dünya prömiyeri için mükemmel bir yer olduğunu düşünüyorum. Büyük bir eğlence ve enerji karışımı olan bir metropol kent. Biz buna “Funergy” diyoruz.

Yeni Corsa’nın Özellikleri

Tasarım: Zarif hatları, coupé-benzeri tavan tasarımı, sportif çizgiler… Üç-kapılı Corsa, kompakt boyutlar (uzunluk / genişlik / yükseklik: 3.99 / 1.71 / 1.49 metre), uzun dingil mesafesi (2511 mm) ve tekerler arası geniş iz mesafesini (1473 / 1458 mm), fark yaratan, sportif oranlara taşıyor.

İç mekân: Geniş görüş açısına sahip sürüş konumu ve daha ferah bir iç mekan; birbiriyle uyumlu renkler, kaliteli malzemeler; parlak, yarı saydam kumanda butonları (donanım seviyesine bağlı olarak), eşyalarınızı koymak, saklamak için akıllı fikirler.

Şasi: Tamamen yepyeni geliştirilen özellikler: Üstün sürüş dinamikleri; tüm modellerde standart olarak sunulan ABS ve fren destek sistemi, opsiyonel olarak sunulan Elektronik Stabilite Programı (ESP), geliştirilmiş Manevra Kontrolü [Enhanced Understeering Control (EUC)], dört tekerlekten frenleme sistemi; Virajda Fren Kontrolü (CBC),; değişken kademeli sportif elektro-hidrolik direksiyonu ile sınıfında bir ilk; alçaltılmış spor şasi ve 17-inçlik jant seçeneği.

Motorlar: Yeni Corsa’nın motor hacmi 1.0 – 1.4-litre arasında, üç benzinli ve iki common-rail turbo dizel motorlardan oluşan geniş motor yelpazesi, 60Hp ile 90Hp arasında maksimum güç sunuyor. Standart Dizel Partikül Filtresine sahip 125 hp gücündeki yeni 1.7 CDTI dizel motor da seçenklere yakında eklenecektir. Tüm benzinli motorlar, Opel’in yakıt tasarrufu sağlayan TWINPORT teknolojisine sahiptir. Diğer yandan küçük otomobil segmentinde birçok modelde sunulmayan bir özellik olan dizel partikül filtresi (DPF) yeni Corsa’nın 1.3 litre CDTi dizel motorları için opsiyonel olarak sunulmaktadır.

Yüksek-teknoloji: Yeni Corsa’da bu sınıf için yenilikler taşıyan teknolojik özellikler sunuluyor. Sürüşe Duyarlı Halojen Farlar yeni infotainment sistemleri, CD veya DVD-ROM’lu navigasyon sistemleri, MP3’lü radyo/CD-çalar, ses kontrollü ve Bluetooth bağlantılı cep telefonu bu yeni özelliklerden bazıları.

Kişiselleştirme: Corsa’yı kişiye özel yapmak için birçok opsiyonlar sunulmaktadır: Sürücünün kendi tercihlerinden elektronik-kumandalı kişiye özel ayarlara kadar… Örneğin, elektronik iklim kontrollü klima veya bilgi-eğlence sistemleri için otomatik olarak seçilebilir ön-ayarlar, elektrikli ısıtma sistemli direksiyon simidi, panoramik sunroof…

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com