Gösterim: 940
Eklenme: 17 Eylül 2010
Saat: 14:48
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Yeni Opel Meriva

Opel’in 2003 yılında ilk kez piyasaya sürdüğü Meriva tamamen yenilendi. Haziran ayında Avrupa pazarına sunulan yeni Opel Meriva, Ekim ayında Türk tüketicisiyle buluşacak. Yeni Opel Meriva Ekim ayında Türkiye’de satışa sunulacak. Türkiye pazarına; 1.4lt 100hp, 1.4lt 120hp, 1.4lt turbo 140hp, 1.3lt 95hp ve 1.7lt cdti 100hp otomatik gibi değişik motor seçeneklerini ile girecek olan yeni Meriva, Haziran ayında Avrupa’da satışa sunuldu. Yılsonuna kadar tüm Avrupa’da 50bin adetlik satış rakamına ulaşması tahmin edilen yeni Meriva için toplam 63 bin adet de sipariş alınmış durumda. Ekim ayında Türkiye’de satışa sunulacak olan yeni Meriva’nın ülkemizdeki yılsonuna kadar öngörülen satış hedefi ise 300 adet olarak planlandı.

Opel, 2003 yılında ilk nesil Meriva’yı lanse ettiğinde çok yönlü FlexSpace arka koltuk sistemi, yüksek oturma pozisyonu ve geniş kabiniyle, küçük ve uygun maliyetli küçük sınıf minivan otomobiller için yeni bir segment yaratmıştı. Opel Meriva bu segmente bugüne kadar 1 milyon adetten fazla satma başarısını gösterdi.

TEKNİK ÖZELLİK AYRINTILARI:

Yeni Opel Meriva’nın sunduğu Esneklik ve Fonksiyonellik özellikleri küçük sınıf minivan segmentine yeni standartlar getiriyor. Özellikle ters açı ile açılan arka kapılar oldukça dikkat çekici ve son yıllarda bir otomotiv üreticisinin geliştirdiği bir ilk. Ters açı ile açılan arka kapılar kabine giriş ve çıkışı kolaylaştırıyor ve arkadaki yolcular için ve sürücü için ideal ergonomik giriş-çıkış ve yükleme imkanlarını sunuyor. Meriva’nın arka cam hattındaki dalgalı tasarımı arka koltukta yolculuk eden özellikle küçük çocukların görüş açısını arttırmak üzere tasarlanmış. Yeni Meriva FlexSpace, FlexRail ve FlexFix gibi kullanımı kolay, tasarımı etkileyici ve kullanıcısına 32 adet farklı saklama gözü imkanı sunan özellikleri ile fonksiyonellik şampiyonu unvanını hak ediyor.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com