Gösterim: 1.312
Eklenme: 27 Mart 2009
Saat: 14:00
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Peugeot Boxer

Peugeot’nun ticari yolcu taşımacılığı konusunda sahip olduğu tecrübe ve bilgi birikimini Yeni Boxer Midibüs daha da ileri taşıyor. Günümüz müşteri talep ve beklentilerini karşılamanın ötesinde yenilikçi özellikleri bünyesinde toplayan Yeni Boxer Midibüs güvenlik ve konfor konusunda oldukça iddialı olduğunu net bir şekilde ortaya koyuyor. Camlı van versiyonunun Pusula firması tarafından Türkiye’de yapılan lokal dönüşümü neticesinde ortaya çıkan Yeni Boxer Midibüs, farklı taşıma ihtiyaçları göz önünde bulundurularak tasarlandı. 17+1 oturma kapasitesine sahip Yeni Boxer Midibüs isteğe bağlı özellikler ile farklı ihtiyaçlara cevap verebilecek şekilde geliştirildi.

Uygun alt yapı

Gövde yapısı, ölçüleri, ekonomik ve yüksek performanslı motoru ile satışa sunulduğu tarihten itibaren büyük beğeni toplayan Yeni Boxer, yolcu taşımacılığı için de en uygun altyapıyı sunuyor. Midibüs dönüşümünde baz olarak kullanılan Boxer camlı van 4 tonluk azami yüklü ağırlığa sahip. Böylece 17+1 midibüs dönüşümlerinde sadece Okul Taşıtı olarak değil yetişkin servisi olarak da geçerli mevzuatlara tam uygunluk gösteriyor.

Yeni Boxer Midibüs’de yüksek yük taşıma kapasitesi ile daha konforlu bir seyahati mümkün kılmak üzere arka süspansiyon yumuşatıldı. Güçlendirilmiş akü ve alternatör, araca entegre edilen ve elektrikle beslenen başta klima olmak üzere, üst yapı donanımının tüm yükünü rahatlıkla karşılayacak kapasite sunuyor.

Güçlü, modern bir dış tasarım

Yeni Boxer Midibüs güçlü dış tasarımı ile daha ilk bakışta dikkat çekiyor. Orantılı tasarımı yolculara güven ve konforu yansıtıyor. Geniş ön ızgara oldukça büyük Peugeot logosu ile boyut kazanıyor ve yukarıda konumlandırılmış geniş optikli ön farlar hemen göze çarpıyor. Geniş ve yüksek ön tampon etkin koruma sağlarken üç parçalı yapısı sayesinde herhangi bir hasar durumunda onarım giderlerini azaltıyor.

Koyu renk yan ve arka camlar Boxer Midibüs’e prestijli ve güçlü bir görünüm kazandırıyor. Yeni Boxer Midibüs’ün imajını güçlendiren ve aracı farklılaştıran özelliklerden biri de dinamik tasarıma sahip özel jant kapakları. Kapı aynalarına yerleştirilen yan sinyal lambaları Boxer’ın modern görünümüne katkıda bulunuyor. Ön ve arka tekerlek çamur paçalıkları fonksiyonel ve bütünleyici bir ayrıntı olarak dikkat çekiyor.

Geniş iç hacim ve fonksiyonellik

Boxer artırılmış iç boyutları ve sınıfının en geniş iç ölçüleri ile (davlumbazlar arası genişlikte segment lideridir) midibüs dönüşümü için çok uygun bir araç. Bununla birlikte midibüs dönüşümünde kullanılan yan paneller faydalı genişliği en üst seviyeye çıkartacak şekilde tasarlandı. Bu sayede cam kenarında oturan yolculara daha fazla hareket imkanı sunuluyor.

Yeni Boxer Midibüs’ün iç tasarımında işlevsellik her bölgede ön planda tutuldu. Tavan altı yan eşya gözleri küçük eşyaların saklanması için ideal bir alan yaratıyor. İkinci sırada sabit cam ile aynı hizada açılan sürgülü camlar, hem çok kolay kullanılıyor hem de estetik açıdan araca değer katıyor.

Yeni Boxer Midibüs’ün koltuk yerleşimi 17 yetişkin yolcunun fazlasıyla yeterli diz mesafesine sahip olacağı şekilde ayarlandı. Koridorlu iç mekan tasarımı yolcuların araç içinde rahat bir şekilde yerleşimine olanak sağlıyor. En arka sıra koltuklar dörtlü yerleşim sunuyor. Arka dörtlü koltuk altındaki fonksiyonel bagaj alanı gerekli eşya ve malzemelerin taşınması için uygun ölçülere sahip.

Birinci sınıf konfor

Yeni Boxer Midibüs yolcular için gerçek konforu yaşatacak özellikler ile donatıldı. İsteğe bağlı olarak sunulan yüksek performanslı türbin tipi tavan klima en sıcak havalarda bile kabin içinin serin kalmasını sağlarken her bir yolcunun kendi üzerindeki havalandırmadan dağıtılan hava miktarını ayarlamasına olanak sağlıyor. Türbin kanallarına yerleştirilmiş olan dokunmatik düğmelere sahip LED tipi okuma lambaları ve hoparlörler yolcu konforuna katkıda bulunan diğer unsurlar olarak dikkat çekiyor. 2+1 koltuk yerleşiminde koridor tarafında bulunan koltuklar standart olarak katlanabilir kolçağa sahip. İsteğe bağlı olarak en arka sıra hariç tüm koltuklar yatar sırtlıklı seçilebiliyor.

Yeni Boxer Midibüs’ün otomatik hale getirilmiş sıkışma önleyici sistemli kayar kapısı sürücü tarafından ön konsoldaki kilitleme butonları ile kontrol ediliyor. Daha fazla etkinlik sağlamak ve kapı yanında oturan yolcunun emniyetini artırmak üzere kayar kapının açılma miktarı sınırlandırıldı. Kapıya yerleştirilen güvenlik sistemi kapanma sırasında meydana gelebilecek herhangi bir sıkışma durumunda kapının hareketini hemen terse çevirerek sıkışmayı önlüyor.

Yolcuların araca rahat erişimlerini sağlamak üzere kayar kapı altına elektrikli otomatik basamak ilave edildi. Basamak tamamen kapının çalışması ile paralel hareket ediyor. Yolcuların araca rahat binmesi ve araçtan rahat inmesine yardımcı olmak üzere iç tarafta sürgülü kapının her iki tarafına rijit tutamaklar yerleştirildi.

Yolcuların kabin içine girecek güneş ışınlarından daha az etkilenmesi ve kabinin daha az ısınmasını sağlamak amacıyla yapıştırma yan camlar fabrika çıkışlı orijinal, koyu renk olarak üretildi. Direksiyondan kumandalı Radyo/CD çalar ile birlikte türbin tavan kanalları içine yerleştirilmiş hoparlörler sayesinde yolcu bölümünde de müzik dinlenebiliyor. Arka tarafa iletilen ses miktarı sürücü tarafından aracın radyo menüsünden ayarlanabiliyor. Sürücü koltuğu altında bulunan öne ve arkaya üflemeli ilave kalorifer soğuk havalarda kabin içinin süratle ısınmasına yardımcı oluyor.

Yolcu kabini tavan aydınlatması iki farklı modda çalışıyor: Kabini tamamen aydınlatan beyaz lambaların açık olduğu mod ve gözleri rahatsız etmeyecek düşük aydınlatmalı mavi lambaların açık olduğu mod. Tavan aydınlatması ön konsoldaki sağ okuma lambası kumanda butonu ile kontrol ediliyor. Sürücü kabini üzerine yerleştirilen ve tüm yolcular tarafından gece dahi rahatlıkla okunabilen dijital saat dönüşümlü olarak dış hava sıcaklığını da gösteriyor.

Sürüş keyfi ve kullanım kolaylığı

Yeni Boxer Midibüs yolcuları için en üst düzey konforu sunarken kullanıcılarına da yüksek sürüş keyfi ve kullanım kolaylığı vaadinden de vazgeçmiyor. Yeni Boxer Midibüs’ün sürücü kabini, binek araçlarda kullanılan malzemelerin seçilmiş olması sebebiyle, hem yüksek kaliteli hem de oldukça konforlu. Büyük cam yüzeyleri sayesinde kabin hem çok aydınlık, hem de geniş bir görüş alanı sağlıyor.

Kabin aydınlatması, karanlık ortamda maksimum aydınlık ve konfor sağlayacak şekilde ayarlandı. Ön konsol gelişmiş işlevsellik sunmak üzere tasarlandı. Vites kolunun üzerinde konumlandığı ön konsolda değişik büyüklüklerde çok sayıda saklama gözü bulunuyor. Ayrıca sürücü kabini üzerindeki eşya rafı çok faydalı bir alan sağlıyor. 4 fonksiyonlu ve yükseklik ayarlı kolçağa sahip sürücü koltuğu ergonomik olarak tasarlandı ve vücuda tam bir uyum sağlıyor. Tek dokunmayla çalışan elektrikli yan camlar, ısıtmalı elektrikli ikili yan aynalar, uzaktan kumandalı merkezi kilit, direksiyondan kumandalı radyo CD-çalar gibi özellikler Boxer Midibüs’te standart olarak sunuluyor.

Kolay okunabilir, işlevsel gösterge paneli tüm uyarı mesajları ve sinyallerini bir arada gösteriyor. Ortalama hız, yakıt tüketimi, günlük mesafe gibi bilgileri gösterge paneli ortasında bulunan bir ekrandan aktaran yol bilgisayarı standart olarak sunuluyor.

Yüksek hızda daha fazla güvenlik için sertleşen; düşük hızda, manevraları kolaylaştırmak üzere hafifleyen değişken takviyeli hidrolik direksiyon sistemi Yeni Boxer Midibüs’te standart olarak yer alıyor. Derinlik ayarına sahip direksiyon simidi üzerinde radyo/CD kumandaları bulunuyor.

Yüksek seviye güvenlik

Yeni Boxer Midibüs güvenlik konusunda tam anlamıyla eksiksiz bir donanım sunuyor. Yeni Boxer Midibüs’ün gövdesi darbenin yaratacağı deformasyonu azaltırken, yolcu kabininde mümkün olan en az darbe şiddetinin hissedilmesini sağlamak üzere tasarlandı. Motor bölümünde yaratılan “programlı deformasyon” yapısı yolcu emniyetini önemli ölçüde artırıyor.

Boxer panel vanlarda olduğu gibi Boxer Midibüs versiyonlarında da hem ön hem arka tekerleklerde disk frenler bulunuyor ve kilitlenmeyi önleyici fren sistemi (ABS), elektronik fren gücü dağıtım sistemi (REF) ve acil fren yardım sistemi (AFU) standart olarak sunuluyor. Ayrıca çekiş kontrol sistemi (ASR), elektronik denge programı (ESP), yokuşta kalkış yardımı sistemi (Hill Holder) ve yük dağılım kontrol sistemi (LAC) Aktif Güvenlik Paketi (AGP) dahilinde isteğe bağlı olarak sunuluyor. 60 litre hacimli sürücü hava yastığı standart olarak sunuluyor.

Tüm yolcu koltukları iki nokta emniyet kemerleri ile donatıldı, önü açık olan iki koltuk ise üç nokta emniyet kemeri ile donatılarak güvenliği artırıldı. Ayrıca sürgülü kapı yanında oturan yolcu için koruma barı ilave edildi. Standart olarak sunulan otomatik kapı, sıkışma önleyici özelliği ile güvenliği ön planda tutuyor. Tehlike anında camı kırmak için imdat çekiçleri araç içinde kolay erişilebilir noktalara yerleştirildi.

Ekonomik ve güçlü motor seçeneği

6 ileri mekanik vites kutusu ile sunulan 120 bg gücündeki 2.2 HDi motor, 2000 d/d’de maksimum 320 Nm torka sahip. Sunmuş olduğu yüksek performansa göre son derece düşük yakıt tüketimine sahip olan bu motor her tür yol ve yükleme koşulunda kullanıcıların beklentisini karşılıyor.

Bakım aralıkları 30.000 km. olan 2.2 HDi 120 bg motoru ile Yeni Boxer Midibüs daha düşük bakım maliyeti sağlayarak büyük bir avantaj yaratıyor.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com