Gösterim: 1.054
Eklenme: 20 Şubat 2007
Saat: 20:12
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Ford Ranger 2007

Güçlü motoru, sağlam, çevik yapısı ve etkileyici dış görünüşüyle pick-up kullanıcılarının ihtiyaçlarına cevap veren Yeni Ford Ranger’da, sahip olduğu yüksek donanım seviyesiyle, binek araç konforu ve fonksiyonellik bir arada sunuluyor. Yeni Ford Ranger’ın tanıtımı amacıyla düzenlenen organizasyonda araçla ilgili bilgiler veren Ford Otosan Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcısı Aykut Özüner, Yeni Ford Ranger’ın şık bir görünüme sahip olmasının yanında, artık çok daha güçlü olduğunu vurgulayarak, “Yeni Ranger, bu özellliğiyle Sınır tanımaz sıfatını gerçekten hak ediyor. Daha yüksek düzeyde konforun ve fonksiyonelliğin sunulduğu Yeni Ranger, artık daha güçlü ve donanımlı bir araç; zevk sahibi çizgileriyle işin her koşulda tamamlanmasını sağlayan tavizsiz yaklaşımı bir araya getiriyor.” dedi.

Güçlü ve sessiz yeni motor
Yeni Ranger’da binek araç konforu, yeni 143PS 2.5L TDCi motor, mükemmel sürüş konforu ve artırılan yük taşıma ve çekme kapasitesi sunulduğuna dikkat çeken Özüner, “Yeni Ford Ranger’da common rail enjeksiyon sistemine sahip bütünüyle yeni 2.5 litrelik Duratorq TDCi dizel motor bulunuyor. Motor, daha fazla güce (143 PS), torka (330 Nm/1800 d/d) ve daha düşük yakıt tüketimine sahip. Yeni TDCi motorun geliştirilmesi sayesinde kabin artık çok daha sessiz. Daha erken ve daha geniş bir tork sağlamak ve turbo gecikmesini azaltmak için de Değişken Geometrili Turbo (VGT) kullanılıyor. Yeni Ranger’da, şanzıman olarak kendini kanıtlamış Durashift 5 vitesli düz vites kutusu sunuluyor.” dedi.

Her türlü yol ve arazi koşulunda konfor ve keyif birarada
Yeni Ranger’ın içi, konforlu ve keyifli bir sürüş için tamamen yeniden tasarlandı; klima, radyo/cd ve mp3 çaların standart olarak sunulduğu Yeni Ranger’da ayrıca Thunder seçeneğinde 6lı cd çalar bulunuyor. Vücudu saran koltuk dizaynı, daha geniş arka sırt bölmesine, geliştirilmiş mindere ve daha büyük koltuk başlığına sahip. Ön panelde bulunan Multimetre: pusula, arazi eğim açılarını ve sıcaklıgı gösteriyor, çekici bir gümüş renk kaplamaya sahip orta konsol, parlak gümüş renkli krom ayrıntılar, gösterge paneli, üfleçler, vites kolu, cam düğmeleri ve iç kapı kollarına kadar uzanıyor. Birçok eşya gözü bulunan Yeni Ranger’da sınıfında ilk kez sunulmakta olan dosyaların düzgün bir şekilde saklanabileceği bir çekmece de yer alıyor. Buna ek olarak, iki bardaklıklı orta konsolda, 10 CD kapasitesine sahip çeşitli diğer eşyaların da konulabileceği bir bölüm var.

Emniyet ve Güvenlik
Emniyet ve güvenlik özellikleriyle sınıfında ön plana çıkan Yeni Ford Ranger bu bakımdan da binek araç standartında; ABS ve EBD, kısmi kilitleyici diferansiyel, sürücü ve yolcu hava yastıkları, immobilizer, uzaktan kumandalı merkezi kilit, yan kapılarda darbe çubukları standart olarak sunulurken, Thunder modelinde yan hava yastığı da yer alıyor…

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2015. Her hakkı saklıdır. Kaynak göstermeden alıntı yapmayınız.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com