Gösterim: 1.181
Eklenme: 15 Şubat 2005
Saat: 17:45
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Saab 9-3 Sports Combi

Yeni Saab 9-3 SportCombi, ile Saab önem kazanan orta-boy station wagon segmentine giriyor.
Güç ve çok-yönlü, Saab tarzı

Klasik station wagon’un özelliklerine bir alternatif olarak, sportif sürüş dinamikleri ile farklı bir tasarımı birleştiriyor. Saab 9-3 SportCombi’nin güçlü, kompak orantılı, sportif karakterli ve çok-yönlü yeni modeli ile tasarım alanında her zamanki gücünü bir kez daha kanıtlıyor. Mükemmel beş-kapılı model tasarımı ve ‘sağlam bir yapıdan âdeta yontularak yaratılan’ kaslı duruşu, 9-3 SportCombi’ye, Saab 9-3 serisi içinde, göze çarpan bir kimlik kazandırıyor. Gelecek ay Cenevre Otomobil Fuarı’nda dünya galası kutlanarak Eylül ayından itibaren satışa sunulacak olan 9-3 SportCombi, sürüş zevki tutkularından hiçbir ödün vermeden, bir station wagon’un akıllı yük-taşıma özellikleri de dahil çok-yönlülüğü, ile cömert bir kargo hacmi talep eden müşterilere hitap ediyor. Geçen yıl, Avrupa’nın giderek büyüyen, prim yapan orta-boy station wagon segmenti, 250.000 adete ulaştı. Dizel motorlu araçlar, bu satışların % 70’ini oluşturmaktadır. Yüksek performanslı 250 bhp Aero model; turbo şarjlı altı silindirli bir motora sahip olmak konusunda segmentinde bir ilktir. Bu motor, 9-3 Sport Sedan ve Convertible serilerinde de kullanılacak. Altı değişik benzinli ve iki değişik Euro 4 uyumlu dizel motor opsiyonları da dahil geniş kapsamlı bir model serisine sahiptir. GM Europe Başkanı Carl-Peter Forster, bu konuda şunları söyledi: “GM’in yeni küresel V6 motor mimarî yapısının ilk turbo-şarjlı uygulaması, Saab’ın, Avrupa’nın prim yapan, orta-boy segmentine girişine öncülük ediyor. 9-3 SportCombi serisinin bir bütün olarak güçlü bir varlık oluşturmasını bekliyoruz.”

İlerici tasarım

Çarpıcı profili ve Saab ‘imzasını’ taşıyan model tasarımı ipuçları ile, 9-3 SportCombi’nin sabit-bağlantılı orantıları, sürpriz derecede geniş bir kargo hacmi (arka koltuk yukarı kalkık şekilde: 419 litre hacim VDA; arka koltuk indirilmiş şekilde: 1273 litre hacim VDA) ve birtakım faydalı yük-taşıma özellikleri içerir.

# Klasik station wagon orantılarına sportif, farklı bir alternatif… Saab’ın geleneksel tasarımlı kemer çizgileri, sağlam, hatchback model tasarımı – buzlu, dik eğimli arka farlar (LED)…
# Çift-Tabanlı eşya yerleştirme olanağı. Kromdan imal edilen, uçak-şeklindeki kolu çekince, ana bagaj bölümünün tabanı, enine, çapraz katlanabilir ve bir gömme alt-tabana erişim sağlamak üzere yer değiştirebilir. Yedek lâstik saklama yerinde, opsiyonel olarak sunulan alçak frekans için bir alt-hoparlör yeri de vardır.
# Her iki aksta sıfır kaldırma seviyelerine ulaşan ilk Saab (0.00 Clf ve 0.00 Clr). Mükemmel 0.33 Cd değeri ile düşük sürtünme katsayısı ve yüksek hız stabilitesi. Entegre arka tavan spoyleri.

Güçlü performans

Etkileyici şanzıman serisine, ileri teknolojiye sahip yeni 2.8V6 Turbo motor ile birleşiyor. SportCombi; Sport Sedan’ın olağanüstü şasi dinamiklerini miras olarak alır. Çok-yönlü, beş-kapılı bir otomobil olarak, işlevsellik özelliklerinden hiç ödün vermeden “keyifli sürüş zevki” albenisini korur.

# Yeni alüminyum 2.8V6 Turbo. 250 bhp/184 kW güç çıkışlı, 24-valflı, DOHC, değişken valf zamanlamalı, çift-skrol turbo-şarj sistemli, çok özel, ayrıcalıklı, serisinin en üstün motoru Aero’dur.
# Sport Sedan’dan alınan eşsiz Saab ReAxs arka tekerlek yönlendirme özelliği, mükemmel yol-tutuş ve denge için sürücüye daha fazla geri-besleme sağlar.
# Sağlam beş-kapılı karoseri yapısı, otomobilin sportif yol-tutuş, her bakımdan gelişim ve olağanüstü güvenlik özellikleri için, sağlam bir temel oluşturur. Torsiyonel rijidite (21,000 Nm / derece), açık, beş-kapılı karoseri formatına rağmen Sport Sedan’ınkinden yalnızca marjinal olarak biraz daha azdır. Yeni nesil Saab-ayarlı ESP ve ESP Plus. Tüm 2.8V6 Turbo versiyonları, geriye kaymayı, yuvarlanmayı önlemek üzere manüel şanzımanlar için Yokuşta Kalkış Desteği [Hill Start Assist] sistemli ESP Plus içerir.

Saab Automobile Başkanı ve CEO’su Peter Augustsson, bu konuda şunları dile getirdi: “SportCombi, 9-3 serisinin doğal bir uzantısı olmasına rağmen, tamamen kendine özgü, yepyeni bir karakteri vardır. Saab markası geleneği içinde, yalnızca basit bir şekilde “bende de uygulansın” tipinde bir ürün değildir.” “İlerici tasarımı ve dinamik sürüş yetenekleri; rasyonel ihtiyaçlar ile arzular, tutkular arasındaki tüm çelişkilerin çözümünü amaçlamaktadır. Müşterilerimiz, kendi yaşam-tarzlarının taleplerini karşılayan ve bunu yaparken, sportif, eğlenceli sürüş keyfi de sağlayan bir otomobil olduğunu göreceklerdir.”

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com