Gösterim: 1.107
Eklenme: 7 Eylül 2005
Saat: 17:50
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Saab 9-5

Saab meraklılarının merakla beklediği yeni Saab 9-5 Sedan ve SportWagon serisi, önümüzdeki günlerde gerçekleşecek olan IAA Frankfurt Motor Show Fuarı’nda ziyaretçilerinin beğenisine sunulacak.
Saab markasının temel değerlerini oluşturan yenilikçi tasarım ve dinamik sürüs ve performans özellikleri, yeni Saab 9-5’in dizaynının da yapı taşlarını oluşturuyor.

Saab’in 9X konsept otomobilinden esinlenmiş karakteristik ön tasarımı ile dikkat çeken Yeni Saab 9-5’de, dış tasarıma paralel olarak, aracın içinde de kontrol paneli, elektronik iklim kontrolü paneli ve ses sistemi yeniden dizayn edilerek bütünlük sağlanıyor.

Mükemmel dinamik şasisi sayesinde sürücüsüne yüksek hızlarda daha fazla kontrol sağlayan Yeni Saab 9-5, sportif sürüş özellikleri ile de sürücünün isteklerine anında cevap vererek araba kullanmayı tam anlamıyla zevk haline getiriyor. Üstelik bunları yaparken de sürüş kalitesinden, güvenlik, prestij ve konforundan da ödün vermiyor.

Yeni Saab 9-5, 3 benzinli ve bir de dizel olmak üzere, tamamı turbo olan 4 motor seçeneği ile sunuluyor. Bunlara ek olarak, özellikle Saab’ın anavatanı olan Isveç için gelistirilen Saab 9-5 BioPower, “yeşili korumayı” sportif performans keyfi ile birleştirerek, otomobillerin yarattığı çevre kirliliğini sorununa pratik bir çözüm de getiriyor. Hiçbir ayar yapmaya gereksinim duymadan etanol-bazlı yakıt (E85) veya benzin ile çalışabiliyor. Saab Bio Power motoru hem çevre korumacılığı bakımından daha hassas, hem de benzinli eşdeğerinden daha fazla güç ve performans üretiyor. Bio Power, Saab’ın en üst versiyonu olan Aero modelinde ve sadece İsveç pazarında sunulacak. Aracın yakın gelecekte başka ülkelerde de piyasaya sunulması planlanıyor. Sonuç olarak yeni Saab 9-5 Serisi, sportif, ilerici tasarımlı görünümü, yenilenmiş dış ve iç tasarım öğeleri ile, mükemmel sürüş deneyimini yaşatmak üzere tasarlandı. Bu yeni model de, sahip olduğu ileri teknolojik özellikler sayesinde de Saab markasının Amiral gemisi olmayı hak ediyor.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com