Gösterim: 1.623
Eklenme: 26 Ocak 2004
Saat: 14:39
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Seat Altea

Dünyanın önde gelen otomobil markalarından SEAT, son harikasını piyasaya sunuyor. Öncelikle ailelere yönelik olarak satışa sunulacak olan SEAT Altea, kendi sınıfında yeni bir devri başlatacak.

DEVİR YİNE DEĞİŞİYOR: YENİ SEAT ALTEA

Dünyanın önde gelen otomobil markalarından SEAT, son harikasını piyasaya sunuyor. Öncelikle ailelere yönelik olarak satışa sunulacak olan SEAT Altea, kendi sınıfında yeni bir devri başlatacak.

SEAT’ın yeni bir devir başlatan modeli SEAT Altea, haziran ayında Türkiye’de otomobil tutkunlarının beğenisine sunuluyor. Dünya ile aynı anda ülkemizde satışa sunulacak olan Altea, markanın tüm yeni görünüm özelliklerine sahip. SEAT’ın 2002 yılında Audi Marka Grubu’na dahil olmasından sonra tamamen Audi bünyesinde geliştirilen ilk aracı olma özelliğini taşıyan araç, öncelikle bir aile otomobili olmaya aday.

Spor otomobillerin sürüş keyfi ve hoşa giden tasarımları ile günümüzde otomobil kullanıcılarının aradığı çok işlevlilik ve daha büyük hacmi birleştiren ve SEAT’ın teknik merkezinde geliştirilen Altea, yenilikçi ve kışkırtıcı tasarımı ile MSV’nin (Multi Sports Vehicle= Çok Amaçlı Spor Araç) öncülüğünü yapıyor.

SEAT’ın teknik merkezinde Walter de’Silva ve ekibi tarafından tasarlanan Altea’nın ön bölümü, büyük bir radyatör panjuruna ve belirgin farlara sahip. Ön tekerlek yuvasından başlayan ve zarif bir şekilde kapıların üzerinden arka tekerleğe kadar inen “dinamik çizgi”, yandan açık bir şekilde görülebiliyor. de’Silva tarafından tasarlanan bu çizgi, SEAT’ın gelecekte üreteceği tüm modellerin de karakteristiği olacak.

Lazer teknoloji ve tümüyle galvaniz şasisi sayesinde, paslanmaya karşı 12 yıl garantili olan Altea’nın çekici tasarımı, geliştirme ve üretim süreçlerinde uygulanan ileri teknoloji ve kalitenin bir sonucu.

428 cm boy, 177 cm genişlik ve 157 cm yükseklik ile beş koltuğun tümünde de olağanüstü bir genişlik sağlayan SEAT Altea’nın iki katlı bagajının hacmi ise 400 litreden fazla. Güvenlik ve konforun ön planda tutulduğu bir anlayışı temsil eden Altea’nın koltukları, kaliteli, titreşimleri yutan ve yorulmayı azaltıp sürüş keyfini artıran sünger malzemeden yapıldı.

Altea; FSI (direkt enjeksiyonlu benzinli motor) teknolojisi, çift kavramalı DSG şanzımanı, hepsi de 100 hp’nin üzerinde güç üreten son kuşak motor yelpazesi, yeni tasarlanmış ön süspansiyonu, çok noktadan bağlantılı arka aksı, yeni elektro-mekanik direksiyon sistemi, sürücü ve yolcu için ayrı ayarlanabilir kliması ve tamamen Altea’ya özgü olan ön camın her iki yanında A sütunu içine gizlenen silecekleri ile birçok yeniliğe sahip.

Altea ile SEAT, sunulan motorlar konusunda da oldukça iddialı. Benzinli motor yelpazesi, 150 hp gücündeki 2.0 FSI ve 102 hp gücündeki 1.6’dan oluşurken, dizel motor yelpazesi 140 hp gücündeki 2.0 TDI ve 105 hp gücündeki 1.9 TDI versiyonlarını içermekte. En güçlü motorlar olan iki litrelik FSI ve TDI’da altı vitesli bir manuel şanzıman kullanılmakta ve FSI için altı vitesli, sıralı Tiptronic şanzıman seçeneği ile 2.0 TDI için yine altı vitesli otomatik DSG şanzıman seçeneği de bulunmakta.

ABS, TCS ve acil fren sistemi entegre edilmiş ESP ile SEAT Altea kapsamlı bir aktif güvenlik düzeyine sahip. Yeni elektro-mekanik servo direksiyon ve SEAT’ın Martorell’deki Teknik Merkezi’nde geliştirilen Atak Şasi (Agile Chasis) teknolojisini içeren yeni tasarlanmış şasi sayesinde, aracın stabilitesi ve olağanüstü yol tutuş özellikleri garantilendi.

Pasif güvenlik konusunda Altea, standart olarak altı hava yastığı (sürücü, yolcu, yan ve perde hava yastıkları), tüm emniyet kemerlerinde üç noktadan bağlantı, aktif gergili ön emniyet kemerleri ve çocuk koltukları için ISOFIX sistemine sahip arka koltuklar ile donatılmış olarak pazara sunulan ilk SEAT modeli olma özelliğini taşıyor.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com