Gösterim: 2.204
Eklenme: 1 Ekim 2011
Saat: 14:38
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Toyota Land Cruiser

Arazi aracı pazarının ikonu haline gelen ve 60 yıllık deneyimin vermiş olduğu özgüvenle yollara çıkan Toyota Land Cruiser Prado yeni nesliyle yine 4×4 araçların en popüleri olmaya hazırlanıyor.

Kalite, dayanıklılık ve güvenirlik özelliklerini yarım asırdan fazla süredir kusursuz olarak taşıyan Yeni Toyota Land Cruiser Prado, üstün sürüş konforunu mükemmel off-road performansı ile buluşturuyor. Yeni Toyota Land Cruiser Prado dizel ve benzinli olmak üzere iki motor alternatifinin yanı sıra üst seviye güvenlik ve teknoloji donanımıyla Toyota Plazalar’da.

Toyota Land Cruiser geride bıraktığı 60 yılda 176 ülkede satışa sunuldu ve beş milyon adetlik satış adediyle bir efsaneye dönüştü. Toyota’nın arazi aracı efsanesi Land Cruiser Prado üstün şürüş konforu ve eşsiz arazi performansını aynı potada yüzde yüz eriten yeni nesli ile her türlü yolda kendini göstermeye hazır. Yeni Land Cruiser Prado sadece lüks ve konfor özellikleriyle değil, ileri seviyede aktif ve pasif güvenlik donanımıyla arazideki rekabetin güçlü üyelerinden biri olarak da öne çıkmaya devam ediyor. Yeni Land Cruiser Prado, güçlü ve çekici görünümü, artırılmış aerodinamik özellikleri, zengin teknolojik donanımı, geniş ve fonksiyonel iç mekanıyla pazarda heyecan yaratıyor.

Yeni Toyota Land Cruiser Prado, beş ileri otomatik şanzımana sahip 4.0 lt V6 Dual VVT-i benzinli ve 3.0 lt D-4D dizel olmak üzere iki motor seçeneği ile pazara sunuluyor. 4.0 lt V6 silindirli Dual VVT-i benzinli motor 282 PS güç ve 387 Nm tork güç üretirken, sadece 9.2 saniyede Land Cruiser Prado’yu 0’dan 100 km/s hıza ulaştırıyor. 8.1 lt/100 km yakıt tüketimi ve 214 g/km CO2 salım değeri ile 3.0 lt D-4D dizel motor yeni Land Cruiser Prado’yu sınıfının en tutumlu ve çevreci aracı yapıyor. 3.0 lt D-4D dizel motor 173 PS güç ve 410 Nm tork güç üretiyor.

Arazinin efsanesine modern şıklık
Yeni Land Cruiser Prado modern bir yaklaşımla yeniden tasarlandı. Güçlü ve çekici dış görünümü zarif ve estetik hatlarla şekillendirilen Yeni Prado, kent yaşamının şıklığıyla heybetli arazi aracı görünümünü birleştiren bir modern zaman efsanesi. Yeni Prado, yeniden tasarlanan çamurlukları, entegre sis lambalarına sahip yeni ön tamponu ile dikey sütunlardan oluşan yeni ön ızgarasıyla şık ve bir o kadar da sağlam bir duruş sergiliyor. Fonksiyonellik ve güvenliği ön planda tutarak fark yaratan dizayn anlayışına sahip yeni Land Cruiser Prado viraj içini aydınlatan sürüşe duyarlı farlara ve karanlıkta görünmeyi arttıran LED teknolojisini barındıran stop grubuna sahip. Yeni Prado’da rüzgar sürtünme katsayısı hassas aerodinamik hesaplamalar ile 0.37 cd’den 0.35 cd’ye düşürülerek sıradışı bir değere ulaşıyor.

Estetik iç mekanda fonksiyonel tasarım
Yeni Toyota Land Cruiser Prado’nun iç mekanı estetik tasarım, fonksiyonellik, esneklik, kalite ve konfor gibi özelliklerle öne çıkıyor. Her bir detayın titizlikle oluşturulduğu yeni Prado’da, simetrik tasarımlı yeni orta konsol sürücü ve yolculara sağlamlık hissi yaşatıyor, mimarisi ile estetik duygulara hitap ediyor. Navigasyon sistemi, Bluetooth, JBL premium müzik sistemi, arka koltuk eğlence sistemi gibi gelişmiş teknolojik donanımlarla fonksiyonellik ve konfor en üst seviyeye çıkıyor.

Yeni Prado’da akıllıca yerleştirilmiş saklama gözleri ve koltuk tasarımları sunduğu fonksiyonalite ile takdir topluyor: Kolaylıkla katlanabilen ikinci sıra koltuklar 135 mm ileri–geri hareket kabiliyeti sunarken, üçüncü sırada yer alan koltuklar elektirkli olarak katlanma özelliğine sahip.

Her yol koşulunda güven ve konfor
Ürettiği araçlarda hem yolcu hem yaya güvenliği önceliği ile hareket eden Toyota, lüks arazi aracı sınıfındaki ikonu yeni Land Cruiser Prado’yu diz hava yastığı da dahil olmak üzere dokuz hava yastığı, bununla birlikte sürücü ve ön yolcu aktif koltuk başlıkları ile en üst seviyede güvenlikle müşterilerine sunuyor. Yeni Prado, sürücü ve yolcuların güvenliğinin yanısıra, özel ön tampon, ızgara ve motor kaputu tasarımıyla olası bir çarpma anında yayalara da koruma sağlıyor.

Yeni Toyota Land Cruiser Prado, kullanıcılara hem güvenli hem de konforlu bir sürüş sunan üstün teknolojik donanımlara sahip:

Kinetik Dinamik Süspansiyon Sistemi (KDSS): Elektronik olarak kontrol edilen ve benzersiz bir yol tutuş, konfor ve denge sunan hidrolik süspansiyon ile aracın gövdesinin asfalt yolda dönüş esnasında yana daha az yatması sağlanırken, arazide maksimum tekerlek esnekliği ile benzersiz çekiş ve denge sunuluyor.

Arazi Kullanım Destek Sistemi (Crawl Control): Bu destek sistemi ile en zorlu arazi koşulları gaz ve fren pedalına dokunmadan güvenli bir şekilde aşılıyor. Sürücünün yapması gereken tek şey araca yön vermek.

Adapte Değişken Süspansiyon Sistemi (AVS): AVS, sürücüye “Normal”, “Comfort” ve “Sport” modlarından birinde sürüş seçeneği sunuyor. AVS ile birlikte çalışan elektronik kontrollü havalı arka süspansiyonlar, konfordan taviz vermeden etkin bir yol tutuş sunuyor.

Çoklu Arazi Seçimi (Multi-Terrain Select): Çamur&kum, çakıl, tümsek ve taşlı zeminde önceden programlanmış sürüş seçenekleri ile yeni Prado’yu kullanmak için gerekli her türlü destek sağlanıyor.

Dört adet kamera ve Çoklu Arazi Monitörü: Dar alanda veya arazide daha rahat manevra yapmaya yardımcı olmak için, sürücüye nerede olduğunun ve nereye gittiğinin anlık görüntüsü sunuluyor. Ekranda aracın dört bir yanını görebilen sürücü, en dar alanlarda bile rahatlıkla manevra yapabiliyor ve ön tekerlek açılarını da ekranda gösteren kılavuz çizgileri ile her türlü yol koşulunda zorlanmadan ilerliyor.

Tüm bu donanımlara ek olarak ABS, EBD, BA, VSC, A-TRC, HAC, Sürüşe duyarlı Xenon ön farlar, aydınlatmalı yan basamaklar ve daha pek çok zengin donanım ile Yeni Land Cruiser Prado hem sürücü hem yolcular için ayrıcalıklı bir yolculuğu garantiliyor.

Yeni Toyota Land Cruiser Prado 3.0 lt D-4D dizel motor seçeneği 106 bin € + 2 bin 445 TL ve 4.0 lt V6 Dual VVT-i benzinli motor seçeneği 115.500 € + 5 bin 58 TL satış fiyatı ile Toyota Plazalarda.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2015. Her hakkı saklıdır. Kaynak göstermeden alıntı yapmayınız.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com