Gösterim: 976
Eklenme: 23 Mayıs 2005
Saat: 13:11
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Opel Zafira

Yeni Opel Zafira EuroNCAP çarpışma testlerinde yolcu güvenliği sağlama konusunda en yüksek puan olan 5 yıldızı aldı.
Yeni Zafira aynı zamanda çocuk güvenliği konusunda da güvenliğini belgeleyerek 4 yıldızın sahibi oldu. Yeni jenerasyon Zafira’nın karoseri EuroNCAP’te yine 5 yıldız alan Yeni Astra’ya dayanmaktadır.

Yeni Zafira yapılan çalışmalar sonucunda aktif ve pasif olmak üzere yüksek güvenlik sistemleri ile donatıldı. IDSPlus gibi ileri şasi yapısı veya Sürüşe Duyarlı Ön farlar (AFL) gibi yeni buluşlar ile kazaların önlenmeye çalışılması ve minimum seviyelere indirgenmesi gibi.

Yeni Zafira yenilenen tasarımı sayesinde çarpışma durumunda aracı ve yolcuları en iyi şekilde korumaktadır . Dinamik ön tasarımda, yeni bir güvenlik tasarimi saklıdır. İlk bakışta pek belirgin olmamasına rağmen, Opel’in tasarımcıları ve mühendisleri, yayaları da korumak için Zafira’nın ön tasarimina ileri düzeyde pasif koruma önlemleri dahil etmişlerdir. Tampon çevresinde enerjiyi emen elemanlar ve gelişmiş darbe emici ön tampon, özel olarak dizayn edilen motor kaputu, bir çarpışma durumunda yayaların, bisiklet ve motosiklet kullananların bacak ve kafalarının ciddî şekilde yaralanmaları riskini azaltır.

EuroNCAP tarafından test edilen Yeni Zafira , Opel’in güvenlik felsefesinin tipik bir örneğidir.Güvenlik donanımına SAFETEC koruma sistemi dahildir ve bu sistem, çarpışma kutuları olan çok sağlam, dengeli bir gövde ve ESP Plus elektronik stabilite programlı IDS-şasi, TCPlus çekiş kontrolü, CBC [Viraj Dönüşü Fren Kontrolü], dört disk fren ve servo fren sistemli ABS’den oluşmaktadır.

SAFETEC sistemine ayrıca dahil olan ek elemanlar şunlardır: Sürücü ve ön koltuk yolcusu için ön hava yastıkları ve göğüs / leğen kemiği bölgesini koruyan yan hava yastıkları, baş için ön ve arka perde hava yastıkları, önde ve arkada aktif kafalıklar bunlardan bazılarıdır.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamıştır. İlk yorumu siz yazabilirsiniz.

AraçlarMTV HesaplamaÖTV HesaplamaBirim DönüştürücüPlakalar
KategorilerAraba VideolarıModifiyeli ArabalarAraba Resimleri
TurkCar - Türkiye'nin Otomobil Sitesi. 2006 - 2018.
Bu site en iyi Firefox, Opera ve Google Chrome tarayıcılarında görüntülenebilir.
Bağlantılar: Citroen | GH.
info@turkcar.com